Kiss [Σοκολάτα για Φίλημα]

εικόνα με kiss γευση μπανανα

δεν είχα δοκιμασει την kiss αυτη...
 
Τη γεύση μπανάνα την είχα δοκιμάσει όταν πρωτοβγήκε, και μου άρεσε κι εκείνη πολύ τότε. Πρέπει να είχε καταργηθεί αρκετά γρήγορα, θυμάμαι που μου είχε κάνει εντύπωση. Το άλλο που ρωτάς Betty για γεύση ροδάκινο, δεν νομίζω να έβγαλε ποτέ κάτι τέτοιο η Kiss, εγώ τουλάχιστον δεν είχα δει ποτέ μου.
 
Τι μου θυμήσατε τώρα, την kiss με την μπανάνα την έτρωγα σαν μανιακός. Φοβερή γεύση είχε και αξέχαστη, πραγματικά πεθύμησα μια. Μεγάλη ζημιά έπαθα νυχτιάτικα άντε να βρω.
 
perlastar είπε:
Τη γεύση μπανάνα την είχα δοκιμάσει όταν πρωτοβγήκε, και μου άρεσε κι εκείνη πολύ τότε. Πρέπει να είχε καταργηθεί αρκετά γρήγορα, θυμάμαι που μου είχε κάνει εντύπωση. Το άλλο που ρωτάς Betty για γεύση ροδάκινο, δεν νομίζω να έβγαλε ποτέ κάτι τέτοιο η Kiss, εγώ τουλάχιστον δεν είχα δει ποτέ μου.
είδα στο μήνυμα 32 στο παρον θεμα, μια πορτοκαλί συσκευασία kiss και νομισα μήπως κυκλοφορησε και με γευση ροδακινο...
 
Εκτός από μπανάνα που ήταν τέλεια υπήρχε και βανίλια μήπως;
 
BETTY BOOP είπε:
είδα στο μήνυμα 32 στο παρον θεμα, μια πορτοκαλί συσκευασία kiss και νομισα μήπως κυκλοφορησε και με γευση ροδακινο...
Μπα, όχι, ωραία ιδέα θα ήταν πάντως. Τότε, γιατί αν έβγαινε τώρα δεν θα τολμούσα ούτε να την πλησιάσω.

johnny19818 είπε:
Εκτός από μπανάνα που ήταν τέλεια υπήρχε και βανίλια μήπως;
Ούτε βανίλια θυμάμαι να βγήκε ποτέ. Νομίζω ότι η φράουλα και η μπανάνα ήταν οι μόνες γεύσεις, αλλιώς σχεδόν σίγουρα θα είχα δοκιμάσει αν είχε βγει και κάτι άλλο, είχα μανία να δοκιμάζω έστω μία φορά κάθε καινούργια γεύση σοκολάτας που έβγαινε.
 
παρακατω ειναι ενα στιγμιοτυπο απο διαφημιση σοκολάτας kiss

είναι kiss φραουλα και ποια ειναι η αλλη γευση;

kissduetto.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

1@BETTY BOOP[/USER] Μάλλον η άλλη γεύση είναι η βανίλια που έλεγα παραπάνω.
 
Ναι, κοίτα να δεις που τελικά πρέπει να υπήρχε και γεύση βανίλια, πρώτη φορά τη βλέπω. Λογικά δεν θα ήταν πολύ συχνή όπως οι άλλες, και μάλλον δεν κυκλοφορούσε και πολύ στην περιοχή μου, αλλιώς δεν θα υπήρχε περίπτωση να μου είχε ξεφύγει.
 
Εγώ θυμάμαι την γεύση σοκολάτα που ηταν σε μπλε συσκευασία, και ειδικά την διαφήμιση που έλεγε το μπλέ για τα αγόρια και το ροζ για τα κορίτσια. Καταραμένη σοκολάτα, μας είχε χωρίσει σε στρατόπεδα! Στο νηπιαγωγείο αλίμονο έτσι κι αγόρι ερχόταν με γεύση φράουλα για κολατσιό. Στο δημοτικό μία χρονιά είχα μοιράσει kiss με σοκολάτα στην τάξη στα γεννέθλιά μου. Τότε ήταν πολύ δημοφιλής.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Crimson Moonlight είπε:
Εγώ θυμάμαι την γεύση σοκολάτα που ηταν σε μπλε συσκευασία, και ειδικά την διαφήμιση που έλεγε το μπλέ για τα αγόρια και το ροζ για τα κορίτσια. Καταραμένη σοκολάτα, μας είχε χωρίσει σε στρατόπεδα! Στο νηπιαγωγείο αλίμονο έτσι κι αγόρι ερχόταν με γεύση φράουλα στο νηπιαγωγείο. Στο δημοτικό μία χρονιά είχα μοιράσει kiss με σοκολάτα στην τάξη στα γεννέθλιά μου. Τότε ήταν πολύ δημοφιλής.
κοιτα μια διαφήμιση...τι μπορει να κανει...ακου μπλε συσκευασία για αγορια και ροζ για τα κοριτσακια! Αν μπορουσαμε να βρουμε τη διαφημιση...
 
Η σοκολατα kiss ειχε κυκλοφορησει και σε παγωτο το καλοκαιρι...


ειχε παρει καποιος ρολογακι;
 
και εγω θυμαμαι να την ετρωγα καργα μικρος,μου αρεσε πολυ

ειχα πολλα χρονια να φαω,και ειχα δοκιμασει πριν κανα μηνα αλλα δεν μ αρεσε τοσο,δεν ξερω αν αλλαξε η γευση της η τα γουστα μ
 
Μετά από κι εγώ δεν ξέρω πόσα χρόνια (μπορεί και δύο δεκαετίες, γκουχου γκουχου...) ξαναεφαγα kiss και έχω να κάνω τις εξής παρατηρήσεις...

Α)το μέγεθος της έχει αλλάξει πολύ, σχεδόν το μισό μου φάνηκε από παλιά...

Β)η γέμιση της από φράουλα και κρέμα έχει γίνει σκέτο φράουλα, και από κρεμώδη υφή έχει τσιχλωδη υφή...

Δεν είναι άσχημη σαν γεύση, αλλά μου έλειπε αυτό το αφρώδες και η κρέμα.
 
η γέμιση της από φράουλα και κρέμα έχει γίνει σκέτο φράουλα, και από κρεμώδη υφή έχει τσιχλωδη υφή
Οταν πρωτοκυκλοφορησε καπου μεσα στη δεκαετια του 1970, η γεμιση της ηταν μονο φραουλα. Πολυ αργοτερα, νομιζω δεκαετια του 1990, την κανανε φραουλα - κρεμα και τωρα, κατα πως φαινεται, επανηλθε στην αρχικη της μορφη. Για την τσιχλωδη υφη συμφωνω.
 
Λοιπον ειχα μια συζητηση με την κοπελα μου για τις παλιες σοκολατες κιςς και εκανα μια μικρη αναζητηση στο ιντερνετ και βρεθηκα εδω..διαβασα ολα τα σχολια και εμεινα στο οτι καποιος ανεφερε οτι δεν υπηρχε η γευση ροδακινο .ΛΟΙΠΟΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ!!!Στη θεσσαλονικη ειχε σιγουρα..πορτοκαλι συσκευασια..ετρωγα μια φορα φραουλα μια ροδακινο επειδη δεν μπορουσα να διαλεξω ..
 
Εγώ θα έτρωγα και τις δύο. Αυτό κάνω όταν δεν μπορώ να διαλέξω. (Άσχετη παρεμβολή ως συνήθως.)
 
Διαβασα μια αναμνηση καπου οτι οταν πρωτοβγηκε φερνανε στα δημοτικα σχολεια κουτες και τις μοιραζανε δωρεαν για διαφημιση,ολα αυτα κατα την δεκαετια του 70.

Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει.
 
Πίσω
Μπλουζα