Judas Priest

Έχει δικαίωμα άραγε κάποιος ακροατής ή οπαδός να πει σε έναν καλλιτέχνη πότε πρέπει να σταματήσει να παίζει;

Η δική μου απάντηση είναι πως όχι.

Δε μου αρέσουν οι Priest στα τελευταία τους albums, ούτε και οι Maiden αλλά αισθάνομαι πως δεν είμαι σε θέση να πω σε κάποιον μουσικό πότε πρέπει να σταματήσει να εκφράζεται και να βιοπορίζεται μέσω της μουσικής του.
 
neueregel είπε:
. Δεν ξέρω αν κανεις εδω εχει ενθουσιαστεί με κάτι που έκαναν μετα το Painkiller, εσείς θα μου πείτε.
Εδώ, εδώ, παρώωωωωων !!! Λοιπόν, η πρώτη μου επαφή με Judas Priest ήταν στα μισά των 80ς, εποχή που σιγά -σιγά "άφηνα ξοπίσω μου" τα ποπ / χορευτικά χιτς και ... ανεκάλυπτα τον μαγικό κόσμο της μουσικής χέβι μέταλ !!! Πάντως, ακόμη κάθε μεσημέρι άκουγα ανελλιπώς τις εκπομπές που έκανε στο ραδιόφωνο ο Άκης Έβενης όπου παρουσίαζε τις τρέχουσες κυκλοφορίες, τα τρέχοντα τοπς κλπ !!! Γυρνούσα από το σχολείο, συντονιζόμουν στο σταθμό και ... έβαζα στο κασετόφωνο κασέτα για να γράψω την εκπομπή [τα θυμάστε, τα κασετόφωνα με τις δύο θήκες για κασέτες - προκειμένου να αντριγράφεις απ' τη γεμάτη κασέτα στην άδεια - και το ραδιόφωνο ???] !!! Και ξαφνικά ακούω τον Άκη Έβενη να λέει : "Ο συνεργάτης μου αδημονεί να παρουσιάσω τον καινούριο δίσκο των Judas Priest" !!! Κι όταν άκουσα το καινούριο τραγούδι τους .... ένιωσα σαν να με χτύπησαν 10 κεραυνοί συγχρόνως !!! I'm Your Turbo Lover, tell me there's no other .... Και "καπάκι" το Locked In, άλλες ανατριχίλες κι εκεί !!! Και, μάλιστα, ακόμη και μέχρι σήμερα, όποτε ακούω αυτά τα τραγούδια, πάλι ανατριχίλες νιώθω !!! Ιδίως αυτό το σολίδι στο Turbo Lover .... σκέτη πόρωση !!!


Φυσικά θα είμαι στη συναυλία τους τον Ιούλη !!! Κι ας ξέρω ότι δεν θα είναι οι Judas Priest "από τα παλιά" !!! Όμως, μέχρι σήμερα δεν αξιώθηκα να τους δω λάιβ !!! Κι αυτή είναι η τελευταία ευκαιρία για να τους δω και γι' αυτό σκοπέυω να μην την χάσω !!! Αυτό που θα μου προσφέρουν στη συναυλία τους πριν το οριστικό κλείσιμο της αυλαίας [λίγο θα είναι ??? πολύ θα είναι ??? δεν γνωρίζω] θα προσπαθήσω, όσο μπορώ, να το αφομοιώσω ....
 
Σοκαρισμένος και εγω απο την αποχώρηση του ΚΚ...

Η προσμονή μου για νέο αλμπουμ είναι τεράστια και δεν μπορώ να φανταστώ priest χωρίς τισ κιθαριές του μάστορα.

Νιώθω χειρότερα και απο τότε που έφυγε ο halford και στη αποχώρηση του degarmo των queensryche!

Είμαι λάτρης κάθε δουλειάς τους και δεν μου αρέσουν σχόλια του τύπου θα έπρεπε να τα έχουν παρατήσει απο καιρό κ.α.

όποιος μπορεί ας βγάλει ένα nostradamus!!!

Οι priest έχουν να προσφέρουν ακόμα δισκογραφικά και έστω χωρίς τον ΚΚ αναμένω...
 
κοβω το λαιμο μου οτι κατι αλλο παιζει αλλα θα αργησσουμε να το μαθουμε..βλεπετε οι μουσικοι αυτης της γενιας πεθαινουν στο σανιδι και οταν παιζουν λαιβ 40 χρονια και βαλε ε απλα δεν παιρνεις συνταξη..

ειναι τροπος ζωης και αυτο δεν αλλαζει ειναι ενστικτο..

και μην μου πειτε για γεροντια και αλλα τετοια γιατι και μονο να τους βλεπεις ντυμενους κολλας..
 
ο αντικαταστατης θαναι για τις συναυλιες και δεν ξερουν αν θα γινει μονιμο μελος

και ετοιμαζουν καινουργιο αλμπουμ
 
Το μοναδικό ιδρυτικό μέλος των «Metal Gods» Judas Priest, o Ιan Hill, μπασίστας της μπάντας από το Μπέρμινγχαμ, μίλησε στο http://www.sport-fm.gr λίγο πριν έρθουν στη χώρα μας για τελευταία φορά!

H φετινή «Epitaph Tour» θα είναι η τελευταία παγκόσμια των Judas Priest. Αυτό είναι το κακό. Το καλό είναι πως θα περάσουν από Αθήνα και Θεσσαλονίκη για να τους πούμε το αντίο… Οι Priest έχουν ανακοινώσει ότι σκέφτονται να περιλάβουν στο setlist της περιοδείας τουλάχιστον ένα τραγούδι από κάθε δίσκο της καριέρας τους. Tην Τρίτη 5 Ιουλίου, οι Judas Priest με παρέα με τυς Whitesnake θα εμφανιστούν στην Πλατεία Νερού στον Ολυμπιακό Πόλο του Φαλήρου. Την επόμενη, 6, παίζουν στο νέο φεστιβάλ της Θεσσαλονίκης το «2310 FESTIVAL» στο Καυτατζόγλειο.

O 60χρονος Ιan Ηill μιλάει για τι συνέβη με τον KK Downing, το νέο κιθαρίστα, την καλύτερες αναμνήσεις του, το τότε και το τώρα, το κίνητρο για να συνεχίζουν, το μέλλον της μπάντας, τον... τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ και διαλέγει τους δικούς του «Big 4» και τον αγαπημένο δίσκο του από τους Judas Priest! Διαβάστε τι μας είπε:

«ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΓΙΑ ΟΣΑ ΠΕΤΥΧΑΜΕ»

«Οι οπαδοί του μέταλ διαφέρουν από όλους τους υπόλοιπους γιατί βάζουν πάνω απ' όλα τη μουσική. Στη σημερινή ποπ πρώτα κοιτάς την εικόνα και τη συμπεριφορά. Οχι πως στο χώρο του μέταλ η εικόνα δεν έπαιζε ή δεν παίζει ρόλο. Αλλά πάντα η μουσική σε έκανε να αγαπήσεις μια μπάντα».

«Η ωραιότερη ανάμνηση που έχω είναι σίγουρα η μέρα που κυκλοφόρησε ο πρώτος μας δίσκος, πίσω στο 1974, το «Rocka Rolla». Αν και δεν είχε ακριβώς τον ήχο που θέλαμε, ένιωσα περήφανος όταν τον είδα πάνω στα ράφια του δισκοπωλείου»

«Η χειρότερη στιγμή ήταν η αποχώρηση του Rob Halford του '92»

«Σε ότι έχει να κάνει το ξαφνικό αντίο του KK Downing, δεν μπορώ να πω ακόμα και τώρα, λίγες εβδομάδες μετά, τους αληθινούς λόγους. Δεν έχει να κάνει με μεταξύ μας διαφορές. Τον ξέρω 41 χρόνια, θα είμαστε για πάντα φίλοι. Ηθελε να αποσυρθεί, είχε κουραστεί, θέλει να είναι κοντά στη μητέρα του που έχει προβλήματα. Θεωρώ πως με τον καιρό, ο ίδιος θα αποκαλύψει τα πραγματικά κίνητρα. Ο αντικαταστάτης του, Richie Faulkner είναι απίστευτος. Ο τέλειος κιθαρίστας. Κανείς οπαδός δεν θα καταλάβει ηχητικά την απουσία του Ken.»

«Τις παλιές μέρες χρειαζόταν να βγεις έξω από το σπίτι σου για να αγοράσεις το δίσκο. Να δώσεις χρήματα με την πιθανότητα να βγει και… μάπα. Τώρα, πρώτα τον ακους κι αν θες είτε τον αγοράζεις. Δεν υπάρχει κάτι κακό στην αλλαγή της διαδικασίας. Το αρνητικό είναι το παράνομο downloading. Εμείς, ως Judas Priest, με τόσους δίσκους πίσω μας, δεν έχουμε πρόβλημα. Οι νέες μπάντες όμως δεν μπορούν να κάνουν κάτι. Οταν δεν πουλάς, καμία εταιρεία δεν σου κάνει συμβόλαιο, καμία δεν σε προωθεί».

«Το γεγονός ότι ονομάσαμε την περιοδεία αυτή αποχαιρετιστήρια δεν σημαίνει πως οι Priest θα διαλυθούν. Το αντίθετο. Απλά θα σταματήσουμε τις μεγάλες, παγκόσμιες περιοδείες. Αν μας καλέσουν σε κάποιο φεστιβάλ, πολύ ευχαρίστως. Και νέο δίσκο πιστεύω πως θα φτιάξουμε»

«Αν διάλεγα έναν αγαπημένο μου δίσκο, αυτός θα ήταν το «Defenders of the Faith» του '84. Για τους οπαδούς μας, αυτό τον καιρό, φαίνεται πως είναι το «Painkiller»

«Κοιτάζοντας πίσω, νιώθω πως όχι μόνο έχω πετύχει όσα ήθελα, αλλά τα ξεπέρασε κάθε προσδοκία μου. Ημουν τυχερός. Η ομορφότερη περίοδος της μπάντας δεν είναι, όπως ίσως πολλοί θα νομίζουν, τα χρόνια που ήρθε η μεγάλη επιτυχία, ακόμα και τα Γκράμι, αλλά οι πρώτες μας μέρες, οι πρώτοι μας μήνες. Μπορεί να μην είχαμε λεφτά ούτε για βενζίνη για να πάμε κάπου να παίξουμε, αλλά περνάγαμε τόσο καλά»!

«Ο λόγος που συνεχίζουμε τόσο χρόνια είναι απλός. Αγαπάμε αυτό που κάνουμε τη μουσική και υπάρχουν εκεί έξω εκατομμύρια άνθρωποι το αγαπούν το ίδιο».

«Αν διάλεγα τους δικούς μου Big 4, θα έβαζα τους Priest, τους Black Sabbath βέβαια, τους Iron Maiden και τους Motorhead. Θα… χωρούσα και τους Van Halen, τους Kiss, τον Alice Cooper. Είναι αδύνατον να τους έχεις όλους…»

«Υποστηρίζω μια… ζωή την Γουέστ Μπρομ. Καλά τα πήγαμε φέτος! Στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ θα υποστηρίζω Μάντσεστερ. Αγγλία εναντίον Ισπανίας, δεν γίνεται αλλιώς!»
 
don dokken είπε:
H φετινή «Epitaph Tour» θα είναι η τελευταία παγκόσμια των Judas Priest. Αυτό είναι το κακό. Το καλό είναι πως θα περάσουν από Αθήνα και Θεσσαλονίκη για να τους πούμε το αντίο… Οι Priest έχουν ανακοινώσει ότι σκέφτονται να περιλάβουν στο setlist της περιοδείας τουλάχιστον ένα τραγούδι από κάθε δίσκο της καριέρας τους.

