[Hasbro] Transformers

Φίλε Σταύρο την έχω δεί στο παρελθόν την συλλογή σου και έπαθα μικρή κατάθληψη γιατί έχεις αρκετά απο τα χαμένα μου κομμάτια και σε τέλεια κατάσταση!!Κατα την γνώμη μου όλα τα G1 ήταν φοβερά και με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής.Μπορεί να μην είναι σαν το cartoon,όπως τα masterpiece δηλαδή,αλλά εγώ τα προτιμώ ίσως και λόγο αναμνήσεων.Οχι βέβαια οτι θα με χάλαγε μια συλλογή απο masterpiece αλλά με πρόλαβε ο Στάθης... :D
 
a100 είπε:
Φίλε Σταύρο την έχω δεί στο παρελθόν την συλλογή σου και έπαθα μικρή κατάθληψη γιατί έχεις αρκετά απο τα χαμένα μου κομμάτια και σε τέλεια κατάσταση!!Κατα την γνώμη μου όλα τα G1 ήταν φοβερά και με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής.Μπορεί να μην είναι σαν το cartoon,όπως τα masterpiece δηλαδή,αλλά εγώ τα προτιμώ ίσως και λόγο αναμνήσεων.Οχι βέβαια οτι θα με χάλαγε μια συλλογή απο masterpiece αλλά με πρόλαβε ο Στάθης... :D
Ο καθένας ότι του αρέσει :D , πολύ όμορφη συλλογή a100!

Άσε, άμα μπλέξεις με Masterpiece το πορτοφόλι σου θα κλαίει για καιρό! :D

Αλλά είναι πανέμορφα τα άτιμα!
 
stayros είπε:
Μια χαρα ειναι η συλλογη σου!!! :thumbup:
Οσο για τον Overlord....ομοιοπαθης επισης!!! :D

Ρε Σταυρο τι εχεις κανει εκει περα!!!:animeek: Τεραστια συλλογη!! Μπραβο!

a100 είπε:
Χαζεύω αρκετό καιρό το συγκεκριμένο post μιας και τα transformers ήταν (και είναι μάλλον..) απο τα αγαπημένα μου παιχνίδια.Την πρώτη επαφή την είχα το 1985 όταν ο ξάδερφος απο το Αμέρικα έφερε μαζί του κάποια.Μετά απο δύο χρόνια και αφού δεν είχα χάσει επεισόδιο απο το Αγγλικό DJ cat show ή το Fan factory που έδειχνε τότε το cartoon transformers,άρχισα την συλλογή μου.Είχα φτάσει τα 70+ κομμάτια μέχρι το 1995 που σταμάτησα να παίζω με "παιχνίδια"..Με αφορμή λοιπόν ενα σύγχρονο transformer που πήρα στο γίο μου είπα να ψάξω να δώ τι έμεινε απο τα δικά μου.Δυστυχώς λίγα κομμάτια έμειναν και αυτά χωρίς όπλα κτλ,αλλά ο τεράστιος Overlord ειναι υπερπλήρες με τα πάντα εκτός το κουτί και σε τέλεια κατάσταση.Μέσα στις φωτογραφίες έβαλα και 4 καινούργια,ετσι για το μπούγιο.. :D

attachment.php


attachment.php


attachment.php


Και μια κοντινή στο Overlord!!

attachment.php


YΓ.Φίλε Στάθη μας έχεις κάψει και δεν είναι και καλές εποχές για αγορές.. :cry:

Ωραια συλλογη! ο Overlord δεσποζει :D
 
Ajax87 είπε:
Ρε Σταυρο τι εχεις κανει εκει περα!!!:animeek: Τεραστια συλλογη!! Μπραβο!
Να 'σαι καλα Γιαννη.... :thanx2:

Τεραστια δεν την λες....μικρη,ομως την λες ανετα!!! :)

Και ολα αγορασμενα στην εποχη τους,ελαχιστα ειναι αυτα που παρθηκαν μεταγενεστερα. :)
 
Εχεις δίκιο Στάθη.Τα masterpiece είναι πανάκριβα και μαζί με τα μεταφορικά ανεβαίνει πολύ η τιμή τους (..κι αμα πάρεις και αυτοκόλλητα...),αλλά όπως λες είναι πανέμορφα και σίγουρα αξιζει τον κόπο ειδικά αν είσαι fan της παιδικής σείρας με τους κλασικούς χαρακτήρες.Τρομερή η συλλογή σου!!!

Οσο για σένα Σταύρο να χαίρεσε την Μ Ι Κ Ρ Η :)burn: :cry: ) συλλογή σου.....και εύχομαι με τον καινούργιο χρόνο να την μεγαλώσεις λίγο...!!!
 
a100 είπε:
Εχεις δίκιο Στάθη.Τα masterpiece είναι πανάκριβα και μαζί με τα μεταφορικά ανεβαίνει πολύ η τιμή τους (..κι αμα πάρεις και αυτοκόλλητα...),αλλά όπως λες είναι πανέμορφα και σίγουρα αξιζει τον κόπο ειδικά αν είσαι fan της παιδικής σείρας με τους κλασικούς χαρακτήρες.Τρομερή η συλλογή σου!!!
Για το 2016 έχω προ-παραγγείλει ήδη Masterpiece Shockwave και Masterpiece Hot Rod! Ανυπομονώ! :D
 
Ορίστε και ο δικός μου Optimus prime :) ... Σύντομα θα τον ανεβάσω και μεταμορφωμένο ...



TRANSFORMERS OPTIMUS PRIME (2).JPG
 
Το παρελθόν.......... και το μέλλον.....! :)
 
Ο νέος είναι ωραίος κι ο παλιός είναι αλλιώς,όπως έλεγε (περίπου) και το τραγούδι..Φοβερές φιγούρες και οι δύο αλλα ο mp10 τα σπάει!!!Αν δεν βαριέσαι τράβα και καμιά φωτό σαν οχήματα,ετσι για το καλό.... :D
 
Προτιμώ 1000 φορες τον παλιό.....
 
Πίσω
Μπλουζα