[Matchbox] Disney

mytinyworld

RetroNuts!
Joined
18 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.859
Αντιδράσεις
89
Αυτή η φιγούρα και γνωστή είναι και ενυπγραφη!!!
Γράφει από κάτω matchbox, disney series no 5-6, 1979 και φυσικά είναι ο Ντόναλτ Ντακ!

18784.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελεια σειρα της Matchbox!

Ειχα μερικα. Τωρα μου εχει μεινει μονο ο Ντοναλντ παγωτατζης.

Δειτε μερικες φωτο:

18788.jpg

18790.jpg

Οπως φαινεται στη φωτο, Disney Series 11 1980

18789.jpg

Kαπου εχω και τον Μικυ πυροσβεστη, τον Ντοναλντ σε Buggy και τον Γκουφυ σε σκαραβαιο και τη Μινυ σε Καντιλακ...

Καποια στιγμη θελω να συμπληρωσω τη σειρα. Αραγε απο ποσες φιγουρες να αποτελειτο?

Εχει καποιος αλλος αλλα κομματια?

EDIT:Βρηκα μερικες φωτο στο internet

[edit] Dead pic [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ γλυκουλια ειναι!
 
Out of size ειναι.

Υπερμεγεθη κεφαλια σε σχεση με το αμαξι.

Eκτος πραγματικοτητας!!
icon10.gif
 
Ευχαριστώ Wally για την πληροφορία! :) Πολύ ενδιαφέρουσα συλλογή και ο παγωτατζής έχει πλάκα, ο δικός μου είναι προφανώς ο αστυνομικός! Χα, χα η μίνυ σε κάντιλακ! Αυτό θέλω να το δω! :D

Ο άντρας μου θυμάται ότι είχε αρκετά, προς το παρόν βρήκαμε μόνο αυτό, αλλά υπάρχουν και άλλες σακούλες προς διερεύνηση! :xm: ;)

Πράγματι υπάρχει μια δυσαναλογία Aadvark, αλλά ίσως να ήθελαν να τα κάνουν να παραπέμπουν σε "καρικατούρες": :)
 
Θυμάται κανένας μια σειρά που είχε βγει με φιγούρες που ήταν κάτι μεταξύ των ηρώων της Ντίσνευ (Ντόναλντ, Γκούφυ, Πλούτο, Μίκυ) και playmobile; Ο Ντόναλντ καουμπόυ/Ρομπέν των δασών κλπ, ο Πλούτο Ινδιάνος. Είχα μερικά, μου τα πέταξε η μητέρα μου. Μετά από χρόνια, όταν έψαξα δεν ξαναβρήκα παρόμοια :(
 
Είχα κάποτε τον Ντόναλντ και τον Πινόκιο με αυτά τα αυτοκινητάκια της Matchbox. Που να βρίσκονται τώρα....
 
Οχι ρε παιδια που τα ξεθαψατε!!!Καπου βαθια στο παταρι ειναι η μινι με την rolls και ο μικυ με το τζιπ.
 
Βουτα τη σκαλα και πηδα στο παταρι! Περιμενουμε :) (τα ειχα και εγω καποτε... :( )
 
Offtopic: Οι τέσσερις τελευταίοι φίλοι που πόσταραν, όλοι με "μηχανοκίνητα" άβαταρ! :D
 
wally πηρα την σκαλα,ανεβηκα,βρηκα την μινι και αυτο το gay στρουμφακι με το εντελως gay κατα τα αλλα αγωνιστικο αυτοκινητο.Που ειναι ο μικυ με το τζιπ???
 
Περιμενουμε φωτογραφιες!
 
wally πηρα την σκαλα,ανεβηκα,βρηκα την μινι και αυτο το gay στρουμφακι με το εντελως gay κατα τα αλλα αγωνιστικο αυτοκινητο.Που ειναι ο μικυ με το τζιπ??? 14092011389.jpg
 
Χαχα... την Μίνι με την κάντιλακ, την έχω και εγώ! Είμαι σίγουρος πως κάπου θα είναι στολισμένη στο σπίτι της μητέρας μου! Κλασικό κομμάτι!
 
Τελικα ειναι ο Μικυ με το Πυροσβεστικο

Ιδου και 5 pics που τραβηξα

90528.jpg90529.jpg90530.jpg90531.jpg90532.jpg
 
Πολύ ωραία! Δεν τα είχα δει ποτέ. Ο Ντόναλντ παγωτατζής τα σπάει.
 
Παραθετω φωτογραφιες απο το βιβλιο της Matchbox για αυτα

104343.jpg104344.jpg


Eιχα τα WD1,WD2,WD3,ED9,WD11. Ελπιζω να τα ξαναβρω στο παταρι του πατρικου μου...οργανωνω αποστολη :)

Και καλα θυμομουν οτι υπηρχε Ποπαυ! Ειχα τον οδοστρωτηρα!! Εδω και η φωτο απο τον καταλογο

104342.jpg
 
Τι ομορφιές είναι αυτές; Και ο Πόπαϋ πολύ καλό αυτοκινητάκι.
 
Πίσω
Μπλουζα