Let's Play :). Αν ήμουν... Θα ήμουν...

Αν όμως, ήμουν ωράριο, θα προτιμούσα το 9 με 5. Αυτό που δούλευα 35 χρόνια.
Δεν ξέρω τι έχει παίξει γιατί δεν προλαβαίνω.

Aφιερωμένο εξαιρετικά στην Τζέλα: :D

 
Η ΓΛΩΣΣΑ ΜΟΥ

Αν ήσουν πανελλαδικώς εξεταζόμενο μάθημα;
 
Έκθεση
Αν ήσουν εσωτερική ενδυμασία; (Λολ κομψά)

Boxer Snoopy!
boxer-mare-mc2-con-stampa-snoopy.jpg

Λατρεύω τον Σνουπυ :D

Αν ήσουν σημαία χώρας;
 
Βραδινό σνακ τοστάκι και ποπ κορν για ταινία

Αν ήσουν Τμήμα ΑΕΙ/ΤΕΙ;
Θα πρόσθετα ξεδιάντροπα στα σνακ σου, παγωμένα πουράκια Caprice, αναψυκτικό και τσίχλες..
 
Βραδινό σνακ τοστάκι και ποπ κορν για ταινία

Αν ήσουν Τμήμα ΑΕΙ/ΤΕΙ;
Τμήμα Κοινωνικής Ανθρωπολογιας (δεν είναι αυτό που σπούδασα, αλλά σκέφτομαι στα γεράματα να το κάνω) ;) ;)
Εάν ήσουν παλιός παρουσιαστής ειδήσεων?
 
Πώς αυτοπροσδιορίζεσαι; Με μπερδεύει το άβαταρ και η εσωτερική ενδυμασία..λολ

Χαχαχα!

Διάβασε στο προφίλ μου την ανάρτηση που έχω κάνει στις 9 Αυγούστου 2022 που ξεκινάει έτσι: Στα βράχια της Πειραϊκής.... :)



Με μποξερακι Σνουπυ και την G.Tierney δίπλα μου σε κάποια εξωτική παραλία!


With love
Βαγγέλης απο τον (εξωτικό) Πειραιά :biglaugh:

 
Τελευταία επεξεργασία:
Τμήμα Κοινωνικής Ανθρωπολογιας (δεν είναι αυτό που σπούδασα, αλλά σκέφτομαι στα γεράματα να το κάνω) ;) ;)
Εάν ήσουν παλιός παρουσιαστής ειδήσεων?
Τζέλλα Παυλάκου
Αν ήσουν εισιτήριο, τι είδους θα ήσουν;
 
Χαχαχα!

Διάβασε στο προφίλ μου την ανάρτηση που έχω κάνει στις 9 Αυγούστου 2022 που ξεκινάει έτσι: Στα βράχια της Πειραϊκής.... :)



Με μποξερακι Σνουπυ και την G.Tierney δίπλα μου σε κάποια εξωτική παραλία!


With love
Βαγγέλης απο τον (εξωτικό) Πειραιά :biglaugh:

 

Συνημμένα

  • IMG_5561.jpeg
    IMG_5561.jpeg
    260,1 KB · Προβολές: 3
Αεροπορικο για Μαϊαμι.

Αν ησουν εσυ αυτος που θα επελεγε το φυλο του, θα διαλεγες να γεννηθεις αντρας η γυναικα;
 
Αεροπορικο για Μαϊαμι.

Αν ησουν εσυ αυτος που θα επελεγε το φυλο του, θα διαλεγες να γεννηθεις αντρας η γυναικα;
Θα αναδιατύπωνα ελαφρώς το 1ο σκέλος της ερώτησης ως εξής: Αν ήσουν εσύ το άτομο που θα επέλεγε το φύλο του..κλπ. (Το αυτός που θα επέλεγε προσδιορίζει ήδη ;) )
 
Θα αναδιατύπωνα ελαφρώς το 1ο σκέλος της ερώτησης ως εξής: Αν ήσουν εσύ το άτομο που θα επέλεγε το φύλο του..κλπ. (Το αυτός που θα επέλεγε προσδιορίζει ήδη ;) )
Αν ησουν εσυ αυτος ο ανθρωπος εννοω εδω και, οχι, ετσι κι αλλιως δεν το προσδιοριζει γιατι στην γλωσσα μας χρησιμοποιουμε το αρσενικο, ενω μπορουμε να αναφερομαστε και στα δυο φυλα.
Λεμε "ποιος θελει;" "καποιος θα ξερει που βρισκεται αυτο που χαθηκε" "δεν καταλαβαινω πως μπορει κανεις να ειναι τοσο σκληρος" "ποιος χτυπαει το κουδουνι;" "ποιος ξερει αραγε τι συμβαινει;" Λεξεις αρσενικου γενους μεν, που ομως συμπεριλαμβανουν και το θηλυκο.
 
Αν ησουν εσυ αυτος ο ανθρωπος εννοω εδω και, οχι, ετσι κι αλλιως δεν το προσδιοριζει γιατι στην γλωσσα μας χρησιμοποιουμε το αρσενικο, ενω μπορουμε να αναφερομαστε και στα δυο φυλα.
Λεμε "ποιος θελει;" "καποιος θα ξερει που βρισκεται αυτο που χαθηκε" "δεν καταλαβαινω πως μπορει κανεις να ειναι τοσο σκληρος" "ποιος χτυπαει το κουδουνι;" "ποιος ξερει αραγε τι συμβαινει;" Λεξεις αρσενικου γενους μεν, που ομως συμπεριλαμβανουν και το θηλυκο.
Για το συγκεκριμένο ερώτημα λέμε :) για να είναι «και καλά» politically correct
 
Για το συγκεκριμένο ερώτημα λέμε :) για να είναι «και καλά» politically correct

Ειτε γενικως, ειτε ειδικως, ισχυει η προηγουμενη απαντηση μου. Δεν αλλαζει τιποτα.
Οσον αφορα την πολιτικη ορθοτητα, ουτε εχω, ουτε θελω να εχω καμια σχεση μαζι της.
 
Πίσω
Μπλουζα