He-Man vs Lion-O

He-Man vs Lion-O


  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    1
Ναι καταλαβαίνω οτι είναι δύσκολο. Eυχαριστώ πάντως.

BTW είμαι ή Κάμπια :D
 
IMG_4473.jpg

IMG_4475.jpg

IMG_4482.jpg

IMG_4487.jpg

Ούφ και οι τελευταίες

IMG_4469.jpg

IMG_4471.jpg

IMG_4472.jpg

IMG_4474.jpg

IMG_4477.jpg

IMG_4478.jpg

IMG_4479.jpg

IMG_4480.jpg

IMG_4481.jpg

IMG_4483.jpg

IMG_4484.jpg

IMG_4485.jpg

IMG_4486.jpg

IMG_4488.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ευχαριστουμε faceless

υπαρχει καποιος με συλλογη απο φιγουρες thundercats?
 
imperium είπε:
ευχαριστουμε facelessυπαρχει καποιος με συλλογη απο φιγουρες thundercats?
Δες εδώ για αρχή http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?14296-%D0%F1%EF%F3%F9%F0%E9%EA%E7-%F3%F5%EB%EB%EF%E3%E7!!&p=227349&viewfull=1#post227349 και έχω την εντύπωση πως υπάρχουν και κανα 2 ακόμα

EDIT

Ένα ακόμα Link http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?13763-Thundercats-graded-by-AFA
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όταν ήμουν μικρός ο He-Man ήταν o αγαπημένους μου cartoon ήρωας (ο αγαπημένος μου anime ήρωας ήταν κλασσικά ο Kabamaru που παραμένει μέχρι και σήμερα από τις μεγάλες μου λατρείες). Αλλά πλέον τον βλέπω τον He-Man ολίγον τι φλώρο και προτιμώ τον Skeletor που αποτελεί την επιτομή της κακίας. Έτσι η ψήφος μου πάει δίχως δεύτερη σκέψη στον Lion-O που είναι σκληρό αλάνι κι άξιος πολεμιστής με την αθωότητα και τον αυθορμητισμό μικρού παιδιού. Ένα πράγμα που δεν θυμόμουν ποτέ εγώ αλλά θυμάται η μάνα μου είναι ότι όταν ήμουν μικρός κι έβλεπα Thundercats μιμόμουν τον Lion-O κρατόντας τον Ξίφο των Οιωνών με τ' οποίο έπαιζα συνέχεια μικρός και φώναζα όλο πάθος "Thunder! Thunder! Thundercats! HOOOOOOOOOOOOOOOO!".
 
Αν και άργησα λίγο θα ήθελα να σας ενημερώσω ,ότι ανέβασα και τις υπόλοιπες φώτο απο συλλογή He-man.Τις έχω ανεβάσει στη κατηγοριά masters of the universe γιατί θεώρησα ότι είναι πιο σωστό να είναι σε εκείνη τη κατηγορία.
 
He-Man

1) Πρωτα ειδα σε κασετες He-Man και μετα Thundercats.

2) Εχει φιλο συνονοματο μου...

3) Φοραει Σταυρο.

:cool:
 
Το Masters of The Universe βγήκε - αν δεν κάνω λάθος σε άλμπουμ και σε παιχνίδια (συνοδευμένα από κόμικς με διαφορετικό πιο "άγριο" σχεδιαστικό concept - θύμιζε Conan) γύρω στα 1986 χριστούγεννα, ενώ έσκασε σε κασσέτες με διάφορες μεταγλωτίσεις μαζί με την She-ra το 1987-88 (εγώ θυμάμαι το 1988 Δεκέμβρη να έχει βγει και σε view master). Το Thundercats έσκασε στα 1987 καλοκαίρι σαν Κινούμενα σχέδια για μεγάλους (και είχε την γοητεία του απαγορευμένου καρπού).

Τώρα μιας και μάλλον αναφερόμαστε στα κινούμενα σχέδια και όχι στα παιχνίδια προτιμώ τον ΜΑΜ ΡΑ χαχαχαχα από το σύμπαν τον Θάντερκατς (τι να κλ..ει μπροστά του Ο σκέλετορ που στις ελληνικές μεταγλωτίσεις ακουγόταν αρκετά θυληπρεπής) και από το σύμπαν της ΕΘΕΡΙΑ τον ΧΟΡΝΤΑΚ (με την φωνή του Γιώργου Μάζη). Φυσικά σαν κινούμενο γουστάρω Japanila άρα ΘΑΝΤΕΡΚΑΤΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ (η filmation είχε συνέχεια τα ίδια σκίτσα ξανά και ξανά για οικονομία και η καλύτερη δουλειά της ήταν ο BRAVESTARR.
 
noxrider είπε:
...έναν φουσκωτό με πλατινέ καρεδάκι
Μα ειπα κι εγω!!!????? :eek:

...5 σελιδες θεμα δεν θα πει κανεις τιποτα για το καρεδακι? :diablotin:

Τι ηταν και αυτο ρε παιδι μου....HE-MAN & Prince Adam το ιδιο καρε?

Μα ολοιδιο????!!!!! :eek:

Εστω ενα κατιτις ρε παιδι μου...να κανει λιγο διαφορα. :D
 
Μπα! Funboy και Chum - Chum , ελάτε μάγκες πλάκα έκανα Lion-O απολύτως, ο αλλος ρε παιδιά κατί δεν μου πήγαινε με το καρεδάκι και απο κακούς πιστέυω ότι ο Mum - Ra ήταν σαν το alter ego του Darth Vader όπως και όλοι οι αλλοί εχθροί δείχναν ανίκητοι και πανούργοι ,ενώ ο Sceletor αστα να πάνε! ο μόνος χαρακτήρας των thundercats που δεν μ' άρεσε ήταν ο Tigra.

Τεσ'πα όλα θέμα γούστου είναι και οι δυο σειρες είναι κοντά ,αν και για μένα κερδά στα σημεία το Thundercats.
 
Καταρχην φιλε faceless ρεσπεκτ για τη συλλογη σου!Και η δικια μου ψηφος παει χαλαρα στο Lion-O και εξηγουμαι.Τα θαντερκατς τα λατρεψα κι εγω απο το πρωτο μολις επεισοδιο της ερτ.Ακομα θυμαμαι τον χαρακτηριστικο πινακα που συνοδευε το διαφημιστικο της σειρας στο τηλεπεριοδικο της εποχης και ο τυπας στο κεντρο της φωτογραφιας με ορθομενο το σπαθι με ειχε ψαρωσει!Τι να λεμε τωρα δαγκωτο Lion-O!!!O oποιος μπορει να μην ειχε τον τιγρη αλλα εκεινο το γαντι που φορουσε στο αριστερο χερι του εδινε ενα majestic attitude οπως και να το κανουμε.Επισης και το σπαθι του ηταν πολυ πιο ομορφο με εκεινα τα εκτυφλωτικα εφε που με μαγευαν απο την πρωτη στιγμη.Και εννοειται οτι μικρος το ειχα αγορασει!Θυμαστε πως φωσφωριζε στο σκοταδι;
 
Το αποτελεσμα ακρως αντιθετο απο αυτο της δημοσκοπησης... :eek:
 
Lion-O.....τον αλλον δεν τον ξερω ουτε γω...

Lion-O.....και γιατι εχει ΤΟ ΜΑΛΛΙ!

Ενω ο αλλος ειναι σαν ακουρευτο μελος των "The Monkeys".... :animlaugh: :supergrin: :diablotin:
 
Must have collectible....:dribble:

Lion-O 1:1 Bust with Led lights!!!! :cool:

attachment.php


Πηγη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλη ιδεα για T-Shirt...αντε να το βρεις σε μεγαλη αναλυση ομως... :precry:

attachment.php


Πηγη
 
Πίσω
Μπλουζα