Home Micros σε ταινίες!

Mαλιστα θυμαμαι τη μακαριτισα τη Γερασιμιδου να καταπινει ολοκληρο βραστο αυγο που της ταιζε ο Κοντογιαννιδης...ταινια για γερα νευρα :D
 
Wally είπε:
Mαλιστα θυμαμαι τη μακαριτισα τη Γερασιμιδου να καταπινει ολοκληρο βραστο αυγο που της ταιζε ο Κοντογιαννιδης...ταινια για γερα νευρα :D
"ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΥΓΟ!!" :D
 
Σε ενα James Bond ενα apple IIC αλλα δεν θυμαμε τι και πως.
 
Ελληνική ταινία; Πώς και δεν ανέφερε κανείς το BIOS και πολιτεία; :)
 
Να αναφέρω την ταινία "ΤΑΜΤΑΚΟΣ, Ο ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΓΥΦΤΟΣ" !
 
Στο terminator III,εκεί που μπαίνουν στο καταφύγιο και καλά να κλείσουν το skynet,στο βάθος υπάρχει ένας commodore pet:D
 
Ακόμα και σε κάποια ταινία του τσάκωνα (από τις βιντεομπούρδες του βίντεο-era)

είχε έναν cpc6128 και προγραμμάτιζε και καλά...δεν θυμάμαι τίτλο αφού το είχα δει στο...new channel:D
 
Terminator 2 !!!!! Ο πιτσιρικάς χειριζόταν ATARI Portfolio !!!

 


 
Ο φούρνος μικροκυμάτων πιάνεται;;;; :D :D:D

 


Γιατί σε ένα από τα πρώτα επεισόδια των Αγγέλων του Τσάρλυ αναφερόταν ένας ως το τελευταίο επίτευγμα της τεχνολογίας...


 


(Είναι από τα αγαπημένα μου Home Micros και ιδιαίτερα πρακτικό όταν γυρνάς σπίτι και το μόνο που υπάρχει στο ψυγείο είναι τριών ημερών μαγειρεμένο φαγητάκι της μαμάς...)
 
akmakas είπε:
electric dreams από τις ποιο αγαπημένες μου ταινίες...... :)

Και εμένα μου αρέσει πολύ , πολύ !!!!

Αλλά δεν υπάρχει σε DVD που να πάρει ... :cry:
 
Παιδία, στο "Explorers", ξέρει κανείς τον υπολογιστή με τον οποίο ελέγχουν εκείνη τη φούσκα, τι ράτσα είναι; Μου κάνει κάτι σε πολύ γνωστό αλλά δεν μου έρχεται στο μυαλό με τίποτα...
 
Ρίξτε μια ματιά εδώ, και θα εκπλαγείτε από τον αριθμό των ταινιών στις οποίες εμφανίζονται Atari Computers & Consoles καθώς και το λογότυπο της εταιρίας...

Υπάρχει και δεύτερη σελίδα καθώς και ένα άλλο άρθρο "Atari on TV"...
 
Έτσι!! Έτσι!!! :cool:

Θυμάμαι όταν ήμουν μικρότερος ότι πανηγύριζα μόλις έβλεπα Atari σε ταινία!!!

Τί απίθανο συναίσθημα! Τι ευτυχία! Νόμιζα ότι είχα βρει το αληθινό νόημα της ζωής.
 
Juanita είπε:
Ο φούρνος μικροκυμάτων πιάνεται;;;; :D :D:D 


Γιατί σε ένα από τα πρώτα επεισόδια των Αγγέλων του Τσάρλυ αναφερόταν ένας ως το τελευταίο επίτευγμα της τεχνολογίας...


 


(Είναι από τα αγαπημένα μου Home Micros και ιδιαίτερα πρακτικό όταν γυρνάς σπίτι και το μόνο που υπάρχει στο ψυγείο είναι τριών ημερών μαγειρεμένο φαγητάκι της μαμάς...)
Ετσι! :cool:
 
Ειχα αναφερθει παλαιοτερα σε μια παρακμιακη βιντεοκασετα με Κοντογιαννιδη, Μποσταντζόγλου και Γερασιμίδου όπου εμφανιζόταν ένας 6128 (...ναι τόσο low budget ήταν το έργο :p )

Λοιπόν, την έβαλε το Extra το Σαββατο, αλλά δεν κατάφερα να την γράψω ολόκληρη (λείπει η σκηνή με την Γερασιμίδου).

Ορίστε μια χαρακτηριστική σκηνή....

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=rgbDMhgwP0o]YouTube - Ultra Low Budget - 6128
 
ΧΑΧΑ,respect.Κριμα που χαθηκε η σκηνη με το OhMummy.

Μεχρι εκει καλος ηταν ο Amstrad,μπουαχαχαχαχαχα
 
Things are so simple:

Οι κανονικές ταινίες είχαν Amiga και Atari.

Οι low budget ταινίες είχαν Amstrad και Commodore.

Όσοι τυχεροί τότε διέθεταν κάποια μπαζο vhs βιντεοκάμερα είχαν Speecy.

Χτυπηθείτε όσο θέλετε! :D
 
Θυμαμαι πολυ παλια επαιζε μια ελληνικη σειρα νομιζω στην κρατικη τηλεοραση με τον Δημητρη πιατα και εναν αλλο γνωστο ηθοποιο (δεν θυμαμαι το ονομα του) επαιζαν τους ληστες και ειχαν εναν commodore 64 για να ετοιμαζουν τα σχεδια τους.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@Stormwatch: RESPECT και από μένα για το βίντεο!!!

Απόλυτη παρακμή!!!
 
Vagos ο Πεζιρκιανιδης ηταν ο δευτερος ηθοποιος
 
Πίσω
Μπλουζα