King's Quest I & II - Remake

teflon

RetroMasteR
Joined
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
1.219
Αντιδράσεις
26
Εχω ανακλύψει τα δυο καταπληκτικά Remakes των Κing's Quest I & II πριν 2 χρόνια, αλλά εψαξα λιγάκι το GRM και δεν βρήκα καμιά αναφορά, όπως και δεν γνωρίζω αν έχει επωθεί σε καποιό άλλο thread, διότι νέοπας !!:biglaugh:

Μπορείτε να πληροφορηθείτε σχετικά με το project στο επίσημο site της AGDI και να κατεβάσετε τα remakes.

Εχουν κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά με τα γραφικά και έχουν προσθέσει speech στους χαρακτήρες, ακολουθόντας πάντα το προτότυπο game play. Πραγματικά εντυπωσιάστηκα βλέποντας την 3D εισαγωγή του KQ II.

Eχουν στα σκαριά και το QUEST FOR GLORY II (Hero's Quest), αλλά αυτό το βλέπω τα δύο τελευταία χρόνια που μπαινοβγαίνω στο site. Λες να τα φόρτωσαν στον κόκκορα οι anonymous?

:biglaugh::biglaugh:

feature-kq1-02.jpg
feature-kq1-00.jpg


feature-kq2-00.jpg
feature-kq2-01.jpg
 
Είναι φτιαγμένα με το AGS (Adventure game studio). Εάν μπεις στη σελίδα του AGS, θα δεις κάτι απίθανα πράγματα που έχουν φτιάξει.
 
πραγματικα πολυ καλη δουλεια
 
Tα έχω τερματήσει τα remakes και είναι όντως παρα πολύ καλά και σε γραφικά αλλά και ως μεταφορά (αν και έχει μερικές μικρές διαφορούλες)
 
gtsamour είπε:
Tα έχω τερματήσει τα remakes και είναι όντως παρα πολύ καλά και σε γραφικά αλλά και ως μεταφορά (αν και έχει μερικές μικρές διαφορούλες)
Και που ειναι τα reviews τους τοτε...;;Ε,που...;;:biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:
 
Έχουν βγει πολλές επανεκδόσεις Adventures τόσο της Sierra όσο και της lucasfilm πράγμα που δείχνει πόσο αγαπήθηκαν αυτά τα παιχνίδια στο πέρασμα των χρόνων!!!Αξέχαστα και διαχρονικά!
 
Εκείνο το remake του QFGII ακόμα να βγει; Τύφλα να 'χει το Duke Nukem Forever... χεχε
 
Omenforever είπε:
Εκείνο το remake του QFGII ακόμα να βγει; Τύφλα να 'χει το Duke Nukem Forever... χεχε
Άσε ρε ΟMen...το περιμένω τόσα χρόνια, νομίζω το έχουν παρατήσει το project γιατί δεν βλέπω καμιά ανακοίνωση...κρίμα πάντως. Εγώ πιστέυω οτι τέτοιες ερασιτεχνικες με τεράστιο μεράκι προσπάθειες πρέπει να αμοίβονται. Θα μπορούσαν να χρεώνουν 2 ευρώ το download ή κατι τέτοιο. Ισως έτσι θα συνέχιζαν να δημιουργούν.

Πάρτε και το King's Quest 3 τωρα που σας βρίσκω:)

http://www.infamous-adventures.com/kq3/index.php?page=downloads
 
thamonas είπε:
Άσε ρε ΟMen...το περιμένω τόσα χρόνια, νομίζω το έχουν παρατήσει το project γιατί δεν βλέπω καμιά ανακοίνωση...κρίμα πάντως. Εγώ πιστέυω οτι τέτοιες ερασιτεχνικες με τεράστιο μεράκι προσπάθειες πρέπει να αμοίβονται. Θα μπορούσαν να χρεώνουν 2 ευρώ το download ή κατι τέτοιο. Ισως έτσι θα συνέχιζαν να δημιουργούν.
Πάρτε και το King's Quest 3 τωρα που σας βρίσκω:)

http://www.infamous-adventures.com/kq3/index.php?page=downloads
ΟΟΟΟΟΟΟΟΟ Thamona !!! Με έφτιαξες τώρα !!!! "King's Quest III remake" κέρασμα για γεννέθλια πρώτη φορά έλαβα. :biglaugh:

Χρόνια σου πολλά και γεμάτα υγεία, :animparty:
 
To King's Quest I remake ξαναβγήκε σε enhanced edition με SVGA backgrounds και καλύτερα πορτραίτα, ενσωματομένο το speech pack με full speech και lip syncing, Windows Svista support, και "no dead end" gameplay mode. Κατεβάστε το από το site της AGD.

Πριν



Μετά



Επίσης ετοιμάζεται remake του King's Quest IV από την Magic Mirrors Games. Δυστυχώς το project πάει πολύ αργά και ελπίζω να μην πεθάνει.

Δείτε ένα video:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=qxFMr4Izw-0]YouTube - King's Quest IV Remake Promo
 
Κατεβάζωωωωωωωωωωωω άντε μήπως πείσω το έντερον ήμισυ να ξεκολήσει από escape rooms :D
 
!!

Βγήκε και το King's Quest 2 remake σε enchanced edition!!
 
Ουαου!!! Ειναι πολυ καλο που τα παιχνιδια τους εξακολουθουν να ανανεωνονται σε νεες versions :)
 
Θα μπορουσατε να αναφερετε το link για το KQ2 enhanced?

Ευχαριστω πολυ παιδια!
 
Πίσω
Μπλουζα