[Mattel] GUTS - Μικροδύναμη: Οι ανταγωνιστές τον εξωγήινων τερατομάχων και των Exos

D@redevil είπε:
Μια φωτό θα βοηθήσει!
Ετοιμη! ;)

fetch


Οποτε καταλαβαινεις για τι μεγεθος μιλαμε! :)

D@redevil είπε:
Κι άλλη μια ερώτηση: είδα ότι στο κουτί που έβαλες, Σταύρο, ήταν όλα μαζί?

Δηλαδή κυκλοφορούσε ένα σετ και μετά μεμονωμένες φιγούρες?

Ή ήταν πολλά σετς?
Μια ειπες....:biglaugh::tongue:

Στο εξωτερικο ναι,κυκλοφορουσαν σε σετακια με διαφορες θεματολογιες και μπολικες φιγουρες μεσα

αλλα και blister (οπως βλεπεις και στο βιντεο) που περιειχαν μονο δυο φιγουρες μεσα. ;)

Εδω...οι δικοι μας οι τζαναμπετηδες (λογο κοστους) οχι μονο τα κυκλοφορησαν μονοχρωμα

αλλα τα κυκλοφορησαν σε φακελακι με μια φιγουρα μεσα. :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
O αδερφός μου θα μου κουβαλήσει μερικές από αυτές που τις έχει φυλάξει σαν κόρη οφθαλμού από ότι μου είπε. Μόλις τις πάρω στα χεράκια μου, θα τις ποστάρω να μου πείτε τη γνώμη σας, διότι όπως ξαναείπα σε άλλο θέμα, δεν τις πολυκατέχω. Μάλλον είναι παλαιότερες από την ηλικία μου. :(
 
εντελώς συμπτωματικά ήμουν έτοιμος να αναρτήσω φωτό από τα συγκεκριμένα γιατί είχα ξεχάσει ονομασία και προέλευση. Χίλια μπράβο Panayιotis!

Κάτι έχει διασώσει και η αφεντομουτσουνιά μου.. :fafoutis:

guts.jpg
 
Λοιπόν, σήμερα παρέλαβα στα χέρια μου τα guts του αδερφού μου. [edit]

Επίσης, ψήθηκα να αγοράσω μερικές φιγούρες από e-bay για να συμπληρώσω κάποιες που λείπουν, το οποίο και θα πράξω άμεσα, οπότε θα τις ανεβάσω όλες μαζί σε πλήρη παράταξη.

Προς το παρόν ανεβάζω αυτες [edit] και το πλαστικοποιημένο εξώφυλλο του ΜΠΛΕΚ:

IMG_0331.jpg

IMG_0332.jpg

IMG_0333.jpg

Για ανταλλαγή.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
zombiesquad3 είπε:
Λοιπόν, σήμερα παρέλαβα στα χέρια μου τα guts του αδερφού μου. [edit]Επίσης, ψήθηκα να αγοράσω μερικές φιγούρες από e-bay για να συμπληρώσω κάποιες που λείπουν, το οποίο και θα πράξω άμεσα, οπότε θα τις ανεβάσω όλες μαζί σε πλήρη παράταξη.

Προς το παρόν ανεβάζω αυτες [edit] και το πλαστικοποιημένο εξώφυλλο του ΜΠΛΕΚ:
Ευχαριστώ τους admin, δεν είχα δει το συγκεκριμένο subforum για ανταλλαγές.... :cool:

Στραβομάρα κοινώς... :eek:
 
Βρήκα σε δημοπρασία το άλμπουμ της Δύναμης Κρούσης, των συγγενικών μαχητών της μικροδύναμης όπως λέει και η διαφήμιση στο Μπλεκ. Παραθέτω φωτό έτσι για να έχουμε αρχείο!

DSC05015.JPG

DSC05014.JPG
 
kingtiger077 είπε:
Βρήκα σε δημοπρασία το άλμπουμ της Δύναμης Κρούσης, των συγγενικών μαχητών της μικροδύναμης όπως λέει και η διαφήμιση στο Μπλεκ. Παραθέτω φωτό έτσι για να έχουμε αρχείο!
Προβολή συνημμένου 77537 Προβολή συνημμένου 77538
Πανέμορφο..!!!

Είναι άλμπουμ το οποίο συμπληρωνόταν με αυτοκόλλητα έτσι;;;;

Αν μπορείς kingtiger, βγάλε κι ανέβασε κι άλλες φωτό από το εσωτερικό του...!!
 
zombiesquad3 είπε:
βγάλε κι ανέβασε κι άλλες φωτό από το εσωτερικό του...!!
Υπαρχει θεματακι με τα πνευματικα δικαιωματα αν σκαναριστει ολο... :)

Για να σου φυγει το σαρακι και ο καημος ομως.... :D

fetch


fetch


fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stayros είπε:
Υπαρχει θεματακι με τα πνευματικα δικαιωματα αν σκαναριστει ολο... :)

Για να σου φυγει το σαρακι και ο καημος ομως.... :D

fetch


fetch


fetch

Αυτά είναι φίλε μου...!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
zombiesquad3 είπε:
Λοιπόν, σήμερα παρέλαβα στα χέρια μου τα guts του αδερφού μου. [edit]Επίσης, ψήθηκα να αγοράσω μερικές φιγούρες από e-bay για να συμπληρώσω κάποιες που λείπουν, το οποίο και θα πράξω άμεσα, οπότε θα τις ανεβάσω όλες μαζί σε πλήρη παράταξη.

Προς το παρόν ανεβάζω αυτες [edit] και το πλαστικοποιημένο εξώφυλλο του ΜΠΛΕΚ:

Όπως είπα κι υποσχέθηκα, συμπλήρωσα την υπάρχουσα συλλογή με άλλες επτά φιγούρες (εκ των οποίων είχα τη μία άλλες δύο φορές, πλην όμως υπήρχε ήδη στην αμερικανική συσκευασία), ολοκληρώνοντάς την έστω και με ''ανορθόδοξο τρόπο'', οι οποίες προήλθαν από τη λεγόμενη ελληνο-αμερικανική φιλία και στήριξη, καθώς υπερίσχυσε το ένστικτο της συμπλήρωσης της συλλογής.

Δικαιωμένος βέβαια από το αποτέλεσμα, καθώς τα αμερικανικά guts πραγματικά ''φυσάνε'' και σε χρώματα-εμφάνιση και σε υλικό κατασκευής.

IMG_0525.jpg

IMG_0526.jpg

IMG_0527.jpg

IMG_0528.jpg

IMG_0529.jpg
 
Διαφορά που κάνει ο χρωματισμός ε; Καμιά σχέση μιλάμε με τις μονόχρωμες ελληνικές!!!
 
Μικροδυναμη

Ψαχνωντας για κατι πραγματα που ηθελα στην αποθηκη βρηκα ενα κουτι που ειχα μεσα κατι φιγουρες και μαζι και ενα χαρτακι με το ονομα τους ''Μικροδυναμη''και που εδειχνε τους χαρακτηρες και τα ονοματα τους αλλα ειχε και μια γενικοτερη περιγραφη για το τι ειναι.Δεν εχω ιδεα τι ειναι δεν εχω ιδεα αν τους πουλουσαν σε φακελακια και πραγματικα δεν θυμαμαι τιποτα γιαυτα.Αν θυμαται καποιος ας μας διαφωτισει και αν υπαρχει ηδη θεμα γιαυτους ας μεταφερθει εκει το συγκεκριμενο θεμα.

