Mήπως είστε ΡΕΤΡΟΛ ; (vol. 2)

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.460
Αντιδράσεις
1.043
Μετά την "επιτυχία" (και καλά) που είχε το "vol. 1" ( http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?8097-Μήπως-είστε-ΡΕΤΡΟΛ&highlight=%D1%C5%D4%D1%CF%CB ) ,

αποφάσισα να εντριφήσω ενδελεχέστερα στο ψυχικό σκιαγράφημα των ΡΕΤΡΟΛ και να σας παρουσιάσω 13 νέες ύποπτες "ενδείξεις" :

11. Έχετε ποτέ ενεργήσει κατά τέτοιον τρόπο, ώστε να αφήσετε υπόνοιες σε νέα μέλη,

ότι "το φόρουμ διαθέτει κρυφά rapidshare links", οθώντας τους στο να τα αναζητήσουν ;

12. Έχετε μπει ποτέ στον πειρασμό, να ανοίξετε και δεύτερο account,

με κάποιο "περίεργο" όνομα-προφιλ, του στυλ buttler_kourounas, orgismeno_glifitzouri, maximos_kokovios, κλπ ;

13. Έχετε ανοίξει ποτέ κάποιο θρεντ, όχι επειδή πιστεύατε ότι θα έχει ενδιαφέρον, αλλά απλά για να "ξαλαφρώσετε τα εσώψυχά σας" ;

14. Έχετε ανεβάσει ποτέ κάποια φωτό, γνωρίζοντας εκ των προτέρων

ότι ίσως κλιδωνίσει ανεπανόρθωτα την αισθητική κάποιων πιο "light" μελών ;

15. Είχατε ποτέ τη φαντασίωση να δείτε/πάρετε μια συνέντευξη,

από κάποιον "καλλιτέχνη" που ίσως να τον ξέρετε μόνο εσείς (και η μητέρα του) ;

16. Είχατε κατά το παρελθόν χρησιμοποιήσει κάποιο άβαταρ (μη-ρετρό φύσης), με αποκλειστικό σκοπό να "ξεψαχνίσετε" κόσμο ;

17. Έχετε ποτέ επιχειρήσει να "επιβάλετε την τάξη" ή να "ηρεμήσετε τα πνεύματα" σε ένα θρεντ που τείνει να διολησθήσει

(με τον ενδόμυχο όμως πόθο, να συμβεί ακριβώς το αντίθετο) ;

18. Στέλνετε συχνά PM ;

19. Έχετε ποτέ εκφράσει δημόσια σε κάποιο θρεντ που ήδη "μυρίζει μπαρούτι" (π.χ. "Κάντυ-Κάντυ")

κάποια "προωθημένη" άποψη (του στυλ "Ψιλιάζομαι ότι η Κάντυ ζήλευε παθολογικά την Ελίζα")

με απώτερο σκοπό να ξεκινήσετε "καταστάσεις" ;

20. Έχετε ανοίξει οποιοδήπoτε νέο θρεντ, στην ενότητα Culture/Lifestyle ;

21. Έχετε ποστάρει ποτέ, κάποιο "προβοκατόρικο" σχόλιο σε οποιοδήποτε θρεντ με θέμα "RIP x", "RIP y", κλπ ,

με πραγματικό στόχο να λοιδωρήσετε εμμέσως τον μακαρίτη ;

22. Έχετε απαντήσει ποτέ ( ή ακόμα χειρότερα "έχετε ποστάρει κάποιο βιντεάκι YouTube" ) στο θρεντ "Λαικά χρόνια" ;

23. Έχετε ποτέ ξεκινήσει κάποιο ιδιαίτερα-εξειδικευμένο γκάλοπ, του στυλ

"τα δέκα πιο συνηθισμένα αντικείμενα πάνω σε ένα κομοδίνο, σε ταινίες που πρωταγωνιστούσε η Αλίκη Βουγιουκλάκη" ή

"Αγαπημένο χρώμα από κάλτσες, που φορούσε ο Μπάρκουλης σε ταινίες που υποδυόταν τον πιλότο" ;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
The Saga continues! :)
 
11. Όχι

12. Όχι

13. Ναι

14. Αυτό μετράει;
attachment.php


15. Όχι

16. Όχι. Καλή ιδέα όμως..

