[Kinder] Retro Kinder εκπλήξεις

Τεράστια συλλογή!!!!!!Τώρα φάνηκε περισσότερο με τις επιπλέον photos που τράβηξες!Περιείχαν και έπιπλα τα αυγά kinder?Δεν τα θυμάμαι!!Αυτό με το άγαλμα της Ελευθερίας και τους Superman το είχα κι εγώ,όπως και το αντίστοιχο με τους άραβες!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα θυμαμαι τα περισσοτερα της συλλογης του donkix!Δεν καταφερνα συνηθως να συμπληρωνω "σειρες" και δεν κρατουσα διπλά αλλα τα ανταλλασα.Επισης κρατουσα τα χαρτακια των σειρων γιατι μαρεσε το σχεδιο και που τους βαζαν φοντο και φαινοταν "εν δραση" πχ τ'αυτοκινητακια σα να τρεχαν.Υπηρχαν και παζλακια μεσα.Θυμαμαι και μια περιοδο πουχαν βγει απομιμηση αυγα αλλης εταιριας πουχαν κι αυτα σειρα flinstones αλλα απο την ταινια και μοιαζαν στους ηθοποιους.
 
Η συλλογη ειναι ΩΡΑΙΑ!!! Η ιπποτεσ ειναι ολα τα λεφτα! Ξερω οτι δεν βρησκουντε ευκολα... ΜΠΡΑΒΟ!
 
βρεθηκε η διαφημιση kinder εκπληξη,θα τη δειτε στο ποστ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Jason είπε:
Είχαν βγει και kinder με φιγούρες από flinstones έπαιρνα και το θυμάμαι πολύ καλά
... που τις συναρμολογούσες! Βέβαια! Και από Power Rangers, θυμάμαι, φιγούρες με τους ήρωες (εκεί "γνώρισα" τον Λευκό Ranger), τα Zords, που έφτιαχναν μάλιστα και το Megazord! Retro στιγμές, κάπου 20 χρόνια πίσω!!!
 
Στην 8η φωτογραφία με το καλαθάκι μεσα κοιμόταν ενα γατάκι αν θυμάμαι καλα;
 
donkix2000 είπε:
Μερικές φωτό απο την δική μου συλλογήείναι κομμάτια που κυκλοφόρησαν στις πρώτες σειρές της κιντερ,αρχές του '90

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


θα ανεβάσω καλύτερες φωτο εν καιρό,ωστε να αναδειχτεί η ομορφιά αυτών των κομματιών.

κάποια απο αυτά είναι πραγματικά πολύ όμορφα και ποιοτικά κομμάτια.

οι φωτό είναι της φίλης μου,η οποία και ανέλαβε να στήσει όλα αυτά τα κομμάτια μόνη της

μπράβο χριστιάνα ;)

donkix2000 είπε:
Θεική συλλογή!

Μιας και αναφερόμαστε στη σοκολάτα kinder, θυμάστε πότε είχε κυκλοφορήσει το μεγάλο σοκολατένιο αυγό kinder, που είχε μέσα δώρο κουκλακια λούτρινα κάποτε; Το...τεράστιο...αυγό κυκλοφορούσε κυρίως την περίδο του Πάσχα...

Αν θυμάμαι καλά, στο kinder είχε κάποτε και μικρά παζλ...
 
Πίσω
Μπλουζα