[Mattel] GUTS - Μικροδύναμη: Οι ανταγωνιστές τον εξωγήινων τερατομάχων και των Exos

Panayiotis

Retro Member
Joined
31 Δεκ 2009
Μηνύματα
164
Αντιδράσεις
12
Σε κάποιο άλλο thread είχε μνημονευτεί η ύπαρξή τους.

Τους βρήκα μαζί με τους υπόλοιπους τερατομάχους μου και exos :)

Ήταν μια πολύ ωραία σειρά που όπως διάβασα δεν βρήκαν την ανάλογη ανταπόκριση :)

http://www.x-entertainment.com/articles/0787/

Εδώ οι δικοί μου :

"παρεπιπτόντως ο ιππότης που διακρίνεται είναι άσχετος και στήθηκε για να στηρίξει κάποιον που δεν τον κρατούσαν τα πόδια του :p ! Παρ'όλα αυτά ήταν μαζί τους όταν τους βρήκα :)"

Τέλος αν θυμάται κάποιος πως τους λέγαμε στην Ελλάδα θα ολοκληρώναμε πλήρως την ανάμνηση :)

fetch


fetch


fetch


Ελπίζω να σας αρέσουν και να τα θυμηθούν αυτοί που τα μάζευαν :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αααα ωραία, ακόμη μερικές φιγούρες που μάζευα κι εγώ μετα τους εξωγήινους, τους νίντζα και τους τερατομάχους. Πρέπει ναχω 10 με 15 φιγούρες απο αυτούς αλλά δεν καιγόμουνα και τόσο να τους συλλέξω γιατί ξέφευγαν τελείως απο το θέμα της (επιστημονικής) φαντασίας που είχαν οι προηγούμενες σειρές που ανέφερα!
 
Θυμάμαι ήταν μέσα σε φακελάκια και μαζί με την φιγούρα έδιναν δώρο και 1 αυτοκόλλητο για το album GIJOE. ΠΩπω, φανταστικές φιγούρες.
 
ΩΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ... :eek: o_O!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πωπω αδερφε τι μου θυμισες....Λοιπον,δεν τα μαζευα αλλα εχω μονο ενα (τον τυπακο με τον μπερε,τα γυαλια και το αυτοματο) σε μπλε χρωμα-αν και απ'οτι ειδα κυκλοφορουσαν και αυτα εγχρωμα (αθανατο ελληνικο δαιμονιο)-και το ειχα παρει ως δωρο με το περιοδικο ΑΓΟΡΙ τοτε.Και μαλιστα αν θυμαμαι καλα ελεγε οτι ηταν φιγουρα της "ΜΙΚΡΟΔΥΝΑΜΗΣ" ομαδα υποστηριξης των ΑCTION FORCE.Θα βρω και θα φωτογραφισω και το δικο μου...Να σαι καλα αδερφε για τις φωτο και τις αναμνησεις που μας εδωσες... :)
 
Η μια και μοναδικη φιγουρα απο GUTS που εχω... :)



GUTS figure.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
καλησπερα.ηθελα να ρωτησω απο αυτη τη σειρα μονο οι 24 φιγουρες ηρθαν?$(KGrHqNHJCEE-lKLbtt3BPr8EqOFO!~~60_57.jpg
 
Πιθανόν να ήρθαν μόνο αυτές. Εγώ βρήκα κάμποσες μετά από ανασκαφές σε κούτα στο πατρικό μου
 
Πω ρε φίλε που τους θυμήθηκες αυτούς!

Τους μάζευα κι εγώ κάποτε!

Βέβαια, κατέληξαν "στον Καιάδα" χάρις στην μητέρα μου (κλασσική περίπτωση).
 
σπυνεπως δεν ηταν της mattel αλλα μαλλον hasbro
 
foutix είπε:
σπυνεπως δεν ηταν της mattel αλλα μαλλον hasbro
Να ρωτήσω πού το είδες, γιατί μπερδεύτηκα? :xm:

Παντού γίνεται αναφορά για Mattel!

Αν είναι όντως της Hasbro, τότε ν' αλλάξω τον τίτλο! ;)
 
Και...Ναι...ειναι MATTEL!!! :)

attachment.php


Πηγη φωτο

Κι ενα σχετικο βιντεακι! :)

Mattel GUTS army men

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Stayros to the rescue! :thumbup:

Οκ, τότε μάλλον ο φίλος μας θα μπερδεύτηκε! :) Συμβαίνουν κι αυτά! ;)

Εν τω μεταξύ, αυτά κομματάκι μικρά δεν είναι ή είναι ιδέα μου? Μου θυμίζουν τις μοντελοφιγούρες σου, Σταύρε!
 
Χμμ.. Δεν το έγραψα τυχαία. Μπορεί να κάμω λάθος αλλά αυτά στο βίντεο είναι ίδια με αυτά στο πρώτο ποστ;

Συνειρμοί που έκανα. Υπήρχε σε ποστ ότι στο φακελάκι ήταν και αυτοκόλλητο gi joe (hasbro). H ψιλοκοκο διάδοχος el greco η οποία εισήγαγε hssbro. H φωτο με τα 24 στοιχεία στα χρώματα των gijoe(hasbro). Μήπως δηλαδή μιλάμε για 2 διαφορετικά πράματα;
 
D@redevil είπε:
Εν τω μεταξύ, αυτά κομματάκι μικρά δεν είναι ή είναι ιδέα μου?
Οντως ηταν μικρα! ;)

Να θυμηθω να τραβηξω συγκριτικη φωτο! :D


@foutix Ακριβως τα ιδια ειναι φιλε μου! :)

Ασχετα αν τα δικα μας τα σαινια για λογους οικονομιας τα εισαγαν μονοχρωμα! :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με το μπαρδόν, εγώ με τον τίτλο, τι να κάνω? :biglaugh:

Ναι, βρε Σταύρο - αν δε σε κάνει κόπο! Μια φωτό θα βοηθήσει! ;) Thnx! :flower:
 
D@redevil είπε:
Με το μπαρδόν, εγώ με τον τίτλο, τι να κάνω? :biglaugh:
Ναι, βρε Σταύρο - αν δε σε κάνει κόπο! Μια φωτό θα βοηθήσει! ;) Thnx! :flower:
Ως εχει! ;)

Κανενας κοπος! :flower:
 
Εμπιστεύομαι τον stayros με επιφυλάξεις.

Πσσσσ ούτε πολιτικός να ήμουν..
 
Ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινήσεις! :)

Άρα Mattel τα μπαρμπαδάκια! :D

Κι άλλη μια ερώτηση: είδα ότι στο κουτί που έβαλες, Σταύρο, ήταν όλα μαζί? Δηλαδή κυκλοφορούσε ένα σετ και μετά μεμονωμένες φιγούρες? Ή ήταν πολλά σετς?

Βλέπω και στο πρώτο ποστ, διαφορετικές μεταξύ τους φιγούρες...

Βρε κάτι με θυμίζουν εμένα αυτά!... :xm:
 
Πίσω
Μπλουζα