Lara is back

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.906
Αντιδράσεις
3.928
Mε το Tomb Raider: Anniversary remake του πρωτου που ειχα την τυχη να τελειωσω στον saturn μου.

COVERartmini.jpg
tombraider_ss_eu.jpg


Anniversary is an enhanced remake of the original 1996 platform best-seller, built using the Legend engine. It is not a 1:1 remake, but it follows the same basic plot and builds on it. It is supposed to feature the original game key moments and all the levels present on the original game rebuilt from scratch to match with the more dynamic new abilites of Lara.

Ειπα να ξεκινησω το παιχνιδι ξεκινωντας το original απο το saturn αλλα επειδη η μπαταρια για τα saves τα εχει φτυσει μπηκα κατευθειαν στα βαθεια. :D

Ειμαι στην αρχη ακομα και οι αναμνησεις (νυχτεριδες αρκουδες τοποθεσιες ) ξυπνανε σιγα σιγα μεσα απο ομορφα γραφικα και ολα αυτα περιμενωντας την αναμετρηση με τον θρυλικο T-REX.:nervous:

To παιχνιδι κυκλοφορει για PS2 (compatible με PS3 στα 1080ι :D ) και PC και συντομα και σε PSP .
 
Βαρέθηκα πια τόσα χρόνια Λάρα!Άσε που τις εποχές της δόξας της στο psx προτιμούσα και ξέσκιζα το εξαίρετο Deathtrap Dungeon! :diablotin:

600539.jpg


631439.jpg


631440.jpg


631442.jpg


631443.jpg


Μακάρι η EIDOS να έβγαζε κάτι καινούριο και γι'αυτό!
 
Εξαιρετικό το Deathtrap Dungeon??????

Δεν ξέρω για το PSX (πόσο πια διαφορετικό να ήταν), αλλά στο PC που ξεκίνησα να το παίζω ήταν χάλια αδιόρθωτα..... τραγικός χειρισμός και από gameplay ένα δράμα. Και από γραφικά...... κλαψ κλαψ...
 
Aardvark το Tomb Raider: Anniversary πραγματικα βγηκε πολυ καλο στο pc και το ξαναπαιζω απο την αρχη καθως οι πιστες του Tomb Raider 1 μου ειχαν αποτυπωθει στο μυαλο μου επειτα απο ατελειωτες ωρες gaming στο playstation ενα μεγαλο μπραβο στα παιδια της eidos.
 
gtsamour είπε:
Εξαιρετικό το Deathtrap Dungeon??????Δεν ξέρω για το PSX (πόσο πια διαφορετικό να ήταν), αλλά στο PC που ξεκίνησα να το παίζω ήταν χάλια αδιόρθωτα..... τραγικός χειρισμός και από gameplay ένα δράμα. Και από γραφικά...... κλαψ κλαψ...
Κοίτα..από άποψη γραφικών και χειρισμού σαφέστατα και δεν έφτανε την Λάρα...Όμως σκέψου ότι ενώ ήταν στο ίδιο στυλ παιχνιδιού πρόσφερε μάχες με πολλά και ενδιαφέροντα τέρατα, πολύ πολύ αίμα, μπόλικες σφαγές, ΔΡΑΚΟΥΣ, σπαθιά, μαγικά ξόρκια, τεράστια DUNGEONS με πάρα πολλές παγίδες κλπ...

Γι'αυτό το καταχάρηκα στο psx παρόλο τις υποχωρήσεις που θα έπρεπε να κάνω μπροστά στα ελλαττώματά του...

Η Λάρα μου φαινόταν βαρετή και με αργό gameplay ενώ στο συγκεκριμένο παιχνίδι γινόταν πανικός!Ξέρω το βλέπω ανάποδα από τους περισσότερους, fanboy της Λάρας δεν υπήρξα ποτέ...
 
gtsamour είπε:
Εξαιρετικό το Deathtrap Dungeon??????Δεν ξέρω για το PSX (πόσο πια διαφορετικό να ήταν), αλλά στο PC που ξεκίνησα να το παίζω ήταν χάλια αδιόρθωτα..... τραγικός χειρισμός και από gameplay ένα δράμα. Και από γραφικά...... κλαψ κλαψ...
file SYMPASXO!!!!!!! to phra authentiko tote kai den to epaiksa POTE! megisth apath! eixe kai Ellhniko manual...

tou PSX pantos fainetai kalo...
 
Όταν τερμάτησα από το tomb raider 1 μέχρι το 3, εγκατέλειψα. Κάπου επαναλαμβανόταν και το βαρέθηκα. Θα ρίξω μια ματιά στο anniversary, αν με κερδίσει θα το παίξω, αλλά το βλέπω δύσκολο.
 
Το Anniversary είναι ουσιαστικά remake του πρώτου, οπότε σε βλέπω να βαριέσαι αφόρητα. :D

Βασικά και το τελευταίο που έπαιξα (Legends), ωραία γραφικά είχε , αλλα ήταν η γνωστή συνταγή, όπως την είπες : εύκολο και επαναλαμβανόμενο. Ευτυχώς τα γραφικα είναι τρομερά και καλοσχεδιασμένα , οπότε κάπου σώνεται. ;)
 
Ξέρει κανείς αν η PS2 έκδοση του Anniversary τρέχει κανονικά και χωρίς προβλήματα στο ps3? Μην πάνε χαμένα τα 44€ δηλαδή...
 
Nαι κανενα προβλημα ,ειναι δοκιμασμενο και λογικα δεν βλεπω τον λογο γιατι απο ολα τα καινουργια του ps2 που βγαινουν να μην ειναι συμβατα με το ps3.

Oι κατοχοι του 360 θα πρεπει να περιμενουν κανα 2μηνο ακομα ,εκτος απροοπτου. :D

Η lara σας κραταει μουτρα.:biglaugh:

Τετοια σειρα κολοσος και να μην την εχετε.

ΑΑΑΑχ το ευχαριστηθηκα. :D
 
AARDVARK είπε:
Nαι κανενα προβλημα ,ειναι δοκιμασμενο και λογικα δεν βλεπω τον λογο γιατι απο ολα τα καινουργια του ps2 που βγαινουν να μην ειναι συμβατα με το ps3.
Oι κατοχοι του 360 θα πρεπει να περιμενουν κανα 2μηνο ακομα ,εκτος απροοπτου. :D

Η lara σας κραταει μουτρα.:biglaugh:

Τετοια σειρα κολοσος και να μην την εχετε.

ΑΑΑΑχ το ευχαριστηθηκα. :D
Thanks AARDVARK!¨

Όντως θα χρειαστεί να περιμένουν λιγάκι... :diablotin:

Αν και για να είμαι ειλικρινής με στεναχώρεσε που δε βγήκε έκδοση για PS3..
 
Δεν θελουν ειλικρινια τα ......... πατα τους εκει που ποναει . :animangry:

Πλακα πλακα ουτε το legend βγηκε. :D
 
Πλάκα πλάκα...

...βγήκε.

Το έχω! :animrolleyes:
 
Που βγηκε :confused:

Μαλλον δεν με καταλαβες, παραπανω για το PS3 λεω. :D

Αν και το legend του PS2 upscaled στα 1080i με την εκδοση του 360 ελαχιστες διαφορες εχουν.:biglaugh:
 
Χαζή ερώτηση αλλά επειδή είμαι νέος κάτοχος PS3 δικαιολογείται... το upscale γίνεται αυτόματα η πρέπει να αλλάξω κάτι στα seetings;

Thanks!
 
Αφου εχεις κανει το update υπαρχει στο μενου επιλογη, δεν ειναι τιποτα σπουδαιο η διαδικασια.
 
Κύριοι Aardvark και Dead ....

yellowcardvo2.jpg


... και αν συνεχιστούν οι εμπρηστικές δηλώσεις θα φωνάξω τον Wally να κλειδώσει την ενότητα (ολη την ενότητα PS , όχι μόνο το thread) :D :D
 
Ατιμη κενωνια :D ....ο Αardvark θα παιζει τη Lara σε 480i upscaled στα 720p με εξαιρετικο στερεοφωνικο ηχο

ενω εγω ο δυσμοιρος σε native 720p,DolbyDigital,με Online content...αδικη ζωη...μου φερθηκες σκληρα! :biglaugh:
 
Πίσω
Μπλουζα