Iron Man (2008)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
[edit] Dead pics [edit] 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
O kakos Obadiah Stane 8a foresi se kapia fasi tin stoli antipalo-deos tou Iron Man kai baftiste se Iron Monger opos kai sto comic..

Provlepete trelo ksyliki....
 
ήρθε και τα σπάει... Ενα must see για τους φίλους του comic και τις ταινίες της MARVEL.
 
AA+ είπε:
ήρθε και τα σπάει... Ενα must see για τους φίλους του comic και της ταινίες της MARVEL.


Παρων. :D

Μην ξεχνατε οτι αν δεν σας ειναι αρκετος ο Αϊρον Μαν στην ταινια ,θα εχει και cameo στον επερχομενο Χούλκ.

Yeap απο τοτε που πηρε η Μαρβελ τα ηνια στις ταινιες της αποφασισε να εχει crossovers οπως ακριβως στα κομικς που θυμομαστε. :cool:

iron_man_teaser_poster-small.jpg

Παω να ξαναδω το τρεϊλερ για το τραγουδι. :headbangdude:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σήμερα είδα το Iron man. Ο Robert Downey Jr παίζει άψογα τον χαρακτήρα του tony stark. Πολύ ωραία ταινία αρκεί να την δεις χαλαρά. Οι φανατικοί σίγουρα θα το λατρέψουν.
 
εμένα δεν μου άρεσε παιδιά...Παραήταν Αμερικανιά! Εντάξει δεν είμαι και ο τρελός οπαδός των marvel comics αλλά τα superman-spiderman ήταν καλύτερα. Ίσως να ξεχώριζα τα εφέ αλλά και το ταιριαστό υφάκι του πρωταγωνιστή αλλά μέχρι εκεί
 
Δεν είχε ιδιαίτερη δράση, και επίσης είχε "εύκολο" τέλος. Θα βγούν 2 seqquels, με το πρώτο να λαμβάνει δράση στις αίθουσες στα μέσα του 2010. Ιδωμεν....
 
Θα μου φαινόταν ιδιαίτερα περίεργο και μάλλον δεν θα μου άρεσε καθόλου η ταινία αν δεν ήταν αμερικανιά. Ως παλιός αναγνώστης του παλιού καλού spiderman και συνεπώς ως φαν του ironman, δεν περίμενα να δω κάτι διαφορετικό από ότι στο κόμικ.
 
Το είδα προχθές στη V-Max φαλήρου...και πιστεύω πως η ταινία ήταν γαμάτη !!!
 
Δεν ξερω τι λετε εσεις αλλα η ταινια εχει σπασει ταμεια,γινεται πανικος all over the world. :D
 
Εντάξει γούστα είν'αυτά.... Εμένα, ξαναλέω, δε μου άρεσε από την άποψη ότι είχε λίγη δράση και πολύ εύκολο τέλος, σχεδόν μπαμ και κατω ο κακός. ΟΜΩΣ ήταν πολύ καλογυρισμένη και ειδικά η σκηνή που τα ρομπότια τον ντύνουν IRON MAN, είναι ολα τα φράγκα...
 
Ναι πολλοι το λενε αυτο οτι ειχε λιγη δραση και ευκολο σεναριο.

Απο την αλλη λενε οτι ειχε φοβερα εφε ,ατακες ωραιες απο τον Τονυ.

Σημασια ειχε οτι η πρωτη ταινια που εβγαλε αποκλειστικα η Μαρβελ χωρις καμμια συνεργασια με αλλο στουντιο ,με αποτελεσμα να εχει ελευθερια κινησεων και να χρησιμοποιει οποιους ηρωες θελει μεσα (βλεπε τον Nick Fury στα End credits) ειχε επιτυχια και θα εχει και συνεχεια.

Η δευτερη της θα ειναι ο Χουλκ.
 
Έτσι. Πέστα ρε aardvy! :D
 
Δεν είχε πολύ δράση γιατί πρόκειται για την εισαγωγή!!!

Έπρεπε να δείξει πως προέκυψε ο iron man.

Όσο για το γρήγορο τέλος , οφείλετε στην απειρία του κακού να χειριστεί την αρματωσιά!

Φοβερή ταινία!
 
Εντάξει, πλάκα είχε αλλά δέν ήταν και τόσο σύμφωνο με τον χαρατήρα του stark. και το iron man το έπαιξε στους τίτλους τέλους...
 
μετρια ....(ευχαριστη παραφωνεια ο Jeff Bridges)
 
Χτες το είδα για 2η φορά. Χαλαρά παω για 3η! :D
 
Φοβερη ταινια!! Δεν ηταν τελεια (ενω δεν εχω διαβασει και πολυ Ironman για να κανω συγκρισεις) αλλα δειχνει οτι αυτο το ειδος κομιξιστικου κινηματογραφου εχει ωριμασει αρκετα

Αγνοουμε παραφωνιες οπως το γεγονος οτι μολις δραπετευει απο το κρυσφηγετο των τρομοκρατων, αμεσως σκαει μυτη το ελικοπτερο που εντελως συμπτωματικα (!?!?!?) οδηγει ο φιλος του ο στρατιωτικος
 
παιδιά, όποιος δεν έχει πάει να τη δεί...να πάει....

Η ταινία αξίζει και με το παραπάνω !!!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα