Marvel Vs DC

Marvel Vs DC

  • Marvel

    Ψηφοφορίες: 2 100,0%
  • DC

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    2
Δυστυχώς δεν διάβαζα τέτοιου είδους κόμικς (μόνο ό,τι συμπεριλαμβανόταν σε κάνα μπλέκ, κάνα αγόρι κλπ), οπότε δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη για να ψηφίσω... :(

Και μολονότι οι ταινίες του Σούπερμαν έκαναν εντύπωση στην εποχή τους, από εκεί και πέρα τα σχετικά με υπερήρωες φιλμ δε μου έχουν πει και πολλά πράγματα...
 
Marvel πιο πολυ απο την DC

Ειχε βγει παλια και μια σειρα κομιξ Marvel vs DC την οποια εχω κρατησει ακομα
 
Happy Birthday Marvel!!!!!

Tα 75 χρονια κλεινει φετος η Marvel!!! :)

Marvel 75th Anniversary Trailer

 
Κρίμα που εδώ δεν έχει επιλογή "Εγώ διάβαζα Πόπαϋ".
 
Η Ελλάδα ήταν πάντα μαρβελική αφού στις δεκαετίες '70 και '80 μεγάλωσαν γενιές με τα περιοδικά του Καμπανά και της Μαμούθ. Μετά το '90 ήρθε σιγά σιγά μια ισορροπία στις κυκλοφορίες αλλά όλοι σχεδόν οι παλιότεροι παραμένουμε μαρβελάκιδες :)
 
Yπηρχαν και τα Μπατμανοσουπερμαν του Ψαροπουλου στα 70ς ,ειχαν ανταγωνισμο τα Καμπανομαμουθς.
 
Ουσιαστικά το Σούπερμαν του Ψαρόπουλου μόνο ήταν (το Μπάτμαν έβγαλε πολύ λίγα τεύχη). Ήταν μόνο μια σειρά και δεν είχε την κυκλοφορία και τη διάδοση των τίτλων της Μάρβελ. Σταμάτησε μάλιστα αρχές του 1983 και για μια δεκαετία δεν υπήρχε καθόλου σειρά της DC στα περίπτερα - και μιλάμε για εποχή που ακόμα όλα τα παιδιά διάβαζαν κόμικς.
 
Ναι ετσι ειναι,προσωπικα τα DC δεν τα θυμαμαι καν στα περιπτερα,την δεκαετια που αναφερεις που λειπαν τα DC ηταν πανω κατω η εποχη που ψωνιζα!


.

.

.

Δεν ξερω αν το εχω ξαναβαλει θα ξυπνησουν πολλες αναμνησεις απο το συγκεκριμενο blog,ο ανθρωπος εχει κανει απιστευτη δουλεια.Χρονο θελεις να τα διαβαζεις.




http://marvel1980s.blogspot.gr/
 
τεινω πιο πολυ προς dc μερια καθως παντα μου αρεσε ο captain america το dc εναντιον marvel το επαιρνα και εγω οταν ειχε βγει στην ελληνικη εκδοση 5 τευχη ηταν αν θυμαμαι καλα πολυ ωραια ιστορια τωρα που εχουν καταληξει αγνωστο
 
Πίσω
Μπλουζα