Πολυ φαση εχουν τα ονοματα τους με μερικα απο αυτα να ειναι: O Σαμουραι Τσονγ,Ο φλογοβολος Θωρ,Ο Ανουβις Λειζερ,Ο οπλοπολυβολος τζουρ,Σαντουμ η σμερνα και γενικα πολλοι και διαφοροι περιεργοι :D

IMG_0713.jpg

IMG_0714.jpg

IMG_0716.jpg

IMG_0717.jpg

IMG_0718.jpg
 
Ωραια ανακαλυψη Μπιλαρα!!! :thumbup:

Δεν υπαρχει καλυτερο απο το να ανακαλυπτεις νεα (παλια) πραγματακια

σε παταρια,σοφιτες,αποθηκες,μπαουλα κλπ... :D

Καλοπαιχτα ρε αλανι!!! :baby2:

Οι φιγουριτσες που βρηκες υπαρχουν ηδη σαν θεμα... ειναι τα GUTS της MATTEL! ;)
 
Miα φλασια την εφαγα.Βασικα μου επανεφερε εικονες απο το παρελθον το λογοτυπο ''Μικρο Δυναμη'' το οποιο ειναι αντιγραφη του ''Δυναμη Κρουσης'' (GI JOE) καθως και κανα δυο στρατιωτακια οπου τα ειχα.Δεν πρεπει να ειχαν κανει παντως δυνατο ''μπαμ''.Πρεπει να βγηκαν την εποχη οπου η μοδα με τα στρατιωτακια σε σακουλες ειχε αρχισει να φθηρει σιγα σιγα.
 
metalcandyman είπε:
Ψαχνωντας για κατι πραγματα που ηθελα στην αποθηκη βρηκα ενα κουτι που ειχα μεσα κατι φιγουρες και μαζι και ενα χαρτακι με το ονομα τους ''Μικροδυναμη''και που εδειχνε τους χαρακτηρες και τα ονοματα τους αλλα ειχε και μια γενικοτερη περιγραφη για το τι ειναι.Δεν εχω ιδεα τι ειναι δεν εχω ιδεα αν τους πουλουσαν σε φακελακια και πραγματικα δεν θυμαμαι τιποτα γιαυτα.Αν θυμαται καποιος ας μας διαφωτισει και αν υπαρχει ηδη θεμα γιαυτους ας μεταφερθει εκει το συγκεκριμενο θεμα.
Πολυ φαση εχουν τα ονοματα τους με μερικα απο αυτα να ειναι: O Σαμουραι Τσονγ,Ο φλογοβολος Θωρ,Ο Ανουβις Λειζερ,Ο οπλοπολυβολος τζουρ,Σαντουμ η σμερνα και γενικα πολλοι και διαφοροι περιεργοι :D

Προβολή συνημμένου 81873

Προβολή συνημμένου 81874

Προβολή συνημμένου 81875

Προβολή συνημμένου 81876

Προβολή συνημμένου 81879
Τουφέκι αδερφέ...!!!
 
καταπληκτικη σειρα με ατελειωτες ωρες παιχνιδιου παρολα αυτα φθορες ελαχιστες.οριστε κ τα δικα μου





Εικόνα 018.jpg

Εικόνα 019.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραιος salas :cool: .

Μετα τη μαχη οπου τους εστησες δεν εμεινε κανεις ζωντανος.
 
stayros έχω πάθει ζημιά με το αλμπουμάκι που έβαλες. Το είχα πως και πως και τώρα απλά δεν υπάρχει. Δεν μπορώ να πιστέψω πόσα πράγματα χάθηκαν στον χρόνο δίχως να καταλάβω πως. Σ 'ευχαριστούμε πολύ!
 
Θα συμφωνησω με τον προλαλησαντα salas η σειρα ηταν καταπληκτικη και απο τα λιγα παιχνιδια με τρομακτικη αντοχη στο περασμα του χρονου...

Ιδου και η δικη μου ολοκληρωμενη συλλογη:

Mikrodynami (3).jpg

Mikrodynami (1).jpg

Mikrodynami (4).jpg

Mikrodynami (2).jpg
 
Εγώ βρήκα περιοδικά της δεκαετίας του 80 στη ζελατίνα τους, που έδιναν δώρο φακελάκια με φιγούρες της συγκεκριμένης σειράς και τα αναμένω!!! Ελπίζω να έχουν και το φυλλάδιο με τα ονόματα μέσα. Μόλις τα πάρω θα ποστάρω φωτό με τα φακελάκια!!!
 
Πίσω
Μπλουζα