LCD Ηλεκτρονικά που είχατε και έχετε!

Ethaniel είπε:
10052009244.jpg
οριστε αγαπητε. το κακο ιενια οτι δεν ξερω τι πρεπει να κανω... ισως ο Πλινκ να με διαφωτισει λιγο. τι στο καλο... δυο κουμπια εχει μονο. το κουτι δεν ειχε οδηγιες μεσα
από όσο θυμάμαι...τρέχει και πρέπει να αποφεύγεις το δυναμίτη που ρίχνει το ποντίκι...και σε κάποια φάση πρέπει και να το πιάνεις κιόλας...

πάνε πολλά χρόνια...δυστυχώς δεν υπάρχει πια στην κατοχή μου...

φαντάζομαι ότι αν το πιάσω στα χέρια μου θα το θυμηθώ (σαν το ποδήλατο είναι αυτά..δεν ξεχνιούνται ;) )

σε καμιά συνάντηση φίλε ethaniel που θα τύχει να έρθεις φέρτο παρέα να το δούμε ;)
 
Plink είπε:
σε καμιά συνάντηση φίλε ethaniel που θα τύχει να έρθεις φέρτο παρέα να το δούμε ;)
αρκει να γινει πρωι γιατι δουλευει με τον ηλιο :p :p
 
Εχώ είχα αυτό:

http://www.handheldmuseum.com/Epoch/MonkeyJump.htm

αλλά σε διαφορετική έκδοση με άλλο περίβλημα και χρώματα. Αν κάποιος έχει την εκδοχή που λέω ας βγάλει μια φωτό γιατί αυτή η database πάνω δεν το έχει.

Πολύ basic μετακινούσες μια νεροχελώνα αριστερά-δεξιά (μόνο δύο κουμπιά είχε) και καθώς πέφτανε κάτι μαϊμούδες από δύο κλαδιά αριστερά και δεξιά στόχο είχες να πατάνε πάνω στο καβούκι και να περνάνε στην απέναντι όχθη χωρίς να πέσουν στο νερό. Ακούγεται πολύπλοκο αλλά είναι ότι πιο basic σε ηλεκτρονικό. Μπροστά του, το space invaders είναι πολύπλοκο! Στα προχωρημένα επίπεδα απλώς πέφτουν περισσότερες μαϊμούδες και με μεγαλύτερη ταχύτητα.

Θυμάμαι είχα κάνει κάτι τρελά σκορ παίζοντας ώρες. Μετά το βαρέθηκα και ανακάλυψα πως δουλεύει και σα ρολόι με ξυπνητήρι και το χρησιμοποιούσα έτσι. Σε ξυπνούσε με το Fur Elise. Δεν ξέρω τι απέγινε, πρέπει να χάλασε και να πετάχτηκε.
 
ηρθε ηρθε!!!!

οκ δεν ειναι πολυ ρετρο αλλα τα γουσταρω τα LCD

19052009259.jpg


ποκερακι στυλ video poker.



19052009259.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πολύ καλό το royal flush τι δίνει? :diablotin:

Σήμερα παρέλαβα το πιο συλλεκτικό κομμάτι της συλλογής μου, το climber είναι σε mint κατάσταση και το κουτί σε αρκετά καλή αν εξαιρέσουμε ένα σκισιματάκι που έχει στην πλάγια πλευρά του :xm:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλορίζικο φίλε nick και καλόπαιχτο. Για τα άλλα που έχεις, αν δεν σε ενδιαφέρει γενικώς το αυθεντικό κουτί κτλ, εδώ ίσως βρεις κάποια re-pro κουτάκια απλά για να τα προστατέψεις.

http://stores.shop.ebay.com/Hobby-Model-Shop__W0QQ_armrsZ1QQ_fsubZ13
 
Η συλλογή σου Nick αυξάνεται και πληθαίνει !! με γεια και καλορίζικο !! ;-)
 
geoanas είπε:
Η συλλογή σου Nick αυξάνεται και πληθαίνει !! με γεια και καλορίζικο !! ;-)
vangel είπε:
Καλορίζικο φίλε nick και καλόπαιχτο. Για τα άλλα που έχεις, αν δεν σε ενδιαφέρει γενικώς το αυθεντικό κουτί κτλ, εδώ ίσως βρεις κάποια re-pro κουτάκια απλά για να τα προστατέψεις.
http://stores.shop.ebay.com/Hobby-Model-Shop__W0QQ_armrsZ1QQ_fsubZ13
ευχαριστώ παιδία για τα καλά σας λόγια! :)
 
Τό νέο μου απόκτημα, το Pro Bridge 200 by Saitek. Σε πολή καλή τιμούλα, και με εγχειρίδιο χρήσης και κανόνων του bridge. Aραγέ είναι όσο εθιστικό όσο το texas holdem?

[edit] Dead picture [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ένα κάρο κουμπιά έχει! (Ωραίο!)
 
nicksofar είπε:
Τό νέο μου απόκτημα, το Pro Bridge 200 by Saitek. Σε πολή καλή τιμούλα, και με εγχειρίδιο χρήσης και κανόνων του bridge. Aραγέ είναι όσο εθιστικό όσο το texas holdem?
παιζεις ποκερ;;; εχω μερικα LCD ποκερ. το αγαπημενο μου ειναι τo

Excalibur World Series of Poker Texas Hold 'Em Keychain

picture.php
 
Να και το δικο μου Ποκερακι.

Θηριο ειναι.

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eπιτέλους βρήκα το ένα από τα δύο ηλεκτρονικά που έιχα μικρός και δε θυμόμουν πως λέγεται. Το βρήκα είτε ως Astro Invader είτε ως Galaxian2 και μου το είχε φέρει ένας Θείος μου από την Αμερικη αν θυμάμαι καλά...Ήταν κάτι σαν το Space Invaders αλλά μπορούσαν να παίξουν και 2 παίχτες!!!

[edit] Dead pictures [edit]

Το άλλο που ψάχνω δε το βρίσκω με τίποτα...ήταν ένα handheld σαν τα game&watch nintendo (αυτά που δίπλωναν σαν βιβλιο :) ), πιο μεγάλο όμως που στο πάνω μέρος ήταν η οθόνη (είχε μία οθόνη μόνο αρκετά μεγάλη όμως) και στο κάτω το ταμπλό για τον χειρισμό... Το ξεχωριστό με αυτό το παιχνίδι ήταν ότι είχε 6 games (ουσιαστικά είχες 6 παιχνίδια σε 1) και ήταν όλα με πιγκουίνους. Αν θυμάμαι καλά ήταν μαύρο από έξω... Αν κάποιος το γνωρίζει ας βοηθήσει... :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
DeadOrganPlayer είπε:
......
Το άλλο που ψάχνω δε το βρίσκω με τίποτα...ήταν ένα handheld σαν τα game&watch nintendo (αυτά που δίπλωναν σαν βιβλιο :) ), πιο μεγάλο όμως που στο πάνω μέρος ήταν η οθόνη (είχε μία οθόνη μόνο αρκετά μεγάλη όμως) και στο κάτω το ταμπλό για τον χειρισμό... Το ξεχωριστό με αυτό το παιχνίδι ήταν ότι είχε 6 games (ουσιαστικά είχες 6 παιχνίδια σε 1) και ήταν όλα με πιγκουίνους. Αν θυμάμαι καλά ήταν μαύρο από έξω... Αν κάποιος το γνωρίζει ας βοηθήσει... :)
χμμ,μήπως εννοείς αυτό; (αν και δεν είναι ακριβώς όπως το περιγράφεις)

Epoch-PenguinStory.jpg




Epoch-PenguinStory.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όχι δυστυχώς! Εκείνο ήταν μαυρόασπρο και δίπλωνε στα δύο όπως το donkey kong για παράδειγμα μόνο που είχε μια οθόνη μόνο η οποία ήταν στο πάνω μέρος...

Nice try though :)
 
Handhelds που έχουμε στην κατοχή μας & Φωτό!!!

03122012102.jpg

καποιες ας πουμε γενικες φωτο απο μερικα δικα μου old time handhelds...!!!

03122012074.jpg

03122012075.jpg

03122012076.jpg

03122012077.jpg

03122012080.jpg
 
Το Caveman το είχα (και το έχω ακόμα!) - το ίδιο και το Tomy (το είχα σίγουρα - δεν θυμάμαι αν επέζησε! :D )

Plintirie, Σαλονίκη είπαμε ότι μένεις, έτσι? :D

Nice! :thumbup:
 
dare οποτε θες ελα να τα παιξεις κιολας!!!
 
Αποτελεσμα προσφατου ρετροfinding.... :D

attachment.php


attachment.php


Ενταξει...ειναι αγνωστου μαρκας αλλα παιζει στην τσιλια!!!! :D

attachment.php
 
plintirie ωραια συλλογουλα βλεπω..πολλα κουτατα (και με VFD οθονη:dribble:),sega nomad,και εχεις και το moto cross της ΤΟΜΥ που το ειχα και εγω (και δυστυχως οχι πλεον) που ειναι μηχανικο ενω ο μετρητης του σκορ ειναι σαν το tape counter των παλιων κασσετοφωνων...
 
Πίσω
Μπλουζα