[Lyra] Φιδομαχίες

Οι Φιδομαχίες ήταν από τα αγαπημένα μου, παίζαμε τοσο πολύ που στο τέλος κόπηκε το ένα πλαστικό από την πολύ χρήση. Πραγματικά πολύ καλό και διασκεδαστικό παιχνίδι. Αν θυμάμαι καλά πρέπει να το έχω ακόμα σε ένα πατάρι στο πατρικό μου. :)
 
Φιδομαχίες

Θυμάται κανείς τις φιδομαχίες?

Ήτανε δύο φίδια απέναντι με μαγνητικά κεφάλια, οπου καθοδηγούνταν με δύο στρογγυλά χειριστήρια. Προσπαθούσανε να μαζέψουνε όσο περισσότερες μεταλλικές μπάλες.

Την διαφήμιση έκανε ο Κώστας Βουτσάς,που σημαίνει μάλλον οτι ήτανε της εταιρίας Lyra και αυτό με την σειρά του οτι ο Makisimos θα ξέρει σίγουρα.. :D
 
Κι όμως αυτό το παιχνίδι δεν το έχω πάρει ακόμη..!! Ειναι και το μονο που δεν έχω, που ξέρω εγώ τουλάχιστον με τον Βουτσά στο εξώφυλλο οπότε και σκοπεύω να το αποκτήσω σύντομα..!! :) Το έχω βάλει στο μάτι εδώ και αρκετούς μήνες... :)
 
Ωραίο παιχνίδι αλλά είχε ένα μειονέκτημα. Από το πολύ παιχνίδι τα κόκκινα πλαστικά (το σώμα δλδ του φιδιού) στο σημείο σύνδεσής τους με τους κυλίνδρους κοβόντουσαν. Με αποτέλεσμα κόψε κόψε τα φίδια να μη φτάνουν παντού για να πιάσουν τις μπίλιες :(
 
Αυτό ακριβώς έπαθα κι εγώ τελικά.

Το λιώσαμε στο παιχνίδι... :)
 
Δεν θυμάμαι το παιχνίδι αυτό, αλλά το κουτί έχει πολλή πλάκα...Ο Κ. Βουτσάς σε δύο διαφορετικά πρόσωπα...!
 
lyra !!ολα τησ τα παιχνιδια ειδιακα στα επιτραπεζια ηταν πρωτη κ καλυτερη..!!

στα κουλκακια κ στισ κουκλες βασιλισα ηταν η ελ γκρεκο
 
οι οδηγιες του παιχνιδιου

attachment.php
πηγη

η τηλεοπτικη διαφημιση "εξαφανιστηκε" αλλα προσθεσα στιγμιοτυπα εδω

1508504_719550651462107_7655725090152582953_n.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα