Iron Maiden θα πάμε 2 Αυγούστου έτσι;

Μαλακάσα, δεν πάω ούτε δωρεάν !

Κρίμα, γιατί ήθελα πολύ να τους δω.
 
Για να ζεστενόμαστε σιγά σιγά....

1986 - Caught Somewhere in Time (με Blade Runner Intro Theme)

[ame=http://youtube.com/watch?v=bNWngTF_8aI]YouTube - Iron Maiden - Caught Somewhere In Time Live
 
exetlaios είπε:
Μαλακάσα, δεν πάω ούτε δωρεάν !
Κρίμα, γιατί ήθελα πολύ να τους δω.
Εγώ έρχομαι οδικός από Ξάνθη όπως και σε κάθε άλλη συναυλία τους. Μήπως θέλεις να περάσω να σε πάρω γιατί σε βλέπω βαριέσαι λίγο :cool:
 
Μάλλον το πρόβλημά του Κων/νου είναι το ίδιο το Terra vibe :D
 
Μπα δεν νομίζω Νίκο. Και εγώ θέλω να παω πολύ αλλά να πήξω για να βρω πάρκιν και να κάνω ώρες για να γυρίσω Αθήνα από την Μαλακάσσα λες και θα είμαι πολλά χλμ μακριά ε όχι με τίποτα.
 
Ο,τι και να λέτε, το εισητήριο των 30? ;) είναι στο τσεπάκι μου.
 
:wait2: έχει και των 30ευρω?? Εγώ πήρα των 50...ελπίζω να συναντηθούμε να pitaρουμε λίγο! :D :D
 
Να κανονιστουμε να βρεθουμε απ εξω ;)
 
ΜπαρμπαΓιάννη, εάν πρόσεξες, έγραψα "30Ε;)". Το ;) έχει πολύ μεγάλη σημασία.... :D

Παιδιά για να είμαι απόλυτα ειλικρινής θα είμαι με τον προιστάμενό μου, έναν κυριο 51 χρονών τρελαμένο:eek:(πηγε στους Priest φετος) και 2 συναδέλφους. Ομως επειδής να πουμε δεν είμαι μικρό παιδί :baby2: και μπορώ να κάνω ό,τι θέλω, θα τους πω ότι πιθανόν να τους αποχωριστώ, άλλωστε θα είναι 3-4, δε με έχουν ανάγκη, με βλέπουν καθε μέρα. Θα σας στείλω με πμ το κινητό μου ώστε να τα πούμε απ'εξω....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rygar είπε:
ΜπαρμπαΓιάννη, εάν πρόσεξες, έγραψα "30Ε;)". Το ;) έχει πολύ μεγάλη σημασία.... :D
Παιδιά για να είμαι απόλυτα ειλικρινής θα είμαι με τον προιστάμενό μου, έναν κυριο 51 χρονών τρελαμένο:eek:(πηγε στους Priest φετος) και 2 συναδέλφους. Ομως επειδής να πουμε δεν είμαι μικρό παιδί :baby2: και μπορώ να κάνω ό,τι θέλω, θα τους πω ότι πιθανόν να τους αποχωριστώ, άλλωστε θα είναι 3-4, δε με έχουν ανάγκη, με βλέπουν καθε μέρα. Θα σας στείλω με πμ το κινητό μου ώστε να τα πούμε απ'εξω....
:xm: οκ got it .... :D
 
Ξεκιναω σιγα σιγα.Εχω παρει και το τεφτερι για να τσεκαρω απουσιες... :D
 
Καλά να περάσετε παίδες (αν και το θεωρώ δεδομένο... ) :cheers:

Πρωί πρωί (ή και νύχτα νύχτα αν θέλετε :D ) να γράψετε εντυπώσεις!!!
 
Αν και είμαι φανατικός των Maiden, κάτι η Μαλακάσα, κάτι η μετακόμιση που κάνω, θα με αναγκάσουν να απέχω. :cry: :cry:
 
The light of the Blind - you'll see,

The venom that tears my spine,

The Eyes of the Nile are opening - you'll see.

επιτέλους άκουσα για πρώτη φορά, live , στη ζωή μου

Revelations , Powerslave , Rime , Moonchild, Waisted years & Clairvoyant!

Πολύ μεγάλο live , πολύς και καλός κόσμος!

Δυστυχώς Alexander δεν! Μάλλον θα το παίξουν στα Σκόπια!
 
Σε bullets και IMHO

*Ηχος κρουσταλο :)

*Σκηνικα/εφε απλα καταπληκτικα

*Καλουτσικο setlist (αν και μου εκανε εντυπωση τοσο οτι παιξανε το Fear of the Dark, που ηταν "ξενο" με το υπολοιπο playlist, οσο και οτι δυστυχως αυτο το κομματι προκαλεσε το μεγαλυτερο ενθουσιασμο! :nervous:)

*O Gers,ως συνηθως, οχι μονο ΠΕΡΙΣΕΥΕ αλλα χαλαγε και το κλιμα!Επρεπε απο λεπτοτητα να μην ακολουθησει τη μπαντα σε αυτη τη περιοδεια.

*Θα προτιμουσα ο Harris να ειχε κανει στειρωση μικρος.Το συγκροτημα της κορης του δεν παλευεται...

*O "air-siren"-Dickinson φοβερος στο να πιανει τον παλμο του κοσμου,εκανε χιλιομετρα και το λαρυγγι του τραβαγε αρκετα καλα για τα χρονια του.

*Θα ηθελα να ημουν ο διοργανωτης :) . ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ!Δεν εχω δει τετοιο πληθος στη Μαλακασα.Η "αποδραση" ηταν επιπονη και χρονοβορα.

*1 μονο encore?No Alexander? :(

*Ανεβηκα με τον AEON και τον Stormwatch αλλα λογω κακου σχεδιασμου δεν βρεθηκαμε με αλλους GRM φιλους... :(
 
Ισως η ωραιότερη μεταλ συναυλία που εχω παει ποτέ. Ολοι υπερκινητικότατοι, ο Μπρους φωνάρα!!! ΦΩΝΑΡΑ!!! Δεν υπάρχει άλλος σε ολόκληρο τον κόσμο με τέτοια φωνή. Φώτα, σκηνικά απίστευτα (το ρομπότ που βγήκε έξω, ο Eddie μούμια), ο ήχος ΤΕΛΕΙΟΣ!!! Εγραψα αρκετά βιντεάκια, αλλά δυστυχώς είχα ξεχάσει να βάλω τη μεγάλη μνήμη ο βλαξ και είχα περιοριστεί σε 3-4 μικρής χωρητικότητας μνήμες. Εχω γράψει το Fear of the Dark από την αρχή του μεχρι και 3 λεπτά δυστυχώς, αλλά η ανατριχίλα στην εισαγωγή του είναι τεράστια!!! Κάποια στιγμή ο Μπρους είπε ότι επί 30 χρόνια κάνουν περιοδείες αλλά τόσο μεγάλο κοινό δεν έχουν ξανασυναντήσει. Εχθές ήταν πάνω από 30.000 κόσμος, αλλά δεν είναι δυνατόν να μην έχουν συναντήσει μεγαλύτερο κοινό, εκτός και αν εννοούν τέτοιου είδους σκηνή και σε χώρα τέτοιου πληθυσμού. Οπως και να'χει πέρασα υπέροχα, εάν εξαιρέσουμε ότι έχει πάθει ζημιά το δεξί μου κουτουπιέ (πριν 2 μέρες αυτό στη δουλειά) και προς το τέλος της συναυλίας δεν άντεχα, ήμουν έτοιμος να πέσω στο έδαφος. Βγήκα τρέχοντας έξω, ευτυχώς είχα τη μπέμπα μαζί μου και στις 12.25 ήμουν έξω από το σπίτι. Εάν θα ξαναπήγαινα; ΝΑΙ 1000%!!!

Εγώ το κινητό μου σας το έστειλα πάντως. :D Ο Ανέστης δεν το σήκωνε και ανησύχησα!

asikamin είπε:
Δυστυχώς Alexander δεν! Μάλλον θα το παίξουν στα Σκόπια!
Φαντάζεσαι;;; :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μια χαρά συναυλία ήταν...άξιζε το 50αρικο και με το παραπάνω.

Και σχετικά καλό setlist (ούτως ή άλλως, για να ευχαριστηθούν όλοι θα έπρεπε να παίξουν κανά 12ωρο, με τέτοια δισκογραφία), και Eddie μούμια, και cyborg Eddie, και Rime of the Ancient Mariner...

Λίγο μπουκωμένος ήχος, λίγο πίσω η φωνή του Bruce, και θα συμφωνήσω με τον Wally για τον Gers...18 χρόνια στο group και συνεχίζει να αποτελεί ξένο σώμα.

Το πιο σπαστικό πάντως ήταν η έλλειψη videowall (στην Ελλάδα μόνο, περιεργως(?) )





*οι φωτο δεν είναι δικές μου...τα χρόνια περνάνε και δεν είμαστε για πρώτη σειρά εμείς οι γηραιότεροι....
 
Rygar είπε:
Κάποια στιγμή ο Μπρους είπε ότι επί 30 χρόνια κάνουν περιοδείες αλλά τόσο μεγάλο κοινό δεν έχουν ξανασυναντήσει. Εχθές ήταν πάνω από 30.000 κόσμος, αλλά δεν είναι δυνατόν να μην έχουν συναντήσει μεγαλύτερο κοινό, εκτός και αν εννοούν τέτοιου είδους σκηνή και σε χώρα τέτοιου πλυθησμού.
O Dickinson αναφερόταν γενικά στη φετινή περιοδεία σε σχέση με όσες έχουν κάνει, και όχι αποκλειστικά για τη χθεσινή συναυλία....
 
Σωστά! Στο Wikipedia διαβασα για 250.000 κοσμο στο φεστιβαλ Rock in Rio :D , αλλά αν σκεφτείς τον πληθυσμό της Βραζιλίας....
 
Πίσω
Μπλουζα