Ε, αν ακούσω να τραγουδούν τραγούδια κι από το πρώτο - πρώτο άλμπουμ τους Rocka Rolla, απ' το οποίο έχουν πολλά χρόνια να συμπεριλάβουν τραγούδι σε περιοδεία τους ..... θα τρελαθώωωωωω !!!!

 
http://http://www.youtube.com/watch?v=CUM1qtaUGHw&feature=related

Δεν ξερω τι ειναι πιο γελοιο....

1. Οι Priest στο American Idol....

2. Κοστουμαρισμενοι τυποι και κυριουλες να χειροκροτουν και να παιζουν παλαμακια στο Living After Midnight και στο Breaking The Law...

3. Ο πιτσιρικας να ξεφτιλιζει στις ψιλες τον Halford....

4. Ο Halford να ξεφτιλιζεται γενικως ντυμενος σαν σιδεροπωλειο.....

5. Ο Tipton να χαιρεται ανευ λογου και αιτιας για αυτο που βλεπει. Την κριτικη επιτροπη ενος reality και εκατονταδες φλωρους να βαρανε παλαμακια λες και ειναι σε συναυλεια της Patty....

6. Ο Faulkner να παιζει super σολια στο Breaking the Law θελοντας να μας δειξει τι;;;; Οτι ξερει να παιζει κιθαρα;

7. O Faulkner να μοιαζει οσο δεν παει ομως.... σαν τον μεγαλο KK εποχης Stained Class.... Στανταρ εψαξαν να βρουν καποιον που να του μοιαζει (μην χαλασει και η μαγια...)....

8. Η Lopez να βαραει παλαμακια αντι να πεταξει κανα μπουτι εξω.....

Χρειαζεται να συνεχισω; Να χαιρεται ο κυριος Tipton το δημιουργημα του..... Μαζι και ο Robert.... Ευχομαι να τελειωσει το τσιρκουλο εδω και οι λατρεμενοι Priest να κατεβασουν ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ρολα μετα το τελος της περιοδειας....

Τουλαχιστον αυτη την φορα ο Tipton απεφυγε βαρυγδουπες δηλωσεις του στυλ "ξεχαστε τον ΚK ο Ritchie ηρθε να τα ισοπεδωσει ολα...". Ναι.... Να δω το solo στο Victim of Changes πως θα το παιξει εκει που ο ΚΚ κατεθετε ψυχη!!!!!!

Ετσι φετος μετα τα ξεφτιλικια του Undertaker στην Wrestlemania εχουμε και τις guest εμφανισεις των Priest σε reality.... Ωραια.....

JUDAS PRIEST 1974-2011..... RIP!!!!!!!!!!! Kαι αν δεν κανουν και αρπαχτη με αλλες συναυλειες μετα το επομενο αλμπουμ, εμενα να με [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
..εγω το 2004 που παιξαν στη Μαλακασα ,μουτζωνα απ το 3ο τραγουδι και την πουλεψα λιγο μετα μετανιωμενος που δεν εκατσα να δω την Εθνικη με τη ρωσσια..

Παρολα αυτα,ΤΙΠΟΤΑ δεν ακυρωνει τα οσα εχουν προσφερει..

Και στο αμερικαν αιντολ δε με χαλανε .μη σκεφτεστε σα 15χρονοι(σαν 17χρονοι να σκεφτεστε..)

Θα παμε στο λαιβ..

Υ.Γ. για αυτο λεω οτι το μονο εντιμο και ουχι xeftilized γκρουπ της χρυσης εποχης ειναι οι Saxon..
 
don dokken είπε:
..Υ.Γ. για αυτο λεω οτι το μονο εντιμο και ουχι xeftilized γκρουπ της χρυσης εποχης ειναι οι Saxon..

Κατ' εμέ, το μόνο ουχί xeftilized χέβι μέταλ συγκρότημα εκείνης της εποχής είναι οι Accept !!! Το απέδειξαν περίτρανα στη συναυλία τους πριν λίγους μήνες στο Γκαγκάριν : Επιμένουν να παίζουν χέβι μέταλ που έχει ακόμη τη "μυρωδιά του αντεργκράουντ", σαν κι αυτό που αγαπήσαμε στην εφηβεία μας, τότε που η μουσική αυτή ήταν, ακόμη, για "εξειδικευμένο ακροατήριο" !!! Και το κυριότερο ... έχουν, ακόμη, πράγματα να πούνε, ο καινούριος τους δίσκος είναι πολύ καλός !!!

Και για να μην ξεφεύγουμε από το θέμα μας : Φυσικά και θα πάμε στους Judas Priest !!! Αν μη τι άλλο, είναι η τελευταία ευκαιρία να τους δούμε ζωντανά !!! Δυστυχώς, άλλη μια αυλαία πέφτει ..... Οι ήρωες της εφηβείας μας σιγά - σιγά αποσύρονται .... Και, ακόμη πιο δυστυχώς, χωρίς να αντικαθίστανται από, τουλάχιστον ισάξιους, "παίχτες" ......
 
Συμφωνώ για Accept, αλλά συμφωνώ και για Saxon. Οι μόνοι βετεράνοι που έχουν μείνει πιστοί στο χέβι μέταλ (αν και κατά το παρελθόν έκαναν τις κουτσουκέλες τους) και παίζουν με ψυχή εφήβου.
 
http://www.youtube.com/watch?v=Z3-rNQdTrl4

Οπως βλεπετε ΔΕΝ...... ΔΕΝ............ ΔΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ................. Οπως και να το παρεις.... Δεξια, αριστερα, οπισθογωνια................... Αναμενομενο.......................... ΡΟΛΑ.... ΤΩΡΑ!!!!!!!!!!!!!!

Υ.Γ. Και στην τελικη δεν τα εχω τον Faulkner.... Το παλικαρακι και καλη κιθαρα ξερει (πολυ καλη) , και στην τελικη ποιος δεν θα ηθελε να ηταν στους Priest. Αλλα οταν ακους την εισαγωγη του Victim of Changes περιμενεις τον ΚΚ διπλα απο τον Tipton και κανεναν αλλο..... Αλλα θα μου πεις εδω πηραν τον Rob πισω σε αυτα τα χαλια, ο Faulkner τους πειραζε;

Υ.Γ.2. Οπως βλεπετε το σολο του KK στο Victim σφαγιαστηκε..... Και ας ξερει τονους κιθαρας παραπανω (και καλα) ο Faulkner.... Μερικα πραγματα καλο ειναι να μην τα πασπατευεις και πολυ.....

Υ.Γ.3. ΕΥΤΥΧΩΣ δεν παιξαν το Sinner.... Θα επεφτε πολυ γελιο/κλαμα (αναλογα την οπτικη γωνια που το βλεπει ο καθενας...)
 
Πωπω γκρίνια... Άκουσα το αγαπημένο μου Victim of Changes, live με Faulkner, όχι σε αυτό που ανεβάσατε και το σχόλιο μου ήταν πως θα χαρώ να τον ακούσω και live.

Nostradamus, τα έχω ξαναπεί...

Halford... ναι δεν είναι Dio, που τραγουδούσε στα 65 του με καρκίνο Falling of the Edge of the World και τραγουδούσε σαν τον Dio βλ http://www.youtube.com/watch?v=peg5TKuvr8I,'>http://www.youtube.com/watch?v=peg5TKuvr8I, αλλά το νιώθει αυτό που κάνει κι ας μην το κάνει όπως παλιά και δεν είναι σαν κάτι νέους μυγιάγγιχτους που ακυρώνουν συναυλίες για το τίποτα.

Γεια σου ρε παππού με τα ωραία σου http://www.youtube.com/watch?v=peg5TKuvr8I
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σημερα η μεγαλη μερα... Δεν θα κραξω.... Ακομα δλδ..... Σας παραθετω την "εκτελεση" του θεικου Blood red Skies....


Θα τα πουμε και αυριο ετσι και αλλιως. Οσοι κανετε τον κοπο και πατε, θα ηθελα πολυ να μας πειτε εντυπωσεις... Kαλα να περασετε!!!
 
αιντεεεε..φυγαμε για τους γερονταρες!κι εγω δεν κραζω σημερα..
 
don dokken είπε:
αιντεεεε..φυγαμε για τους γερονταρες!κι εγω δεν κραζω σημερα..
Κραζουμε ομως σημερα... ΔΕΝ πηγα, (ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΧΩΡΙΣ ΚΚ), φιλοι που πηγαν και απο οτι λιγα ειδα στο youtube, μου ειπαν οτι ολα ηταν φοβερα, ο Rob απλα εσπερνε (με την βοηθεια της τεχνολογιας λιγο...), το σετλιστ ονειρωδες (δεν νομιζω ετσι οπως το ειδα), ΑΛΛΑ....... ΑΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ο κλωνος εκανε κατι ποζεριλικια, ο Tipton ηταν καπως αμηχανος χωρις το εταιρον ημισι, τα ασκοπα σολο σε μερικες φασεις του Faulkner ψιλοκουραζαν, και γενικα ελειπε ενα ΠΟΛΥ σημαντικο κομματι..... Ο ΚΚ DOWNING! Και ευτυχως που δεν επαιξαν το Sinner γιατι εκει θα επεφταν πολλες γιουχες....
 
loner είπε:
Κραζουμε ομως σημερα... ΔΕΝ πηγα, (ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΧΩΡΙΣ ΚΚ), φιλοι που πηγαν και απο οτι λιγα ειδα στο youtube, μου ειπαν οτι ολα ηταν φοβερα, ο Rob απλα εσπερνε (με την βοηθεια της τεχνολογιας λιγο...), το σετλιστ ονειρωδες (δεν νομιζω ετσι οπως το ειδα), ΑΛΛΑ....... ΑΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ο κλωνος εκανε κατι ποζεριλικια, ο Tipton ηταν καπως αμηχανος χωρις το εταιρον ημισι, τα ασκοπα σολο σε μερικες φασεις του Faulkner ψιλοκουραζαν, και γενικα ελειπε ενα ΠΟΛΥ σημαντικο κομματι..... Ο ΚΚ DOWNING! Και ευτυχως που δεν επαιξαν το Sinner γιατι εκει θα επεφταν πολλες γιουχες....
Αφού δεν πήγες γιατι κράζεις ρε συ loner??

Τα ξαναείπαμε,ο ΚΚ δεν μπορεί να αναπληρωθεί αλλά ο faulkner έπαιξε άψογα και ευδιάθετα!

Προσωπικά πέρασα υπέροχα ,ο ήχος ηταν άψογος και ο metal god τα έσπασε!!

Πολύ απλά έχασαν όποιοι δεν ήρθαν!
 
pitsunami είπε:
Αφού δεν πήγες γιατι κράζεις ρε συ loner??
Τα ξαναείπαμε,ο ΚΚ δεν μπορεί να αναπληρωθεί αλλά ο faulkner έπαιξε άψογα και ευδιάθετα!

Προσωπικά πέρασα υπέροχα ,ο ήχος ηταν άψογος και ο metal god τα έσπασε!!

Πολύ απλά έχασαν όποιοι δεν ήρθαν!
Eγω φιλε Pitsunami κραζω απο την στιγμη που εφυγε ο ΚΚ.... Ψεματα.... Κραζω απο την στιγμη που γυρισε πισω ο Halford για τον μαμμωνα, οπου ολα τα προηγουμενα γεγονοτα ξεχαστηκαν μεσα σε 2 λεπτα... Δοξα τω Θεω τα κινητα μας τραβανε βιντεο, και μπορουμε να τα ανεβασουμε στο youtube και να δουμε τι εγινε... Το παλικαρι (Faulkner) απλα ΔΕΝ κολλαει με τους Priest... A, και τα μικροφωνα του Robert ηταν πειραγμενα KAΡΓΑ!!!!!!! Και δεν χρειαζεται να εισαι εκει για να το ακουσεις. Τιγκα στο ECHO ηταν!!!! Για να μην νομιζεις βεβαια οτι κραζω μονο εγω για τον Faulkner μπες και στο rocking.gr να δεις τι γινεται.... Αnyway σιγουρα ηταν καλυτεροι το 2008...

Υ.Γ. Aν εφευγε ο Harris απο τους Maiden και τον αντικαθιστουσε ο ΦΟΒΕΡΟΣ κινεζος, γιαπωνεζος τι ειναι τελοσπαντων των Dream Theater, o oποιος ξερει κανταρια παραπανω μπασο απο τον Harris , δεν θα κραζατε ολοι;;;;
 
loner είπε:
Eγω φιλε Pitsunami κραζω απο την στιγμη που εφυγε ο ΚΚ.... Ψεματα.... Κραζω απο την στιγμη που γυρισε πισω ο Halford για τον μαμμωνα, οπου ολα τα προηγουμενα γεγονοτα ξεχαστηκαν μεσα σε 2 λεπτα... Δοξα τω Θεω τα κινητα μας τραβανε βιντεο, και μπορουμε να τα ανεβασουμε στο youtube και να δουμε τι εγινε... Το παλικαρι (Faulkner) απλα ΔΕΝ κολλαει με τους Priest... A, και τα μικροφωνα του Robert ηταν πειραγμενα KAΡΓΑ!!!!!!! Και δεν χρειαζεται να εισαι εκει για να το ακουσεις. Τιγκα στο ECHO ηταν!!!! Για να μην νομιζεις βεβαια οτι κραζω μονο εγω για τον Faulkner μπες και στο rocking.gr να δεις τι γινεται.... Αnyway σιγουρα ηταν καλυτεροι το 2008...
Υ.Γ. Aν εφευγε ο Harris απο τους Maiden και τον αντικαθιστουσε ο ΦΟΒΕΡΟΣ κινεζος, γιαπωνεζος τι ειναι τελοσπαντων των Dream Theater, o oποιος ξερει κανταρια παραπανω μπασο απο τον Harris , δεν θα κραζατε ολοι;;;;
Εγω κρίνω ένα συγκρότημα απο αυτο που ακούω όχι απο αυτο που βλέπω, και στην τελική ο τύπος απο μακρυά είναι ίδιος ο ΚΚ στα νιάτα του! :)

Οι priest έδωσαν κατα την γνώμη μου την καλλύτερη συναυλία ανεξαρτήτως γκρούπ σε ελληνικό έδαφος,τελεία και παύλα...τώρα αν ο καινούριος κιθαρίστας

φόραγε και ρόζ φουστανάκι ποσώς με ενδιαφέρει.

Το μικρόφωνο του metal god μπορεί να είχε echo αλλά δεν νομίζει οτι με ένα echo βγαίνει ένα painkiller.

Αν είναι να κράξεις για χθές , άκου λίγο τον Coverdale και πές μου!
 
pitsunami είπε:
Εγω κρίνω ένα συγκρότημα απο αυτο που ακούω όχι απο αυτο που βλέπω, και στην τελική ο τύπος απο μακρυά είναι ίδιος ο ΚΚ στα νιάτα του! :)
Οι priest έδωσαν κατα την γνώμη μου την καλλύτερη συναυλία ανεξαρτήτως γκρούπ σε ελληνικό έδαφος,τελεία και παύλα...τώρα αν ο καινούριος κιθαρίστας

φόραγε και ρόζ φουστανάκι ποσώς με ενδιαφέρει.

Το μικρόφωνο του metal god μπορεί να είχε echo αλλά δεν νομίζει οτι με ένα echo βγαίνει ένα painkiller.

Αν είναι να κράξεις για χθές , άκου λίγο τον Coverdale και πές μου!
Το Painkiller βγηκε στο studio το 90.... Εκτοτε δεν ξαναβγηκε.... Δεν μπορεσε ποτε να το τραγουδησει live....

Ασε τον Coverdale... Αστα να πανε και να μην γυρισουν.....

Και εννοειται οτι μοιαζει με τον ΚΚ στα νοιατα του.... Ειπαμε μην χαλασει και η μαγια..... Πρεπει να παρουμε καποιον που να του μοιαζει....
 
Πίσω
Μπλουζα