LCD Ηλεκτρονικά που είχατε και έχετε!

Σημερά είμαι τριπλά χαρούμενος γιατι αγόρασα 3 απο τα αγαπημένα μου GAME & WATCH, Parachute, Octopus και Safe Buster.

ps. thanks Nick Kong;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και μερικά από τα δικά μου παιχνιδάκια:

Αυτά είναι σφραγισμένα:

sealedgw.jpg

cardedgw.jpg

blistergw.jpg

Εκτός από τα Nintendo έχω φυσικά και μερικά παιχνιδάκια που είτε είχαν άλλα παιδιά και είχα παίξει μαζί τους μικρός είτε απλά μου άρεσαν..

Turbo Drive της Casio:

casioturbodrive.jpg

Cosmo Fighter της Casio:

Casio-Cg-110-Cosmo-Fighter-Console-Game-Watch-1104980047_L.jpg

Εχω φυσικά πολλά περισσότερα αλλά πρέπει να βγάλω φωτογραφίες..

Μιχάλης
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να και τα δικά μου :)

Λοιπόν εδώ βάζω κ εγώ τα δικά μου πολυαγαπημένα. Θα ήθελα να μου πει κάποιος γνώστης αυτά τα 2 (με το περίεργο σχήμα) με το μεταλλικό από πίσω για να στηρίζονται πως λέγονται; Το μόνο που γράφουν από πίσω είναι: Made in hong kong". Αν ξέρει κανείς πως θα τα ψάξω (για τα υπόλοιπα) ας μου πει :)

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μηπως το πρασινο "φερνει" σε διαστημικο Octopus G&W?
 
Βασικά είναι γαλάζιο... έχει αλλάξει το χρώμα από τον καιρό :D . Το άλλο το κόκκινο (επάνω δεξιά) της ίδιας σειράς πρέπει να είναι, με ένα διαστημόπλοιο που πετάει αστροναύτες κ πρέπει να τους μαζέψεις. Το πράσινο (γαλάζιο) (ήταν ένας αστροναύτης που προσπαθούσε να μπει στο διαστημικό σταθμό χωρίς να τον χτυπήσουν διάφορα διαστημικά σκάφη που έπεφταν. Απεβίωσε εχθές καθώς πρέπει να κάηκε ένα εξαρτηματάκι (σαν πηνίο είναι) και ψάχνω να βρω πως λέγονται μήπως τσιμπήσω κανένα από ebay για ανταλλακτικά...

ψάχνω μήπως τα βρω εδώ αλλά έχω χάσει την μπάλλα

http://www.handheldmuseum.com/index.html
 
Ολα πανεμορφα ,μπραβο και ο Βασιλιας της Casio στο κεντρο ,εκει που του αρμοζει......

Μπραβο και παλι "Western Bar" rockssssss. :headbang:
 
Εγώ είχα απο Game & Watch το Popeye, και είχα και μερικά άλλα κατα καιρούς. Ενα ραλλάκι θυμάμαι πως μου άρεσε πολύ, είχα ένα με πυροσβέστες που έπρεπε να πιάνουν κάποιους που έπεφταν απο μια πολυκατοικία που καιγόταν, και είχα και ένα μεγάλο pac-man, το οποίο μάλιστα ήταν ένχρωμο και με πολύ ωραία γραφικά, και δούλευε με μπαταρίες και μετασχηματιστή..

Τώρα δυστηχως δεν έχω τίποτα απο όλα αυτα :(
 
Πρίν απο 20 λεπτάκια, κέρδισα :award: το climber boxed, στα 56 λιρόνια, σας βάζω και 1 pic να ζηλέψετε :vbwave:
 
Ωραιο με γειες...... :thumbup:

Kαντο review οταν σου ερθει. :D
 
thanks, την ψιλοπάτησα βέβαια, κοιτώντας στο digital βλέπω το climber με rarity point 7/10 και ξεκινώ bid war, νικώντας βλέπω ότι το crystal climber έχει 7/10:cry:
 
Για να σου αποδείξω ότι οι online rarity guides είναι μεγάλες μπούρδες (ή στην καλύτερη περίπτωση απλώς ενδεικτικοί) δες εδώ όπου βγάζει αυτό που αγόρασες (με rating Digitpress 4) 80% rare και το 7ρι της Digitpress το βγάζει 73% rare.

Ο μοναδικός σχετικά αξιόπιστος τρόπος να δεις σε τι επίπεδο κυμαίνονται πραγματικά κάποια αντικείμενα στο Ebay είναι να δεις τις τιμές στις οποίες έχουν λήξει οι πρόσφατες παρόμοιες δημοπρασίες. Και για την σπανιότητα, το πόσες παρόμοιες auctions έχουν τρέξει το τελευταίο χρονικό διάστημα. Ακόμα και αυτό μπορεί να είναι παραπλανητικό όμως. Αν πχ δεις κάποιο να έχει λήξει πολύ (δυσανάλογα με τα υπόλοιπα) φτηνά ή πολύ ακριβά, διάβασε την περιγραφή. Μπορεί να είναι non-working ή ο πωλητής να έχει κακό feedback ή να λείπει το battery cover ή...και να υπάρχουν κάποια αντίστοιχα πλεονεκτήματα για τα ακριβότερα του μέσου όρου. Στις 56 λίρες που λες, αν αποδειχτεί όντως πλήρως λειτουργικό, με τα τρέχοντα στατιστικά η τιμή φαίνεται μάλλον καλή.

Πχ, αν αυτός εδώ είχε κάνει το homework του σωστά, θα έβλεπε ότι το πλήρωσε άνω του πρόσφατου μέσου όρου, ειδικά για unboxed. Ομολογώ βέβαια ότι πλήρως αξιόπιστα στοιχεία, ειδικά για τα σχετικά σπανιότερα αντικείμενα έχεις μόνο αν παρακολουθείς για κανένα μήνα τα completed listings.

Το "completed listings" του Ebay είναι μεγάλο όπλο αν μάθεις να το χρησιμοποιείς όπως πρέπει. Αν σε παρηγορεί, με βάση αυτό έχεις πετύχει την φτηνότερη πρόσφατη τιμή για boxed Climber. Πιθανώς επειδή έλειπαν οι οδηγίες να έμεινε λίγο χαμηλότερα κιόλας...αλλά όπως και να 'χει, σίγουρα δεν είναι για αυτό το emoticon που έβαλες -> :cry:
 
Όντως Maddog, τα rarity άπλως σε βοηθάνε να έχεις ένα μπούσουλα, και το 4/10 που του δίνει το digital σίγουρα δεν αντιπροσωπεύει την σπανιότητα του Climber, ειδικά αν είναι boxed και σε mint condition.
 
Σπάνιο ή όχι, σου εύχομαι καλόπαιχτο και να σου προσφέρει πολλές - πολλές - πολλές ώρες διασκέδασης και χαράς !!!!

Enjoy !!! ;-)
 
ζηλεψα λιγακι και πηρα αυτο...

10052009245.jpg




10052009245.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Spartan_X είπε:
είχα ένα με πυροσβέστες που έπρεπε να πιάνουν κάποιους που έπεφταν απο μια πολυκατοικία που καιγόταν
Αυτό είναι το Fire από την Nintendo. Θα το βρεις εύκολα στο Ebay.

Μιχάλης
 
Πωπώ τι μου θύμησεs! Το ειχα αυτο το casio πιτσιρικι!!!! Τέλειο ειναι :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Gryzor είπε:
Παράξενο φαίνεται! Περισσότερες φωτό;;
10052009244.jpg
οριστε αγαπητε. το κακο ιενια οτι δεν ξερω τι πρεπει να κανω... ισως ο Πλινκ να με διαφωτισει λιγο. τι στο καλο... δυο κουμπια εχει μονο. το κουτι δεν ειχε οδηγιες μεσα



10052009244.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα