[Hasbro] Φιγούρες WWF (κατς)

Μιχαλη μεγα respect για τον dusty rhodes, οι γνωστες ξερουν πολυ καλα ποσο δυσκολο ειναι να τον προσθεσεις στην συλλογη σου ιδιαιτερα μετα τον θανατο του. Η συλλογη ειναι φοβερη ελαχιστοι σου εχουν μεινει!
 
Όλες ωραίες, ζηλεύω..

Όταν λες custom, τι εννοείς, εξήγησε στους ανιδεους να μαθαίνουμε...
 
viking4a είπε:
Όταν λες custom, τι εννοείς, εξήγησε στους ανιδεους να μαθαίνουμε...
Εννοει οτι τις εχει βαψει μονος του,Βασιλη. ;)

Ανεξαρτητα το τι κατασκευη φτιαχνεις (φιγουρες,μινιατουρες,arcade καμπινες,κλπ....) τα custom κομματια,να ξερεις,ειναι μοναδικα!!! ;)
 
Ακριβώς αυτό, τις έβαψα μόνος μου σε διαφορετικό χρωματισμό από την αυθεντική έκδοση, αφού πρώτα βρήκα ένα κοστούμι ή σχέδιο το οποίο πραγματικά χρησιμοποίησαν κάποια στιγμή της καριέρας τους οι αντίστοιχοι παλαιστές.
 
Mandrax-7 είπε:
Ακριβώς αυτό, τις έβαψα μόνος μου σε διαφορετικό χρωματισμό από την αυθεντική έκδοση, αφού πρώτα βρήκα ένα κοστούμι ή σχέδιο το οποίο πραγματικά χρησιμοποίησαν κάποια στιγμή της καριέρας τους οι αντίστοιχοι παλαιστές.

Aντε ρε συ, εσυ εισαι πολυ ψαγμενος, μπραβο!

Και ειδικα που το εψαξες και ειδες τι αλλο φορουσαν καποια στιγμη στην καριερα τους, αυτο ανεβαζει ποντους στο μερακι σου!

Μπραβο και παλι μπραβο, χαιρομαι οταν βλεπω geeks..

Εκαστος στο ειδος του!!! :p
 
Πρόσφατα, Σαββατιάτικα ευρήματα, και μάλιστα σε καλή κατάσταση, είμαι πολύ χαρούμενος που τις βρήκα..

10 φιγούρες = 20€

Νομίζω τις πήρα σε αρκετά καλή τιμή...Ελπίζω η συλλογή μου κάποια στιγμή να μεγαλώσει κι άλλο..!

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
viking4a είπε:
10 φιγουρες = 20 ευροπουλα?????!!!!!!! :eek: o_O:augenrollen::augenrollen::burn::burn:
smiley-shocked017.gif
"]
smiley-shocked017.gif
[/url]
smiley-shocked017.gif
"]
smiley-shocked017.gif
[/url]

Ας τον κανει καποιος :ban: ρε παιδια....δεν αντεχετε αλλο.... :cry: :cry:



Καλοριζικες και καλοπαιχτες!!! :thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σταύρο, ευχαριστώ πολύ..

Είναι πολύ καλή τιμή δηλαδή 2? κάθε φιγούρα; Στην αρχή μου είπε ότι ήθελε 30 για όλες...

Έχει ακόμα 6-7, να πάω να τις πάρω κι εκείνες αν είναι.. :p
 
Βρε μιλαμε σου εκατσε Τζοκερ,Λοττο και Λαχειο μαζι...και το συζητας????!!!!! :eek:

Απορω ακομα γιατι δεν τις εχεις παρει???? :eek:
 
Ακολούθησα με ευλάβεια την παρότρυνση και συμβουλή του φίλου μου του Σταύρου που ξέρει καλύτερα και πήρα σήμερα και τις υπόλοιπες 9 φιγουριτσες του κατς, που είχα αφήσει προχτές.. Οι μικρές αν κατάλαβα καλά είναι του 1990 και οι άλλες του 1991, όπως και οι προηγούμενες που είχα πάρει προχτές..
 
19 φιγουρες με μια ψαρια και μαλιστα με το ιδιο δολωμα....δεν το λες κακο..... :D

....ΥΠΕΡ-ΣΟΥΠΕΡ-ΝΤΟΥΠΕΡ Ουαου το λες!!!! :D

Μια χαρα σου εκατσε.....Ωραιος Μπιλαρα!!!!! :worship:

Καλοριζικες και καλοπαιχτες!!! :thumbup:

Χαθηκε και αυτος ο DINO βρε παιδι μου,να σιγονταρει....μαλλον θα επεσε τα ανασκελα!!! :biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ε, ρε Βασίλη δεν έλεγε να τις αφήσεις αυτές! Καλά έκανες και τις πήρες. Σου έκοψε τίποτα τουλάχιστον ή στην ίδια τιμή;
 
Kambia είπε:
Ε, ρε Βασίλη δεν έλεγε να τις αφήσεις αυτές! Καλά έκανες και τις πήρες. Σου έκοψε τίποτα τουλάχιστον ή στην ίδια τιμή;
Δε μου έκοψε κάτι παραπάνω αυτή τη φορά, 2? έκαστη..

Την πρώτη φορά ζητούσε 3,5? each (δηλαδή για 10 φιγούρες που ήθελα=35?) και με τα παζάρια έπεσε στα 2? (άρα σύνολο έδωσα 20?)...

Όποτε τώρα κατευθείαν έδωσα 18? για 9 και πάλι είδα ότι απο μέσα του έλεγε: πωπω,ρε [edit] εκφρασεις [edit], άντε να τα δώσω πάλι 2?, να μου φύγουν όλες και να μην τον ξαναδώ μπροστά μου αυτόν!! :p

Άντε, να δω ποτε θα ξαναβρώ τέτοιες φιγούρες που μ αρέσουν γιατί είχα κάποιες παλιά...

Υ.Γ. Πήγα μετά στον Φειδια και του είπα να μου δώσει κι αυτός 2 που έχει πάνω στην βιτρίνα και δεν δέχτηκε τόσο φτηνά να τα δώσει, μου είπε: " ξες γιατί δε στις δίνω; Επειδή εγώ τις δίνω 5? την καθεμία...Είδες, κέρδισες πολλά λεφτά μ αυτόν που βρήκες, τυχερός ήσουν"..

Ντάξει, ο άνθρωπος ώρες ώρες είναι ο,τι να ναι,χαχα!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σόρρυ γιατί χάθηκα λίγο. Τις φιγούρες που πήρες έπειτα από παζάρια δεν τις πήρες από το Φειδία;
 
Όχι βρε συ, απο έναν στο μπιτ μπαζάρ πήρα τις φιγούρες..

Ο Φειδίας δε κάνει και πολλά παζάρια..χτες ειδικά που ειχα μαζέψει πολύ πραμα το απόγευμα, όλα μου τα άφηνε πιο ακριβά απ ο,τι ήθελα και δεν δεχόταν παζάρια, ψιλονευριασε κι όλες και έλεγε διαφορα..

Τεσπα, θα ξαναπάω άλλη φορα, μπας και τον πετύχω σε καλύτερη διάθεση..
 
Ε, κατάλαβε ο άνθρωπος ότι υπάρχει ζεστό χρήμα και είπε να το εκμεταλλευτεί όσο μπορεί...
 
Είχα καιρό να μπω και το έχασα λίγο, για να καταλάβω, πήρες 2 ? το κομμάτι φιγούρες όπως ο Antre, ο Lex Luger, ο Razor Ramon, ο Tatanka, ο IRS κτλ ;;;;; :what::what:

 


Και οι υπόλοιποι τις έχουμε καλοπληρώσει για να τις αποκτήσουμε
:cry: :cry: :cry:
 
Χαχαχα!!! Ναι, είναι αλήθεια..

Και για να το λες κι εσύ, άρα σημαίνει ότι της πηρα φτηνά.. :p

Κρίμα που δεν ήμουν νωρίτερα στο μαγαζί, γιατί μου είπε ότι είχε ακόμα 80 φιγούρες κατς πριν λιγο καιρό και τις πούλησε όλες, μόνο αυτές οι 20 που πηρα εγώ είχαν μείνει στο πατάρι του ξεχαςμενες και τις κατέβασε κι αυτές και τις πηρα όλες εγώ.. τώρα δεν υπάρχει τίποτα..

Του της είχε δώσει για σκότωμα φαντάζομαι όλες μαζι όπως μου είπε ένας συλλέκτης..Μεταξύ των 100 γιγάντων του κατς, του είχε δώσει και αρκετές άλλες φιγούρες, λιγο μεγαλύτερες και απ ο,τι κατάλαβα ήταν φιγούρες του street fighter..

Αααχ, γι αυτο εγώ λέω, πρέπει να έχεις πολλή τύχη όταν πας τσάρκα για εύρεση ρετρόπραγμάτων, να είσαι στο κατάλληλο μέρος, την κατάλληλη στιγμή..

Απο περιέργεια, μιας και σε βρηκα τώρα και ξέρω ότι είσαι ειδικός: ποια είναι η αντικειμενική αξία μιας τέτοιας φιγούρας σε καλή κατασταση όπως αυτές που βρηκα, χωρίς κάποιο εξάρτημα; Και ποσό τις πήρες εσύ τις δίκες σου; Αν δε θες να πεις δημόσια, δέχομαι και απάντηση με pm. ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλημέρα, προσπαθώντας να ξεπεράσω ακόμα το αρχικό σόκ & συνεχίζοντας να καταριέμαι την τύχη μου να μένω επαρχία & να μην έχω την δυνατότητα να βρώ τέτοιες ευκαιρίες, θα προσπαθήσω να σου κάνω μία όσο γίνεται πιο αντικειμενική εκτίμηση των φιγούρων σου. Έχουμε και λέμε λοιπόν, οι παρακάτω λόγω ότι δεν έχουν τα αξεσουάρ τους και είναι αρκετά συχνές δεν ξεπερνάνε σε αξία τα 4-5 ? με την προϋπόθεση ότι δεν έχουν πολλές εκδορές & η κίνηση τους λειτουργεί αρκετά καλά :

  • The Big Bossman
  • Hacksaw Jim Duggan
  • Rowdy Roddy Piper
  • The Bushwhacker Butch
  • Ted DiBiaseThe Million Dollar Man (Green Suit)
  • The Rockers Marty Jannetty

Οι παρακάτω ξανά με την προϋπόθεση ότι δεν έχουν πολλές εκδορές & η κίνηση τους λειτουργεί τέλεια κυμαίνονται στα 7-10 ?:

  • Ted DiBiaseThe Million Dollar Man (Black Suit)
  • The Ultimate Warrior
  • Hulk Hogan
  • Honky Tonk Man
  • Demolition Smash

Με τις ίδιες προϋποθέσεις, έχουμε στα 11-13 ? τους :

  • Sgt.Slaughter
  • IRS
  • El Matador
  • Tatanka

Ενώ μπορεί να ξεπεράσουν τα 15 ? οι :

  • Andre the Giant
  • Lex Luger
  • Razor Ramon

Η τιμή του Randy Savage εξαρτάται από το τι γράφει πίσω το σορτσάκι: αν γράφει Macho King τότε είναι στα 4-5 ? γιατί λείπουν τα αξεσουάρ ενώ αν γράφει Macho Man στα 7-10 ?.

Με πρόχειρους υπολογισμούς & με την κατώτερη τιμή η αξία της συλλογής σου κυμαίνεται στα 148 ? !!!

 


Το λιγότερο που έχεις να κάνεις μετά την ευκαιρία που βρήκες είναι να αλλάξεις το ψευδώνυμό σε
[edit] χαρακτηρισμοι [edit] !!! :tongue: Εκκλησία έκλεψες !!!

 


Οτιδήποτε άλλο χρειαστείς στην διάθεσή σου
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πωπωωωω, πραγματικά είσαι φοβερός, εντυπωσιάστηκα με τις γνώσεις σου στο αντικείμενο...

Σ ευχαριστώ επίσης παρά πολύ για όλες αυτές τις πληροφορίες.. :)

Εγώ δηλαδή έδωσα 38? σύνολο, άρα....Σούπερ!!

Και να φανταστείς ότι ούτε και τα ονόματα των περισσότερων δεν ξέρω...ποιος είναι o Randy Savage (για να τον ελέγξω, έτσι απο περιέργεια)..χαχα!!! :p

Πιστεύω, δε χρειάζεται καν να σου πω ότι μερικές φιγούρες είναι κατα 1cm ψηλότερες απο τις άλλες (οι ψηλότερες είναι του 1990 ενώ οι άλλες του 1991). Προσωπικά μ' αρέσουν πιο πολύ οι ψηλότερες..

Αν μπορείς να μου πεις ποιας σειράς είναι και πόσες σειρές,δηλαδή διαφορετικές φουρνιές βγήκαν... ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα