[Mattel] GUTS - Μικροδύναμη: Οι ανταγωνιστές τον εξωγήινων τερατομάχων και των Exos

kingtiger077 είπε:
Εγώ βρήκα περιοδικά της δεκαετίας του 80 στη ζελατίνα τους, που έδιναν δώρο φακελάκια με φιγούρες της συγκεκριμένης σειράς και τα αναμένω!!! Ελπίζω να έχουν και το φυλλάδιο με τα ονόματα μέσα. Μόλις τα πάρω θα ποστάρω φωτό με τα φακελάκια!!!
Θα περιμενω με ανυπομονησια τις φωτογραφιες σου φιλε μου!!! :thumbup:
 
Κοντά έπεσες...ίδιος εκδοτικός οίκος αλλά ο τίτλος του περιοδικού: Μίστερ Νο!
 
Μέσα στην κουτα με τους gi joe βρηκα (μαζί με άλλα εξίσου ενδιαφέροντα παιχνίδια) και αυτά τα λίγα επιπλέον κομμάτια απο την Μικροδυναμη:

Mikrodynamh ypoloipa (4).jpg

Mikrodynamh ypoloipa (1).jpg

Mikrodynamh ypoloipa (2).jpg

Mikrodynamh ypoloipa (3).jpg
 
kingtiger077 είπε:
Εγώ βρήκα περιοδικά της δεκαετίας του 80 στη ζελατίνα τους, που έδιναν δώρο φακελάκια με φιγούρες της συγκεκριμένης σειράς και τα αναμένω!!! Ελπίζω να έχουν και το φυλλάδιο με τα ονόματα μέσα. Μόλις τα πάρω θα ποστάρω φωτό με τα φακελάκια!!!
Επιτέλους έσκασε το πακετάκι με τα περιοδικά που περίμενα και μαζί με αυτά, τρία σφραγισμένα σακουλάκια Δύναμη Κρούσης!!!! Τα άνοιξα με μεγάλη προσοχή πάνω στη ραφή και βρήκα τρεις φιγούρες τις οποίες μάλιστα δεν είχα βρει όταν κυκλοφορούσαν!!! Μαζί με κάθε φιγούρα ήταν και ένα χαρτάκι δώρου (κουπόνι) όπου με πολύ λίγα χρήματα έπαιρνες παιχνίδια μαζί με το κουπόνι, όπως αγρίμια μαχητές ZZOIDS και άλλα!!! Δυστυχώς δεν είχαν μέσα το φυλλάδιο με τα ονόματα...

Μια φωτό χίλιες λέξεις!

Εικόνα096.jpg
 
Αυτα τα σακουλακια σκιζαμε για να βρουμε τις φιγουρες πριν ΧΧ(τοσα) χρονια;

Τα περιοδικα φωτο;;;
 
kingtiger077 είπε:
Μας εστειλες για βρουβες,τσαι και ενα σωρο αλλα ζαρζαβατικα....:animeek::burn:

Αψογος.... :bow: :bow: :bow:

Υ.Γ.

Αν ειναι ευκολο ενα σκαναρισμα Η' κοντινη φωτο απο το φακελακι μπρος/πισω.... :flower: :please:
 
Παρουσιάζω το εξώφυλλο του Μίστερ Νο #46 όπου υπήρχε το σακουλάκι σε ζελατίνα. Το εξώφυλλο είναι από το Greekcomics.gr γιατί δεν είχα εύκαιρο το σκάνερ. Στο εξώφυλλο βλέπετε ότι αναγράφεται πως το τεύχος έχει δώρο ένα στρατιωτάκι. Το αγόρασα 3 φορές για να πάρω τα τρία φακελάκια της Δύναμης Κρούσης! Και είχε άλλα δύο ο τύπος...

MisterNoB_0046.jpg

Και το φακελάκι μπρος πίσω όπως ζήτησε ο φίλος stayros σε υψηλή ανάλυση! Όντως ισχύει αυτό που γράφει το ΜΕ ΔΩΡΑ, καθώς σε όλα υπήρχε χαρτάκι-κουπόνι. Μάλιστα από πίσω τα χαρτάκια γράφουν ότι το κουπόνι ισχύει μέχρι 15-12-1988!!!

Φακελάκι μπρος.jpg

Φακελάκι πίσω.jpg
 
Ορίστε και οι δικοί μου (τον τελευταίο τον έχω βάψει)

P1050113.jpg
 
Δύο μου έμειναν...

Η μία είναι ο "Λοχίας Εξολοθρευτής".

gtss1.jpg
 
Δύο μου έμειναν...

Η μία είναι ο "Λοχίας Εξολοθρευτής"...

gtss2.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα