[Lyra] Ιπτάμενα δελφίνια

katerinak

Expert
Joined
26 Ιουλ 2010
Μηνύματα
19.182
Αντιδράσεις
2.897
Προβολή συνημμένου 36173

ειχε καποιος απο σας το επιτραπεζιο παιχνιδι " ιπταμενα δελφινια" ;

η φωτογραφια ειναι απ το ιντερνετ,δυστυχως αλλες πληροφοριες δε μπορεσα να βρω αλλα υποθετω πως θα ηταν κατι παρομοιο με τα

" παιχνιδια στον παγο: Penguin's holidays" , οι γνωστες σε ολους μας " πιγκουινοτσουληθρες" απο τη Lyra και αυτες
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ανεβηκε και η διαφημιση με τα "ιπταμενα δελφινια",τη βλεπουμε στο ποστ :)
 
αλλο ενα παιχνιδι απο τη λυρα που πουλησε σαν τρελο!!!!
 
fonis είπε:
αλλο ενα παιχνιδι απο τη λυρα που πουλησε σαν τρελο!!!!
αληθεια ειχε μεγαλη επιτυχια το επιτραπεζιο "ιπταμενα δελφινια" ;

τις πιγκουινοτσουληθρες ειχα μονο και μαλιστα ηταν απ τα αγαπημενα μου παιχνιδια αφου ηταν το πρωτο επιτραπεζιο που απεκτησα και θα εχει παντα μια ξεχωριστη θεση στην καρδια μου :flower: Απ ολοκληρο το παιχνιδι διασωθηκε μονο ενα πιγκουινακι..
 
Το βρήκα καινούριο σήμερα το πρωί!! Βέβαια, μου είπε ο άνθρωπος που μου το έδωσε πως δεν δουλεύει, αλλά δε νομίζω να δυσκολευτώ στην επισκευή του!!

attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
boomer είπε:
Το βρήκα καινούριο σήμερα το πρωί!! Βέβαια, μου είπε ο άνθρωπος που μου το έδωσε πως δεν δουλεύει, αλλά δε νομίζω να δυσκολευτώ στην επισκευή του!!
:thumbup: :thumbup: :clap: :clap:
 
Nice find boomer! :thumbup:

Δεν είναι καταπληκτικό να βρίσκεις μετά από περίπου 30 χρόνια, αυτά τα παιχνίδια στο κουτί τους;
 
Καλά έχουμε πολύ λιώσιμο το χειμώνα λέμε!!! :cool:
 
παντα να εισαι τυχερος boomer και να βρισκεις ολοκαινουρια τα ρετρο παιχνιδια :)

μηπως μπορουμε να εχουμε και καμμια φωτο με τα δελφινακια να δουμε πώς ειναι;
 
τέτοιο παιχνίδι κυκλοφορεί σε γνωστό κατάστημα παιχνιδιών...ωραίο εύρημα!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για την φίλη Κατερίνα που το ζήτησε!! Απ την κάτω μεριά έχουν ρουλεμάν για να κινούνται πάνω στην τσουλήθρα ενώ απ την μια τους πλευρά έχουν ένα μαγνητάκι που έχει να κάνει με το μηχανισμό που τα ανεβάζει!!

Και μιας και το ανέφερε η κάμπια, ο μηχανισμός είναι όντως παρόμοιος με τα πιγκουινάκια και από κει θα πάρω οδηγίες για την επισκευή του!! :)

attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ευχαριστω πολυ boomer!!

τι γλυκουλια που ειναι :)

τα ματια τους πρεπει να μοιαζουν μ αυτα των πιγκουινακιων,καπως ετσι τα θυμαμαι
 
Άμα δεν βγάλεις άκρ, παρ'το μαζί σου όταν ανέβεις, να το επιδιορθώσουμε
 
Αυτό θα γίνονταν έτσι κι αλλιώς!! Σε περίπτωση που χρειαστούμε ''χειρουργική επέμβαση'' το ποστ της Kampia με την επισκευή των πιγκουίνων θα φανεί πολύ χρήσιμο και φυσικά θα ανέβει και εδώ, ένα ανάλογο με αυτό των δελφινιών!! ;)
 
Σημερινή ανακάλυψη!!

δε ξέρω αν δουλεύει,χλωμό,αλλά τα βάζω και τσουλάνε μόνα τους στη τσουλήθρα!
 
Πίσω
Μπλουζα