Kung Fury και λοιπα 80s revival movies

stayros

Moderator
Διαχειριστές
Joined
16 Νοέ 2011
Μηνύματα
7.716
Αντιδράσεις
1.772
kung-fury-80s-action-movie-1280x640.jpg



kung fury.jpg

Kung Fury

Ειναι το ονομα (και συναμα και ο τιτλος της ταινιας) ενος μπατσου στο Μαϊαμι το 1980.

Οταν ο διοικητης του αποφασιζει να τον διωξει απο το σωμα για υπερβαλοντα ζηλο -βια,καταστροφες,πιστολιδι

(αυτα που γουσταρουμε δηλαδη.... :D ) -εν ωρα καθηκοντος, εκεινος αποφαζισει να δρασει ως μοναχικος τιμωρος

και να κυνηγησει οτι σκαρτο κυκλοφορει στην πιατσα. :armed:

Μια ψηφιακη low budget περιπετεια φαντασιας ωπου βαζει στο μιξερ ατρομητους μπατσους,Σκανδιναβικη μυθολογια,

αρκετη '80s τεχνολογια και μουσικη με αποτελεσμα....να βγει διαμαντακι!!!!! :D

Περισσοτερα μπορειτε να διαβασετε ΕΔΩ

KUNG FURY Official Trailer HD

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Wow!!Φοβερο!!!Με βλεπω να γινομαι backer!!!H σκηνη με το microbee και τον γομολαστιχα ολα τα λεφτα!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oh......my......garden....!

Στην αρχη νομιζα οτι ειναι χαζομαρα...αλλα μολις διαβασα οτι ειναι κωμωδια ηρεμησα...
 
Πριν λίγες μερες ο διάσημος ηθοποιός David Hasselhof εκανε τη μεγάλη έκπληξη με το να πρωταγωνιστήσει στο βίντεοκλιπ με το main theme της ταινίας "Kung fury" υποστηρίζοντας με αυτο το τρόπο ολο το project! Ο τίτλος του κομματιού ονομάζεται "True survivor" και το κλιπ ειναι πραγματική ωδή στα 80's! Ο ίδιος δηλώνει: "Τα ʽ80s είχαν πλάκα, δράση και αληθινούς ήρωες! Τo "kung fury" τα έχει όλα αυτά! Είναι τιμή μου να συνεργαστώ με τον David Sandberg (δημιουργο και πρωταγωνιστή της ταινιας), μια ανερχόμη δύναμη στο χώρο της ψηφιακής διασκέδασης. Το κομμάτι ταιριάζει τέλεια σε μένα, καθώς κι εγώ είμαι ένας True Survivor!"

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κανονικά κάτι τέτοιο εγώ θα το έκραζα αλλά έχουν πετύχει ωραίο στυλάκι. Μπορώ να πω ότι μου αρέσει κιόλας.
 
ΈΠΟΣ! Ανυπομονώ, αλλά σε ένα βιντέο ο sandberg λέει πως χρειάζετε χρημοτοδότηση για να ολοκληρωθεί η ταινία. Γνωρίζει κανείς αν θα κυκλοφορήσει τελικά;
 
Σουηδική;;;;;

Μετά και το Iron Sky με βλέπω να γίνομαι φαν και του σκανδιναβικού χιούμορ... :p

Όμως γιατί αυτό το κόλλημα με τον Χίτλερ;

Από την μία αυτοί τον έχουν σαν Kung Fu Master, από την άλλη στο Iron Sky 2 τον βάζουν καβάλα (Με την καλή έννοια..) σε έναν Τυραννόσαυρο, βλέπω μία "εμμονή" με τον Αδόλφο εκεί στα βόρεια... :p

Πάντως φαίνεται αρκετά "καμένη" για να μου αρέσει... Ευελπιστούμε για τα "χειρότερα", και περιμένουμε! :D
 
Από το trailer καλή φαίνεται μπορώ να πω. Καλά για το τραγούδι του Hasselhoff έχω γράψει και αλλού ότι είναι αγνό 80s.

Υ.Γ. Που θα βρούμε τέτοιο skateboard? :p
 
το ειχα δει απο τοτε που εκαναν crowdfunding για να δουμε φαινεται αρκετα καλο....
 
Κλοπη απο mame.gr και Nemo

[video=youtube;-j3QfzoT4tE]

 
Υ-Π-Ε-Ρ-Ο-Χ-Ο !!!!!!!!!!!
 
Respect και στον uploader και στον Nemo!!!!!!!!! :bow:

Να....σε κατι τετοια χρειαζεται εκεινο το ρημαδι το thanks button!!!!!! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
telonio είπε:
Με κάλυψε απόλυτα ο φίλτατος τελώνιος !!

Aπίστευτα λυσσασμένη ταινία. :headbangdude: (Ούτε καν είχα πάρει χαμπάρι την ύπαρξή της - μέχρι τώρα... )
 
[video=youtube;QM0-ElspN8M]

icon_arrow.gif
http://www.c64.com/
 
Τα σπαει!!!! :headbangdude:
 
Χθες κατέβασα την C64 nuvie και την απόλαυσα στο real thing ....Πραγματικά πολύ καλοφτιαγμένη !...

Μπράβο στο Nemo που μου άνοιξε τα μάτια για ακόμα μια φορά ! :thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βγηκε!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :d@redevil :D

KUNG FURY Official Movie [HD]




Η ταινια...ραπιζει.....ειναι πορωση!!!!!!!!!!! :headbang: :headbang:

Μιση ωρα γεματη 80ιλα!!!!!!!!! :headbangdude: :headbangdude:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ καλό αλλά πολύ λίγο... Μακάρι να ήταν 4 ώρες :p
 
χαχαχαχα φαντάσου να απαντούσε έτσι και να ζωντάνευε κάθε arcade που έτρωγε κλωτσιά!

Όλα τα λεφτά!!!!!
 
Βλεποντας τα ονοματα των συντελεστων

Barbariana = Eleni Young (+Αntonia =leniOH στο twitter δηλαδη ~σαν να λεμε ???Λενιω ???? )

Μπας και παιζει τιποτε με Ελλαδα ???
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα