Jem and the Holograms (1985)

candy

RetroNuts!
Αντιδράσεις
24
Επειδή πέρασε στα ψιλά γράμματα, να σας θυμίσω τη σειρά που παίζονταν κάπου μεταξύ 1987-88 στη δορυφορική τηλεόραση με το γνωστό συγκρότημα της Jerrica (με τα μαγικά σκουλαρίκια αστεράκια): "Jem and the Holograms" και τις "Misfits" που ήταν και το αντίπαλο συγκρότημα (πιο punk φάση)...Κάτι σαν rock barbie δηλαδή.

Αυτά τα μπλε μαλλιά της Aja από τότε μου έχουν μείνει απωθημένο. :rolleyes:

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

akmakas

Banned
Αντιδράσεις
7
Candy να σε δω με μπλε μαλλί και δεν θέλω τίποτα άλλο στον κόσμο χε χε

candy

RetroNuts!
Αντιδράσεις
24
Εδώ γίναμε ολόκληρες μπλε (στο εξώφυλλο), στο μαλλί θα κολλήσουμε; :D Άλλωστε από πέρσι έψαχνα μπλε περούκα στα καρναβάλια αλλά είχαν τελειώσει.Φέτος δεν μου τη γλυτώνει, θα προμηθευτώ εγκαίρως... ;)

keeper7k

Human RetroDatabase
Αντιδράσεις
1
Οι Misfits που λές είχαν καμμια σχέση με την γνωστή punk μπάντα????

Omenforever

RetroMasteR
Αντιδράσεις
268
Πωωωω κι εκεί που νομίζεις ότι τα έχεις θυμηθεί όλα, σου σκάει απότομα κάτι που είχες ξεχάσει…

Στη δορυφορική τηλεόραση αγαπημένη μου σειρά ήταν οι Inhumanoids που αργότερα νομίζω ότι προβλήθηκαν και στην εγχώρια tv.

candy

RetroNuts!
Αντιδράσεις
24
Όχι ακριβώς...Η Pizzazz με τον Glenn Danzig ήταν πρώτα ξαδέλφια αλλά οι γονείς τους ήταν ετεροθαλή αδέλφια.Σε κάλυψα; :tease: :tease: :tease:

keeper7k

Human RetroDatabase
Αντιδράσεις
1
candy είπε:
Όχι ακριβώς...Η Pizzazz με τον Glenn Danzig ήταν πρώτα ξαδέλφια αλλά οι γονείς τους ήταν ετεροθαλή αδέλφια.Σε κάλυψα; :tease: :tease: :tease:
Έτσι εξηγείται γιατί άφησε τους Misfits κι έφτιαξε δικιά του μπάντα :tease:

candy

RetroNuts!
Αντιδράσεις
24
Βασικά αυτοί τον έδιωξαν γιατί ήταν παράφωνος...:biglaugh:

domniki

RetroJunkie™
Αντιδράσεις
329
Candy,

κ'εγω το εβλεπα αυτο..."it's show time Senergy" !!! Μαζι με τα "Beverly Hills Teens" και το διαστημικο με το SDF-1.

To θυμασαι το δορυφορικο καναλι που το επαιζε? Νομιζω λεγοταν SKY???

Πρεπει εισαι απο Θεσσαλονικη, γιατι νομιζω στην Αθηνα δεν τα ειχαν αυτα τα παρανομα δορυφορικα :)

dadmin

Banned
Αντιδράσεις
30
To SKY επαιξε για ενα διαστημα και εδω κατω - οπως και το SUPER , μετα μας τα εκοψαν.

SONIC

RetroActive
Αντιδράσεις
1
candy είπε:
Εδώ γίναμε ολόκληρες μπλε (στο εξώφυλλο), στο μαλλί θα κολλήσουμε; :D Άλλωστε από πέρσι έψαχνα μπλε περούκα στα καρναβάλια αλλά είχαν τελειώσει.Φέτος δεν μου τη γλυτώνει, θα προμηθευτώ εγκαίρως... ;)
Για ποιο εξωφυλλο λες candy? :D

Αν θυμαμαι καλα αυτη ειχε ενα ορφανοτροφειο το οποιο καηκε αλλα αργοτερα εμαθε οτι κληρονομησε μια περιουσια απο τον πατερα της καθως και εναν υπερυπολογιστη που τους εδεινε οτι μορφη ηθελαν.

Max_brain

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
1
exei kaneis epeisodia...tis Jem and the Holograms;;;; Ax m'areze poly!!!

candy

RetroNuts!
Αντιδράσεις
24
Domniki είπε:
Candy,κ'εγω το εβλεπα αυτο..."it's show time Senergy" !!! Μαζι με τα "Beverly Hills Teens" και το διαστημικο με το SDF-1.

To θυμασαι το δορυφορικο καναλι που το επαιζε? Νομιζω λεγοταν SKY???

Πρεπει εισαι απο Θεσσαλονικη, γιατι νομιζω στην Αθηνα δεν τα ειχαν αυτα τα παρανομα δορυφορικα :)
Ναι, στο sky το έπαιζε την εποχή των περίφημων δορυφορικών καναλιών της Θεσσαλονίκης.:rolleyes:

SONIC είπε:
Για ποιο εξωφυλλο λες candy?
Για αυτό (κάτι που οι περισσότεροι προσπαθούν να ξεχάσουν :D ).

starsky

RetroActive
Αντιδράσεις
2
αυτο το sky ηταν ξενο ,θυμαμι τα ghostbusters και robotech ,επαθα πλακα οταν το ειδα!!!!

Mojo

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
2
χεχε ημανε ετοιμος να ποσταρω αμα λαχει.. που το θυμήθηκες ? χχαχαχαχαχα :cool:

φαντασου λεει αντι για misfits τις αλλες να τις βγαζανε Metallica ... ακομα στα δικαστηρια θα ηταν....

Rakeesh

RetroDB Feeder
Αντιδράσεις
720
Αγνωω εντελως αυτη τη σειρα εκτος απο το ονομα της. Το ξερω μονο και μονο αναφορικα με τη σεναριογραφο Cristi Marx, που ηταν η δημιουργος του παιχνιδιου Conquest of Camelot. Μου κανει εντυπωση τωρα που μαθαινω οτι η σειρα εγινε γνωστη στην Ελλαδα :)

snakeyes08

RetroActive
Αντιδράσεις
50
Στο εξωτερικό είχαν κυκλοφορήσει και κούκλες Jem- στην Ελλάδα δε θυμάμαι να κυκλοφόρησε κάτι τέτοιο.

Οι κούκλες μιλάμε ήταν εκτρώματα, δε βλεπόντουσαν με τίποτα!

ChristosM

RetroNuts!
Αντιδράσεις
344
Το θυμαμαι και εγω να το δειχνει το καταπληκτικο δορυφορικο SKY. Το τραγουδι των τιτλων μου αρεσε και ακομα μου αρεσει (ειχα χρονια να το ακουσω).

Αληθεια εχει γραψει κανεις απο Θεσ/νικη διαφορες εκπομπες απο το SKY? Εδειχνε φοβερα παιδικα, παλια σηριαλ και μουσικα προγραμματα.

Μπλουζα