Lotus, The Ultimate Challenge

off topic mode on:έγινε μια αναφορά στα γαλλικά αυτοκίνητα...πράγματι έχουν κρατήματα αλλά μόνο αυτό...μετά έχουν πολύ μα πολύ συνεργείο...Τα ιταλικά επίσης

τα "καλά" αυτοκίνητα έχουν ένα κεφαλαίο "Η" μπροστά (όχι καλλιγραφικό ή με πλάγια γραφή...) όποιος ξέρει, καταλαβαίνει. :)

off topic mode off

Η domniki έχει δίκιο στο εθιστικό κομμάτι της σειράς λοτους. Ειδικά το 2 έκανα μήνες να το τελειώσω παίζοντας επί ώρες. Αν είχες και μεγάλη τηλεόραση ήταν πραγματικά απόλαυση...βέβαια δεν ήταν εξομοιωτής αλλά μάλλον arcade racing

@domniki: Mην το πάρεις επάνω σου ( :) ) αλλά ήταν από τα κορυφαία review αν όχι το κορυφαίο που έχω διαβάσει στους retromaniacs. Τώρα θ' απαιτούμε και άλλα review από εσένα, να το ξέρεις.
 
spyros_s είπε:
off topic mode on:έγινε μια αναφορά στα γαλλικά αυτοκίνητα...πράγματι έχουν κρατήματα αλλά μόνο αυτό...μετά έχουν πολύ μα πολύ συνεργείο...Τα ιταλικά επίσηςτα "καλά" αυτοκίνητα έχουν ένα κεφαλαίο "Η" μπροστά (όχι καλλιγραφικό ή με πλάγια γραφή...) όποιος ξέρει, καταλαβαίνει. :)

off topic mode off
Εννοεις αυτους που μολις αποσυρθηκαν απο την F1? Συμφωνω για τα μηχανολογικα προβληματα των γαλλικων και ιταλικων...Μονο οι ιαπωνες αντεχουν στην σκληρη χρηση της πολης :shake: και ειναι ευκολοι στην οδηγηση.

spyros_s είπε:
Αν είχες και μεγάλη τηλεόραση ήταν πραγματικά απόλαυση...βέβαια δεν ήταν εξομοιωτής αλλά μάλλον arcade racing
Το fullscreen ειναι απιθανο...επισης ο ηχος απο το αυτοκινητο ειναι πορωτικος...θα προτεινα να παιξετε το παιχνιδι χωρις background music.

spyros_s είπε:
@domniki: Mην το πάρεις επάνω σου ( :) ) αλλά ήταν από τα κορυφαία review αν όχι το κορυφαίο που έχω διαβάσει στους retromaniacs. Τώρα θ' απαιτούμε και άλλα review από εσένα, να το ξέρεις.
:D :thanx2:

Δεν το παιρνω επανω μου, απλα δεν ειμαι μεγαλος fan των παιχνιδιων. Το Lotus ηταν το αγαπημενο μου :cheers: γι'αυτο βγηκε καλο το review.
 
400 εκατομμύρια ευρώ οικονομία έκαναν με αυτό. Η οικονομική κρίση πλήττει τις αυτοκινητοβιομηχανίες και η συγκεκριμένη δεν αποτελεί εξαίρεση.

Μην ξεχνάμε ότι αποτελεί την μοναδική ανεξάρτητη αυτοκινητοβιομηχανία που δεν έχει συνεργαστεί ποτέ με άλλη. Οι υπόλοιπες έχουν κάνει πολλές συνεργασίες αλλά και συγχωνεύσεις (π.χ. ford-mazda, renault-nissan κλπ)
 
spyros_s είπε:
400 εκατομμύρια ευρώ οικονομία έκαναν με αυτό. Η οικονομική κρίση πλήττει τις αυτοκινητοβιομηχανίες και η συγκεκριμένη δεν αποτελεί εξαίρεση.
Ανάγκα και θεοί πείθονται

 


Εδω η GM εφτασε στα προθυρα της χρεοκοπιας :wait2:


 
spyros_s είπε:
off topic mode on:έγινε μια αναφορά στα γαλλικά αυτοκίνητα...πράγματι έχουν κρατήματα αλλά μόνο αυτό...μετά έχουν πολύ μα πολύ συνεργείο...Τα ιταλικά επίσηςτα "καλά" αυτοκίνητα έχουν ένα κεφαλαίο "Η" μπροστά (όχι καλλιγραφικό ή με πλάγια γραφή...) όποιος ξέρει, καταλαβαίνει. :)

off topic mode off

Η domniki έχει δίκιο στο εθιστικό κομμάτι της σειράς λοτους. Ειδικά το 2 έκανα μήνες να το τελειώσω παίζοντας επί ώρες. Αν είχες και μεγάλη τηλεόραση ήταν πραγματικά απόλαυση...βέβαια δεν ήταν εξομοιωτής αλλά μάλλον arcade racing

@domniki: Mην το πάρεις επάνω σου ( :) ) αλλά ήταν από τα κορυφαία review αν όχι το κορυφαίο που έχω διαβάσει στους retromaniacs. Τώρα θ' απαιτούμε και άλλα review από εσένα, να το ξέρεις.
Τα "καλα" αυτοκινητα με το κεφαλαιο H δεν εχουν κλεισει ακομα μισο αιωνα ζωης σε αντιθεση με τα πραγματικα καλα αυτοκινητα με σημα το αλογακι....Και τα μισα χρονια ζωης της Honda ηταν αντιγραφες των Ευρωπαικων.off topic mode off:precry:
 
Υπέροχο και πλήρες αφιέρωμα από την domniki σε ένα παιχνίδι που είχα γράψει πολλά - πολλά χιλιόμετρα και μάλιστα λιώναμε και στο διπλό. Μου δημιούργησες μία μικρή μελαγχολία και μου ξύπνησες πολλές αναμνήσεις. Κάτι τέτοια παιχνίδια ήταν η αιτία για την αγάπη που έχω ακόμα και σήμερα στα racing/driving παιχνίδια. Είμαι 100% σίγουρος ότι το έχω ακόμα.
 
Ευχαριστω για τα καλα σου λογια ambu :thanx2:

To τραγικο της υποθεσης ειναι οτι ο δισκος μου με το Lotus, και ΟΛΑ τα αρχεια μου (διπλωματικες, εργασιες, προγραμματα) χτυπησε στην μεταφορα (οταν τον πηγα Αγγλια, δεν ειχα σκεφτει να τον αποσυνδεσω :banghead: ) και ταυτοχρονα ειχε κολλησει και ιο (ποτε δεν καταλαβα απο πού). Οποτε εφαγε format, για να μπορεσω να δουλεψω οσο αντεχε, και μετα πηγε στα σκουπιδια. Ετσι εχασα τα παιχνιδια που ειχα...χρειαστηκε να περασουν 10 χρονια απο τοτε για να ξανατρεξω με την Εsprit :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εντάξει, τις διπλωματικές, εργασίες κλπ αηδίες καταλαβαίνω γιατί δεν τις είχες πάρει backup.

Αλλά να μην έχεις πάρει backup ούτε καν το Lotus;;; :D
 
έπαθα το ίδιο σε εργασία στο μεταπτυχιακό μου λίγα χρόνια πριν...έχασα έναν σκληρό 120 γκίγκα τότε γεμάτο εργασίες παιχνιδάκια μα κυρίως επιλεγμένη μουσική...
 
Δεν το πιστεύω!!!! Ειχα δει τον τίτλο του θρεντ αλλά είπα ότι θα το διαβάσω κάποια στιγμή αργότερα. Ηταν ένα από τα λίγα παιχνίδια που έπαιζα πάντοτε διπλό. Μολις μπήκα και είδα ότι το review το έκανε η ...Μαρία :eek: :eek: :eek: Και όχι μονο έκανε ένα review, αλλά ήταν και μια άκρως προσεγμένη δουλειά. Να ρε ποιός πρέπει να γίνει διευθυντής της ΔΕΗ!! ;)
 
Maddog είπε:
Εντάξει, τις διπλωματικές, εργασίες κλπ αηδίες καταλαβαίνω γιατί δεν τις είχες πάρει backup.Αλλά να μην έχεις πάρει backup ούτε καν το Lotus;;; :D
O υπολογιστης μου δεν ειχε CD writer, ηταν γερακος και οταν τον ειχα αγορασει, το '96, τα CD-RW ηταν πολυ ακριβα. Το μονο backup που μπορουσα να παρω ηταν σε δισκετες... :shake: κατι που παντα βαριομουν :wait2: Τωρα με τα DVD-RW εχω πολλα backup :cheers:

Rygar είπε:
Δεν το πιστεύω!!!! Ειχα δει τον τίτλο του θρεντ αλλά είπα ότι θα το διαβάσω κάποια στιγμή αργότερα. Ηταν ένα από τα λίγα παιχνίδια που έπαιζα πάντοτε διπλό. Μολις μπήκα και είδα ότι το review το έκανε η ...Μαρία :eek: :eek: :eek: Και όχι μονο έκανε ένα review, αλλά ήταν και μια άκρως προσεγμένη δουλειά. Να ρε ποιός πρέπει να γίνει διευθυντής της ΔΕΗ!! ;)
Thanks Rygar... :thanx2: Λες να παρω προαγωγη αν δειξω στον προϊσταμενο μου το review για το Lotus? :D
 
Κάθε πρωί στην Εθνική έχω μια περίεργη αίσθηση ότι οδηγώ στην πίστα με τα έργα οδοποιϊας! Εδώ και 1 μήνα περίπου, μετά τις βροχές, η έξοδος για Λιοσίων είναι κλειστή και έχουν σήμανση ολόιδια με αυτή της πίστας του παιχνιδιού! Ε, ρε μεγαλεία! Δυστυχώς όμως δεν οδηγώ Lotus :p
 
Ε, καλα που δεν νομίζεις ότι είσαι στο Chase HQ γιατί θα είχες τραβήγματα με την ασφάλεια... :D
 
Πίσω
Μπλουζα