Jem and the Holograms (1985)

candy

RetroNuts!
Joined
25 Ιουν 2006
Μηνύματα
1.578
Αντιδράσεις
82
Επειδή πέρασε στα ψιλά γράμματα, να σας θυμίσω τη σειρά που παίζονταν κάπου μεταξύ 1987-88 στη δορυφορική τηλεόραση με το γνωστό συγκρότημα της Jerrica (με τα μαγικά σκουλαρίκια αστεράκια): "Jem and the Holograms" και τις "Misfits" που ήταν και το αντίπαλο συγκρότημα (πιο punk φάση)...Κάτι σαν rock barbie δηλαδή.


aja.gif


Αυτά τα μπλε μαλλιά της Aja από τότε μου έχουν μείνει απωθημένο. :rolleyes:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Candy να σε δω με μπλε μαλλί και δεν θέλω τίποτα άλλο στον κόσμο χε χε
 
Εδώ γίναμε ολόκληρες μπλε (στο εξώφυλλο), στο μαλλί θα κολλήσουμε; :D Άλλωστε από πέρσι έψαχνα μπλε περούκα στα καρναβάλια αλλά είχαν τελειώσει.Φέτος δεν μου τη γλυτώνει, θα προμηθευτώ εγκαίρως... ;)
 
Οι Misfits που λές είχαν καμμια σχέση με την γνωστή punk μπάντα????
 
Πωωωω κι εκεί που νομίζεις ότι τα έχεις θυμηθεί όλα, σου σκάει απότομα κάτι που είχες ξεχάσει…

Στη δορυφορική τηλεόραση αγαπημένη μου σειρά ήταν οι Inhumanoids που αργότερα νομίζω ότι προβλήθηκαν και στην εγχώρια tv.
 
Όχι ακριβώς...Η Pizzazz με τον Glenn Danzig ήταν πρώτα ξαδέλφια αλλά οι γονείς τους ήταν ετεροθαλή αδέλφια.Σε κάλυψα; :tease: :tease: :tease:
 
candy είπε:
Όχι ακριβώς...Η Pizzazz με τον Glenn Danzig ήταν πρώτα ξαδέλφια αλλά οι γονείς τους ήταν ετεροθαλή αδέλφια.Σε κάλυψα; :tease: :tease: :tease:
Έτσι εξηγείται γιατί άφησε τους Misfits κι έφτιαξε δικιά του μπάντα :tease:
 
Βασικά αυτοί τον έδιωξαν γιατί ήταν παράφωνος...:biglaugh:
 
Candy,

κ'εγω το εβλεπα αυτο..."it's show time Senergy" !!! Μαζι με τα "Beverly Hills Teens" και το διαστημικο με το SDF-1.

To θυμασαι το δορυφορικο καναλι που το επαιζε? Νομιζω λεγοταν SKY???

Πρεπει εισαι απο Θεσσαλονικη, γιατι νομιζω στην Αθηνα δεν τα ειχαν αυτα τα παρανομα δορυφορικα :)
 
To SKY επαιξε για ενα διαστημα και εδω κατω - οπως και το SUPER , μετα μας τα εκοψαν.
 
candy είπε:
Εδώ γίναμε ολόκληρες μπλε (στο εξώφυλλο), στο μαλλί θα κολλήσουμε; :D Άλλωστε από πέρσι έψαχνα μπλε περούκα στα καρναβάλια αλλά είχαν τελειώσει.Φέτος δεν μου τη γλυτώνει, θα προμηθευτώ εγκαίρως... ;)
Για ποιο εξωφυλλο λες candy? :D

Αν θυμαμαι καλα αυτη ειχε ενα ορφανοτροφειο το οποιο καηκε αλλα αργοτερα εμαθε οτι κληρονομησε μια περιουσια απο τον πατερα της καθως και εναν υπερυπολογιστη που τους εδεινε οτι μορφη ηθελαν.
 
exei kaneis epeisodia...tis Jem and the Holograms;;;; Ax m'areze poly!!!
 
Domniki είπε:
Candy,κ'εγω το εβλεπα αυτο..."it's show time Senergy" !!! Μαζι με τα "Beverly Hills Teens" και το διαστημικο με το SDF-1.

To θυμασαι το δορυφορικο καναλι που το επαιζε? Νομιζω λεγοταν SKY???

Πρεπει εισαι απο Θεσσαλονικη, γιατι νομιζω στην Αθηνα δεν τα ειχαν αυτα τα παρανομα δορυφορικα :)
Ναι, στο sky το έπαιζε την εποχή των περίφημων δορυφορικών καναλιών της Θεσσαλονίκης.:rolleyes:

SONIC είπε:
Για ποιο εξωφυλλο λες candy?
Για αυτό (κάτι που οι περισσότεροι προσπαθούν να ξεχάσουν :D ).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αυτο το sky ηταν ξενο ,θυμαμι τα ghostbusters και robotech ,επαθα πλακα οταν το ειδα!!!!
 
χεχε ημανε ετοιμος να ποσταρω αμα λαχει.. που το θυμήθηκες ? χχαχαχαχαχα :cool:

φαντασου λεει αντι για misfits τις αλλες να τις βγαζανε Metallica ... ακομα στα δικαστηρια θα ηταν....
 
Αγνωω εντελως αυτη τη σειρα εκτος απο το ονομα της. Το ξερω μονο και μονο αναφορικα με τη σεναριογραφο Cristi Marx, που ηταν η δημιουργος του παιχνιδιου Conquest of Camelot. Μου κανει εντυπωση τωρα που μαθαινω οτι η σειρα εγινε γνωστη στην Ελλαδα :)
 
Στο εξωτερικό είχαν κυκλοφορήσει και κούκλες Jem- στην Ελλάδα δε θυμάμαι να κυκλοφόρησε κάτι τέτοιο.

Οι κούκλες μιλάμε ήταν εκτρώματα, δε βλεπόντουσαν με τίποτα!

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το θυμαμαι και εγω να το δειχνει το καταπληκτικο δορυφορικο SKY. Το τραγουδι των τιτλων μου αρεσε και ακομα μου αρεσει (ειχα χρονια να το ακουσω).

Αληθεια εχει γραψει κανεις απο Θεσ/νικη διαφορες εκπομπες απο το SKY? Εδειχνε φοβερα παιδικα, παλια σηριαλ και μουσικα προγραμματα.
 
Πίσω
Μπλουζα