17. Όχι βέβαια. Παίρνω pop corn και συμμετέχω ενεργά, άλλωστε: duty_calls.jpg

18. Όχι

19. /me σφυρίζει αδιάφορα.

20. Όχι/Δεν θυμάμαι

21. Όχι.

22. Όχι

23. Μια φορά αλλά με έπνιγε το δίκαιο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
11. Όχι

12. Όχι (αν και μου πέρασε απ' το μυαλό)

13. Όχι (αν και μου πέρασε απ' το μυαλό)

14. Όχι (αν και μου πέρασε απ' το μυαλό)

15. Όχι

16. Όχι

17. Όχι (έχει συμβεί το ακριβώς ανάποδο)

18. Όχι (σχεδόν πάντα άλλοι μου στέλνουν, φυσικά όμως απαντώ)

19. Όχι

20. Όχι

21. Όχι

22. Όχι

23. Όχι
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δημητρη αγόρι μου, ενα ΟΧΙ ΣΕ ΟΛΑ θα αρκούσε :D

Εχω κάνει το 12, για να γίνω το μελος 5000 και 10000:D. Αλλα ο εχθρός μου ο Γουώλης τα έζβησε. Μπορεί να ήταν κι ο shock, δεν ξερω, αλλα κι αφτός εχθρός μου είναι (με μισεί για τα μακ μου).

Ακόμη, το 13 και το 20.

Αφτα...
 
Όχι σε όλα εκτός των....

18. Φανατικά Ναι (Χουανισμός)

20. Νομίζω Ναι

22. Φυσικά Ναι
 
Σε όλα όχι, εκτός από το 18. Είμαι σοβαρά γιατρέ μου;
 
4 ναι, 9 όχι ...

Αει στο καλό! :( Στο vol. 1 είχα 8/10:happyjump:


Απάντησα ναι ακόμα και στο ότι επισκέπτομαι το προφίλ του χρήστη PANAGIOTIS με κρυφούς πόθους επανεμφάνισης
:p


Και δεν ξέρω καν ποιος είναι ο χρήστης PANAGIOTIS ...


 


Υποπτεύομαι όμως κι αν οι υποψίες μου είναι σωστές ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΑΙ
:p :p

ΥΓ. Το 23 είναι όχι γιατί δεν άνοιξα ποτέ τέτοιο γκάλοπ. Αν υπήρχε όμως, θα συμμετείχα φανατικά (ιδίως για τις κάλτσες του Μπάρκουλη :cool: )
 
18,20... :p

Τι εστί PANAGIOTIS, βρε παιδιά...
 
Ξελιγώθηκα με την 23!!!!! :biglaugh:

exetlaios strikes back!!!
 
11. Όχι.

12. Όχι.

13. Ναι, τα πιο πολλά threads για να ξαλαφρώσω τα εσώψυχά μου τα ανοίγω!

14. Όχι.

15. Εννοείται!

16. Αμέ.

17. Ναι, αλλά όχι για κακό σκοπό.

18. Όχι.

19. Ίσως.

20. Φυσικά.

21. Ασφαλώς όχι.

22. Όχι.

23. Πολλά! Κυριώς για Amiga όμως.
 
sunset89 είπε:
Σε όλα όχι, εκτός από το 18. Είμαι σοβαρά γιατρέ μου;
Ασθενείτε βαρέως. Σας λείπει μια ορμόνη, γνωστή και ως "ρετρολίνη" ("retrolious-sportbillious"). ::)
 
11.οχι ρε..διαθετει??(κρυβε λογια..)

12.δεν ειμαι σιγουρος..οπως σηκωνομαι τη νυχτα και παω στο ψυγειο και την αλλη μερα δε θυμαμαι ποιος εφαγε τις παστες,

ισως κανω το ιδιο με φορουμ,ανοιγοντας ακαουντ με σκοπο να προβοκαρω..

13.μμμμ..καλη ιδεα!να παιρνω το λαπτοπ την ωρα που ξαλαφρωνω τα σωψυχα μου,αντι για εφημεριδα!λαμπρα θρεντ προβλεπω!

14.φυσικα..τη φωτο "ντελιβερας" για το.. deliver us-warlord.

15.η μανα του εχει πεθανει..μονο εγω.

16.ναι..αβαταρ"προ-περουκας" και "με περουκα" του γιαλατζι Ντοκκεν φυσικα..

17.εισαι αλητης..

18.PM?Prisunik Μαρινοπουλος?ο ΠιΜι με τη δραχμη?

19. τα "καντυ -καντυ"μυριζουν μπαρουτι?οχι ρε π%$$τη..τα καλυτερα χανω..

20.Culture"don dokken"lifestyle..

21.Τον Ρορυ Γκαλαχερ..αλλα οχι εμμεσως,ευθεως..

22. Ε,Αλοιμονο..Οι true metallheads γνωριζουν καλυτερα το χωρο απο κατι ντεμεκ ψαγμενους λαικους..

23.Τα μπουκαλια τα φερες?
 
Δεν μπορώ να μην απαντήσω σε thread του τρισμέγιστου Κωνσταντίνου.

11. Δεν θυμάμαι.

12. Όχι. Δεν αντιγράφω άλλους.

13. Ναι.

14. Ναι. Το έκανα για να σπείρω κύμματα μίσους. Ειδικά όταν πόζαρα τα setup μου. Αν "ανεβάσω" τώρα θα έχω κλείσει συμβόλαιο δολοφονίας. Είναι και κρίση. Μπα, δεν ξανανεβάζω.

15. Όχι.

16. Ναι.

17. Ναι.

18. Ναι.

19. Ναι.

20. Δεν θυμάμαι.

21. Ναι. Και άμεσα μάλιστα.

22. Ναι, ναι, ναι.

23. Οχι.

Τρισμέγιστε welcome back.
 
όχι σε όλα. (σαν ονομαστική ψηφοφορία ακούγεται :) )
 
Με 7 ναι, η κατασταση μου ειναι αναστρεψιμη? Οσο για το 19 με την Καντυ-Καντυ εγω εξακολουθω να το φωναζω

-Τερρυ μπραβο που εμεινες με την Σουζανα, μια χαρα κοριτσι ητανε, κριμα που ηθελες να ειχες και το αλλοθι της θυσιας αντι να υπερασπιστεις την επιλογη σου!
 
24. Έχετε επιχειρήσει ποτέ να επεμβείτε "πυροσβεστικά" , "ειρηνευτικά", "κατευναστικά" κλπ σε ένα θρεντ που έχει εκτροχιαστεί,

αλλά με έναν τέτοιο τρόπο, ο οποίος να σηκώσει περισσότερη θύελλα από αυτή που (υποτίθεται ότι) πήγατε να κατευνάσετε ;

Υ.Γ. Η παραπάνω μέθοδος αποτελεί το απαύγασμα του stealth-trolling, ενός ανώτερου και εξελιγμένου τρόπου τρολιάς.
 
exetlaios είπε:
24. Έχετε επιχειρήσει ποτέ να επεμβείτε "πυροσβεστικά" , "ειρηνευτικά", "κατευναστικά" κλπ σε ένα θρεντ που έχει εκτροχιαστεί, αλλά με έναν τέτοιο τρόπο, ο οποίος να σηκώσει περισσότερη θύελλα από αυτή που (υποτίθεται ότι) πήγατε να κατευνάσετε ;

Υ.Γ. Η παραπάνω μέθοδος αποτελεί το απαύγασμα του stealth-trolling, ενός ανώτερου και εξελιγμένου τρόπου τρολιάς.

Κάτι μου θυμίζει αυτό... ::)
 
:shtup::shtup::shtup::shtup: :baby2: :baby2:
 
Πίσω
Μπλουζα