LEGO

Τρελος ρετροδιαγωνισμος στο Lego Masters Australia. Δυο ομαδες που ειχαν αποκλειστεί διαγωνίστηκαν για το ποιος θα επιστρεψει, αναπαραγωντας ενα ρετρο αντικειμενο μεσα σε τρεις ωρες.

Η μια ομαδα διαλεξε φωτογραφικη μηχανη Polaroid

pickerImage.jpg

Η αλλη ενα Gameboy DMG

pickerImage(1).jpg

Ποιος κερδισε; Να δειτε την σειρα! :eviltongue:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Inside Legoland: A World of Wonder απο το Channel 5

Οι τηλεοπτικες καμερες ακολουθουν τους εργαζομενους στο Legoland Windsor Resort theme park.


Οι αμερικανοι λενε οτι αν κανεις το hobby σου δουλεια σου, δεν θα δουλεψεις μια μερα στην ζωη σου.

Εγω λεω οτι αν κανεις το hobby σου δουλεια σου, θα μεινεις χωρις hobby. :eviltongue: :fafoutis:
 
Βρηκα σε προσφατη ανασκαφη ενα παρα πολυ ενδιαφερον επιτραπεζιο παιχνιδι Lego. Ειναι επισημη δημιουργια της Lego, αλλα απο κει και περα δεν ξερω περισσοτερες λεπτομεριες και δεν εχω την παραμικρη αναμνημη πως ειχε ερθει στα χερια μου τοτε.

Οι οδηγιες



Η καρτελα με τους παικτες. Η προτροπη ειναι νομιζω να αποκτησετε τις πραγματικες φιγουρες αντι για τις χαρτινες.



Το παιχνιδι ειναι παρα πολυ μεγαλο (70x50cm)



Περιεχει ολα τα μοντελα Lego με πειρατες του 1989.




 
Μερικές τυχαίες φωτογραφίες απο την ελληνική έκδοση του καταλόγου Lego 1990. Ευτυχώς τα σάλια που μου έτρεχαν τότε δεν φαίνεται να εχουν αφήσει σημάδια. :fafoutis:







 
Τουβλάκια lego duplo για μικρά παιδιά

Πηγή εικονας vendora
 

Συνημμένα

  • 62ce04865b2f6f46bd61fc6cf9333e0db28d9aaf.jpg
    62ce04865b2f6f46bd61fc6cf9333e0db28d9aaf.jpg
    27,8 KB · Προβολές: 3
Βρηκα σε προσφατη ανασκαφη ενα παρα πολυ ενδιαφερον επιτραπεζιο παιχνιδι Lego. Ειναι επισημη δημιουργια της Lego, αλλα απο κει και περα δεν ξερω περισσοτερες λεπτομεριες και δεν εχω την παραμικρη αναμνημη πως ειχε ερθει στα χερια μου τοτε.
Tο παιγνίδι ήταν δώρο για κάθε συμμετοχή σε διαγωνισμό LEGO,που είχε το Μίκυ Μάους.
 
Πίσω
Μπλουζα