• Αγαπητά μέλη: Για λόγους ασφαλείας, τα παλιά σας user passwords έχουν καταργηθεί. Πατήστε εδώ για password reset ώστε να ορίσετε νέο συνθηματικό. Μη ξεχάσετε να ελέγξετε τον spam folder σας για το email που θα παραλάβετε. Aν πιστεύετε ότι έχετε εγγραφεί με email address που έχει καταργηθεί, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο info@retromaniax.gr για να αποκαταστήσουμε το πρόβλημα.

King's Quest I & II - Remake

teflon

RetroMasteR
Αντιδράσεις
5
Εχω ανακλύψει τα δυο καταπληκτικά Remakes των Κing's Quest I & II πριν 2 χρόνια, αλλά εψαξα λιγάκι το GRM και δεν βρήκα καμιά αναφορά, όπως και δεν γνωρίζω αν έχει επωθεί σε καποιό άλλο thread, διότι νέοπας !!:biglaugh:

Μπορείτε να πληροφορηθείτε σχετικά με το project στο επίσημο site της AGDI και να κατεβάσετε τα remakes.

Εχουν κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά με τα γραφικά και έχουν προσθέσει speech στους χαρακτήρες, ακολουθόντας πάντα το προτότυπο game play. Πραγματικά εντυπωσιάστηκα βλέποντας την 3D εισαγωγή του KQ II.

Eχουν στα σκαριά και το QUEST FOR GLORY II (Hero's Quest), αλλά αυτό το βλέπω τα δύο τελευταία χρόνια που μπαινοβγαίνω στο site. Λες να τα φόρτωσαν στον κόκκορα οι anonymous?

:biglaugh::biglaugh:

Rygar

Apple Lover
Αντιδράσεις
405
Είναι φτιαγμένα με το AGS (Adventure game studio). Εάν μπεις στη σελίδα του AGS, θα δεις κάτι απίθανα πράγματα που έχουν φτιάξει.

lamah

Banned
Αντιδράσεις
2
πραγματικα πολυ καλη δουλεια

gtsamour

Banned
Αντιδράσεις
0
Tα έχω τερματήσει τα remakes και είναι όντως παρα πολύ καλά και σε γραφικά αλλά και ως μεταφορά (αν και έχει μερικές μικρές διαφορούλες)

manos426f

The King of Retro®
Αντιδράσεις
49
gtsamour είπε:
Tα έχω τερματήσει τα remakes και είναι όντως παρα πολύ καλά και σε γραφικά αλλά και ως μεταφορά (αν και έχει μερικές μικρές διαφορούλες)
Και που ειναι τα reviews τους τοτε...;;Ε,που...;;:biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:

akmakas

Banned
Αντιδράσεις
1
Έχουν βγει πολλές επανεκδόσεις Adventures τόσο της Sierra όσο και της lucasfilm πράγμα που δείχνει πόσο αγαπήθηκαν αυτά τα παιχνίδια στο πέρασμα των χρόνων!!!Αξέχαστα και διαχρονικά!

Omenforever

RetroMasteR
Αντιδράσεις
202
Εκείνο το remake του QFGII ακόμα να βγει; Τύφλα να 'χει το Duke Nukem Forever... χεχε

thamonas

RetroMaNiaC
Αντιδράσεις
10
Omenforever είπε:
Εκείνο το remake του QFGII ακόμα να βγει; Τύφλα να 'χει το Duke Nukem Forever... χεχε
Άσε ρε ΟMen...το περιμένω τόσα χρόνια, νομίζω το έχουν παρατήσει το project γιατί δεν βλέπω καμιά ανακοίνωση...κρίμα πάντως. Εγώ πιστέυω οτι τέτοιες ερασιτεχνικες με τεράστιο μεράκι προσπάθειες πρέπει να αμοίβονται. Θα μπορούσαν να χρεώνουν 2 ευρώ το download ή κατι τέτοιο. Ισως έτσι θα συνέχιζαν να δημιουργούν.

Πάρτε και το King's Quest 3 τωρα που σας βρίσκω:)

http://www.infamous-adventures.com/kq3/index.php?page=downloads

teflon

RetroMasteR
Αντιδράσεις
5
thamonas είπε:
Άσε ρε ΟMen...το περιμένω τόσα χρόνια, νομίζω το έχουν παρατήσει το project γιατί δεν βλέπω καμιά ανακοίνωση...κρίμα πάντως. Εγώ πιστέυω οτι τέτοιες ερασιτεχνικες με τεράστιο μεράκι προσπάθειες πρέπει να αμοίβονται. Θα μπορούσαν να χρεώνουν 2 ευρώ το download ή κατι τέτοιο. Ισως έτσι θα συνέχιζαν να δημιουργούν.
Πάρτε και το King's Quest 3 τωρα που σας βρίσκω:)

http://www.infamous-adventures.com/kq3/index.php?page=downloads
ΟΟΟΟΟΟΟΟΟ Thamona !!! Με έφτιαξες τώρα !!!! "King's Quest III remake" κέρασμα για γεννέθλια πρώτη φορά έλαβα. :biglaugh:

Χρόνια σου πολλά και γεμάτα υγεία, :animparty:

Leon

RetroNuts!
Αντιδράσεις
803
To King's Quest I remake ξαναβγήκε σε enhanced edition με SVGA backgrounds και καλύτερα πορτραίτα, ενσωματομένο το speech pack με full speech και lip syncing, Windows Svista support, και "no dead end" gameplay mode. Κατεβάστε το από το site της AGD.

Πριν

Μετά

Επίσης ετοιμάζεται remake του King's Quest IV από την Magic Mirrors Games. Δυστυχώς το project πάει πολύ αργά και ελπίζω να μην πεθάνει.

Δείτε ένα video:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=qxFMr4Izw-0]YouTube - King's Quest IV Remake Promo

Gryzor

Human RetroDatabase
Αντιδράσεις
23
Κατεβάζωωωωωωωωωωωω άντε μήπως πείσω το έντερον ήμισυ να ξεκολήσει από escape rooms :D

thamonas

RetroMaNiaC
Αντιδράσεις
10
!!

Βγήκε και το King's Quest 2 remake σε enchanced edition!!

Rakeesh

RetroDB Feeder
Αντιδράσεις
619
Ουαου!!! Ειναι πολυ καλο που τα παιχνιδια τους εξακολουθουν να ανανεωνονται σε νεες versions :)

tantalos

Retro Member
Αντιδράσεις
20
Θα μπορουσατε να αναφερετε το link για το KQ2 enhanced?

Ευχαριστω πολυ παιδια!

Μπλουζα