[Hasbro] Transformers

D@redevil είπε:
Ερώτηση: αυτά, ανήκουν στα παλιά Transformers?
Κάποια είναι βασισμένα στην 80s σειρά και κάποια στις ταινίες ή στην τελευταία σειρά που έχει κυκλοφορήσει (που κατα την άποψη μου είναι η καλύτερη απ' όλες!)
 
Thanks! :)

Η τελευταία σειρά δεν είναι με 3 πιτσιρικάδες - 2 highschool kids & έναν πιτσιρικά?
 
D@redevil είπε:
Thanks! :)
Η τελευταία σειρά δεν είναι με 3 πιτσιρικάδες - 2 highschool kids & έναν πιτσιρικά?
Ναι, αυτή είναι. Επίσης και η μητέρα του ενός παιδιού και ένας πράκτωρας της κυβέρνησης.
 
Δε ξερω αν βγαινω πολυ offtopic, αλλα ειδα προχτες το Transformers 2, επειδη δεν ειχε κατι αλλο η τηλεοραση..

Κατα την ταπεινη μου γνωμη ΚΑΙ τα 3 που βγηκαν μεχρι τωρα ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ και κριμα για τα Transformers, που εχω και το αλμπουμ του 86' της Panini..
 
Σημερινή παραλαβή, Transformers Prime First Edition Bumblebee (Takara Tomy) με τα Reprolabels αυτοκόλλητα!

Ο Bumblebee έχει ωραία μεταμόρφωση, μέτρια προς καλή άρθρωση, ωραίες λεπτομέρειες και είναι ότι πιο πιστό αντίγραφο κυκλοφορεί αυτή την στιγμή ως προς την σειρά Transformers Prime!

IMG_1067.jpg

IMG_1074.jpg

IMG_1075.jpg

Και φυσικά η φιγούρα δεν κυκλοφορεί Ελλάδα...

IMG_1063.jpg

IMG_1064.jpg

IMG_1065.jpg

IMG_1066.jpg

IMG_1068.jpg

IMG_1069.jpg

IMG_1070.jpg

IMG_1071.jpg

IMG_1072.jpg

IMG_1073.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σημερινή παραλαβή, Transformers Masterpiece MP-20 Wheeljack with coin & Anti-Hypnosis Device!

Τι να πει κανείς για αυτόν τον κλασσικό χαρακτήρα....οι φωτογραφίες μιλάνε μόνες τους, τα λόγια περιττά! Απλά τέλεια σε όλα!

IMG_1081.jpg

IMG_1087.jpg

IMG_1092.jpg

IMG_1076.jpg

IMG_1077.jpg

IMG_1078.jpg

IMG_1079.jpg

IMG_1080.jpg

IMG_1082.jpg

IMG_1083.jpg

IMG_1084.jpg

IMG_1085.jpg

IMG_1086.jpg

IMG_1088.jpg

IMG_1089.jpg

IMG_1090.jpg

IMG_1091.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Transformers Masterpiece MP-11 Starscream with coin!

IMG_1098.jpg

IMG_1104.jpg

IMG_1110.jpg

IMG_1093.jpg

IMG_1094.jpg

IMG_1095.jpg

IMG_1096.jpg

IMG_1097.jpg

IMG_1099.jpg

IMG_1100.jpg

IMG_1101.jpg

IMG_1102.jpg

IMG_1103.jpg

IMG_1105.jpg

IMG_1106.jpg

IMG_1107.jpg

IMG_1108.jpg

IMG_1109.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για τους λατρεις της σειρας...

Για τους σκληροπυρηνικους TF Fans,

Για αυτους που γουσταρουν Transformers Generation 1,

Kαι στην τελικη....για οφθαλμολουτρο/κοζαρισμα/ζαχαρωμα βρε αδερφε.... :D

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


Ξεχασα κατι?....

Α,ναι....να αναφερω πηγη...πατατε το link με δικη σας ευθηνη.... ::)

Πηγη φωτο

Παντως ετσι οπως ειναι κουτατα....ειναι μια ομορφια!!!!!!:dribble:
 
Ξέρετε κανένα μαγαζί ελλαδα που να έχει Transformers ψάχνω ιδικά της Takara και της Hasbro

μόνο κάτι μικρά βρίσκω.

Κοιτάω και από έξω eBay αλλά τα έχουν ακριβά και είναι από Κίνα φοβάμαι για μαϊμού.

ξέρετε κάποιο μαγαζί από ευρωπη ή Αμερική που να στέλνει Ελλάδα και να έχει και καλές τιμές;

ή και κάποιον έμπιστο στο eBay?
 
m-power είπε:
Ξέρετε κανένα μαγαζί ελλαδα που να έχει Transformers ψάχνω ιδικά της Takara και της Hasbroμόνο κάτι μικρά βρίσκω.

Κοιτάω και από έξω eBay αλλά τα έχουν ακριβά και είναι από Κίνα φοβάμαι για μαϊμού.

ξέρετε κάποιο μαγαζί από ευρωπη ή Αμερική που να στέλνει Ελλάδα και να έχει και καλές τιμές;

ή και κάποιον έμπιστο στο eBay?
Στην Ελλάδα δε πρόκειται να βρεις Τακάρα προϊόν. Μπορώ να σου παραθέσω όμως κάποια Ιαπωνέζικα μαγαζιά που ψωνίζω και είναι έμπιστα με νορμάλ ταχυδρομικά. Η Αμερική έχει ακριβά ταχυδρομικά.

1) http://www.etoysjapan.com/index.php

2) http://plamoya.com/en/

3) https://www.nippon-yasan.com/

4) http://www.amiami.com/

5) http://anime-export.com/
 
stayros είπε:
Α,ναι....να αναφερω πηγη...πατατε το link με δικη σας ευθηνη.... ::)

Πηγη φωτο

Και ομως.....βρεθηκε ανθρωπος που τα αγορασε!!!!!!!!!!:burn::burn:

Αβυσσος τελικα η ψυχη του συλλεκτη..... :eek:
 
Το 1 και μοναδικό που έχω (πότε δεν υπήρξα fan) WARPATH Hasbro/Takara 1984 & αυτό υπάρχει γιατι το χρησιμοποιούσα σαν ΤΑΝΚ με τα στρατιωτάκια μου

P1050125.jpg

P1050124.jpg
 
Έχω κάνει κανάλι στο Youtube και κάνω βιντεοπαρουσιάσεις απο φιγούρες Τρανσφόρμερς. Όποιος θέλει μπορεί να κάνει Subscribe ή να αφήσει κάποιο σχόλιο, έτσι για το support :)

Έχω βάλει και Αγγλικούς υπότιτλους για τους international viewers, να με καταλαβαίνουν όλοι τέλος πάντων.

Είπα να κάνω την αρχή εγώ μιας και δεν υπάρχει άλλος Transformer reviewer στην Ελλάδα, στο εξωτερικό γίνεται χαμός απο Transformers reviewers πάντως.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλοριζικο και καλες παρουσιασεις!!! :thumbup:
 
Καλη αρχη! (εκανα και subscribe :D )
 
Ajax87 είπε:
Καλη αρχη! (εκανα και subscribe :D )
Τα κάνω σχεδόν δύο χρόνια απλά είπα τώρα να το ποστάρω εδώ :p

Ευχαριστώ πάντως!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stathis_80 είπε:
Τα κάνω σχεδόν δύο χρόνια απλά είπα τώρα να το ποστάρω εδώ :p Ευχαριστώ πάντως!
Οταν μπηκα στα βιντεο του καναλιου το καταλαβα οτι δεν ξεκινησες τωρα :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλησπερα tf funs!

Νεο μελος τρελος με τα trans!

Διαβασα ολο το θέμα και εψαχνα στις 22 σελίδες του να δω τι εχετε στην κατοχή σας!

Πολυ ωραία και συλλεκτικά κομμάτια!

Θα προσθέσω σύντομα φωτο απτα δικά μου και των δυο γιών μου πλέον,αλλα κυριως θα ήθελα να δω αν κάποιοι εχετε κατι αντιστοιχο:

attachment.php


Ειναι το καμαρι μου το εχω σε αψογη κατασταση εκτος απτα δυο κομματια πανοπλιας που δεν τα βρισκω!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χαζεύω αρκετό καιρό το συγκεκριμένο post μιας και τα transformers ήταν (και είναι μάλλον..) απο τα αγαπημένα μου παιχνίδια.Την πρώτη επαφή την είχα το 1985 όταν ο ξάδερφος απο το Αμέρικα έφερε μαζί του κάποια.Μετά απο δύο χρόνια και αφού δεν είχα χάσει επεισόδιο απο το Αγγλικό DJ cat show ή το Fan factory που έδειχνε τότε το cartoon transformers,άρχισα την συλλογή μου.Είχα φτάσει τα 70+ κομμάτια μέχρι το 1995 που σταμάτησα να παίζω με "παιχνίδια"..Με αφορμή λοιπόν ενα σύγχρονο transformer που πήρα στο γίο μου είπα να ψάξω να δώ τι έμεινε απο τα δικά μου.Δυστυχώς λίγα κομμάτια έμειναν και αυτά χωρίς όπλα κτλ,αλλά ο τεράστιος Overlord ειναι υπερπλήρες με τα πάντα εκτός το κουτί και σε τέλεια κατάσταση.

Μέσα στις φωτογραφίες έβαλα και 4 καινούργια,ετσι για το μπούγιο.. :D

attachment.php


attachment.php


attachment.php


Και μια κοντινή στο Overlord!!

attachment.php


YΓ.Φίλε Στάθη μας έχεις κάψει και δεν είναι και καλές εποχές για αγορές.. :cry:
 
Πίσω
Μπλουζα