Iδέα για retro παιχνίδι γνώσεων.... (Cancelled !!!)

Ωραία ιδέα Μάνο. Το μόνο που μένει είναι να μάθεις από τις εταιρείες αν δίνουν τα δικαιώματα δωρεάν. Αν δεν ισχύει κάτι τέτοιο δεν απογοητευόμαστε απλά θα αλλάξουμε λίγο το στυλ του παιχνιδιού. Μπορεί κάλεστα να γίνει σε trivia στυλ.

Άντε όλοι μαζί να μαζεύουμε ερωτήσεις :)
 
Ακούγεται πολύ καλό!

Παίζει κάποιο ρόλο ότι το τελευταίο κανάλι που προβαλλόταν το παιχνίδι ήταν ο ALPHA; (Αθερίδης). Εννοώ μήπως τα δικαιώματα δεν είναι πια στο Μega...
 
Με ποιόν να τσακώθηκα για τις "πιστωτικές" άραγες;;;;

:flower: :flower: :flower: :flower: :flower:

Εξαιρετική ιδέα Μάνο! Αλλά μάλλον τα δικαιώματα θα πάνε μια περιουσία......
 
Ψυχραιμία παίδες,ψυχραιμία.....

Πιστεύω ότι θα μπορέσω να εξασφαλίσω το δικαίωμα χρήσης του skin,όπως είναι...

Σε αντίθετη περίπτωση,αν κάποιος γνωρίζει πώς μπορούμε να το αλλάξουμε,πάει κι αυτό το πρόβλημα....!

Αυτό που λέει η nessie πάντως είναι ενδιαφέρον....

Από ελληνικά κανάλια,ποιο να ρωτήσω/συμβουλευτώ τελικά;

Αν και φαντάζομαι το MEGA προφανώς,καθότι υπάρχει το λογότυπό του πάνω στο skin που έχω....

Και μετά την εταιρεία του παιχνιδιού φυσικά...

Αν πάνε όλα καλά,ετοιμαστείτε για ερωτήσεις,πολλές ερωτήσεις...!!
 
Aπίστευτο κύριοι και κυρίες...!!!!

Ακόμη και το παιχνίδι,και η βοήθεια του τηλεφώνου λένε την αλήθεια σχετικά με το επίμαχο πραγματικό nickname,αυτό που ο Μαχούλης προσπαθεί να αποκρύψει περίτεχνα με το τάχα μου nickname "Μαξούλης"...!!

Ύστερα κι από αυτό,εγώ τι να πω !!!

Η φωτό μιλάει από μόνη της.....

 
manos426f είπε:
Aπίστευτο κύριοι και κυρίες...!!!!
Ακόμη και το παιχνίδι,και η βοήθεια του τηλεφώνου λένε την αλήθεια σχετικά με το επίμαχο πραγματικό nickname,αυτό που ο Μαχούλης προσπαθεί να αποκρύψει περίτεχνα με το τάχα μου nickname "Μαξούλης"...!!

Ύστερα κι από αυτό,εγώ τι να πω !!!

Η φωτό μιλάει από μόνη της.....

ΜΜΜΜΜμμμμμμ...........Δύσκολα τα πράγματα...... :precry:

Θα επιλέξω και το 50:50 8)
 
Ου, νά χαθείς να χαθείς.

Στο σπίτι αυτουνού με την κρέμα :D , δεν μιλάνε για σχοινί.

Βάλε μια ερώτηση, "Ποιό είναι το nick-name μου (σου);"

Ενναλακτικές Απαντήσεις:

ManosPIII@1Ghz

ManosPPC

ManosDS

Manos50cc

ManosLadaTurbo

Periandros426f

έχε χάρη που σβήστηκε το θέμα Συναντήσεις και δεν θυμάμαι άλλα.

Ού, να χαθείς να χαθείς
 
Το συγκεκριμένο παιχνίδι το έχω δει να κυκλοφορεί στο Ελληνικό νετ σε διάφορα sites, απαράλλαχτο με το original του mega.

Δεν νομίζω να συναντήσει προβλήματα ο Μάνος από τα κανάλια, μιας και δεν υπάρχει πλέον ενδιαφέρον για αυτό το παιχνίδι από τα Ελληνικά κανάλια.

Απο την παραγωγό εταιρία όμως δεν ξέρω αν θα πάρει την έγκριση μιας και δεν γνωρίζω αν συνεχίζει να προβάλλεται στο εξωτερικό.

Επίσης, λέω να προστεθεί η εξής ερώτηση: "Πόσες παραλλαγές του nick του Μάνου έχουν κατασκευάσει οι retromaniax?" :D
 
Δυστυχώς σήμερα δεν είχα χρόνο να κάνω ένα διερευνητικό τηλεφώνημα στο MEGA,αλλά αυτό έχει μπει στο πρόγραμμα κανονικά...

Πάντως,από τη στιγμή που το flash το έχουν κι άλλα site,αυτό είναι ενθαρρυντικό.

Βέβαια εμείς θέλουμε να αλλάξουμε και τελείως τις ερωτήσεις.Εκεί φοβάμαι μην κολλώσει το πράγμα,καθότι άντε να εξηγήσω για τι ακριβώς το θέλω το fllash...!!
 
Πάρα πολύ καλή ιδέα!!! Και για να καταλάβω, μιλάμε, με κάποιο τρόπο να μπει ως παιχνίδι Online; Οπως π.χ. τα arcades;;;;

Pooky είπε:
Αλλά μάλλον τα δικαιώματα θα πάνε μια περιουσία......
Μα βέβαια! Πώς θα αγοράσεις το 56ο Dreamcast και το 22ο 360; Ε;
 
Νίκο,αρχικά ήθελα να το φτιάξω το παιχνίδι σαν available download για όλα τα μέλη εδώ μέσα....

Τώρα βέβαια γιατί να μην υπάρχει και σαν παιχνίδι εδώ μέσα...;;

Πάντως,έχω αρχίσει δοκιμές και έχει πολύ γέλιο (αλλά και ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ) το παιχνίδι...!

Α,και οι διαθέσιμες βοήθειες θα είναι και οι τρεις τελικά...!!
 
Τέλεια ιδέα, αλλά ΠΡΟΣΟΧΗ !

Οι ερωτήσεις πρέπει να έχουν κάποια "αναλογία",

ώστε να έχει ενδιαφέρον για όλους τους πιθανούς παίκτες.

Π.χ. αν οι μισές αφορούν αποκλειστικά computers/games,

ένα μεγάλο μέρος των παικτών θα βαρεθεί γρήγορα.

Να έχουμε ευρεία θεματολογία.
 
Aσφαλώς Κωνσταντίνε,αυτό θέλω κι εγώ,να υπάρχει μεγάλη ποικιλία ερωτήσεων....!!
 
Tα δικαιώματα δεν νομίζω κι εγώ να τα έχει πια το Mega..αλλά υπάρχει ρήτρα που λέει ότι π.χ. ο τάδε σταθμός (π.χ. ο Alpha) όπου παίζεται το παιχνίδι διαθέτει τα αποκλειστικά δικαιώματα προβολής και εκμετάλλεσης για όλη την σεζόν από την ξένη εταιρεία που το εφηύρε και το 'νοικιάζει'.

Άρα ωραία ιδέα, πλην χλωμό...
 
Στάλθηκε αναλυτικότατο mail από μεριάς μου,όπως μου είπαν/ζήτησαν από το τηλέφωνο του MEGA,προς το κανάλι....

Αναμένουμε πλεόν την απάντησή τους.....

Έχει δωθεί και link προς το forum μας,ώστε να γίνει ακόμη πιο κατανοητό τι θέλουμε να φτιάξουμε και τι περιεχόμενο θα έχει....

Ευελπιστώ σε θετική απάντηση παιδιά....!

Κι αν γίνει το πρώτο αυτό σημαντικό βήμα,πάω για endemol κατευθείαν (εκεί είναι και τα δύσκολα,λόγω ΚΑΙ γλώσσας) και μετά ξέρετε:Ετοιμαστείτε για ερωτήσεις !!
 
Ωραίαααα... οπότε είμαστε σε αναμονή λοιπόν! Μακάρι να είναι καλά τα νέα! :clap:
 
Τελικά τί γίνεται? έχουμε κανένα νέο? Να σου στέλνουμε ερωτήσεις ή να περιμένουμε την απάντηση του καναλιού πρώτα? #)
 
Τίποτα ακόμη φίλε Stan......

Αναμένω.....
 
Δυστυχώς,το project,με τη μορφή που το σκέφτηκα αρχικά τουλάχιστον,όλα δείχνουν ότι πάει για άδοξη ακύρωση,αφού το MEGA δεν έχει απαντήσει καν ακόμη !!

Κρίμα,αλλά κάτι παρόμοιο σίγουρα θα κάνουμε,δεν θα το εγκαταλείψουμε έτσι απλά,αφού η ιδέα άρεσε και όρεξη για συμμετοχή υπάρχει...

Θα ξαναπροσπαθήσω να επικοινωνήσω μαζί τους πάντως !
 
Πίσω
Μπλουζα