Max by Bara (διαφημίσεις MEGA)

Όλα τα λεφτά ο Μαξ (όχι της Algida :) ). Κλασσικό σκετς που ο Μαξ πάει σε γκρεμό και ρίχνει μια κραυγή και περιμένει να ακούσει την ηχώ. Το αποτέλεσμα είναι είτε ένα μπαλόνι με γραμμένη την κραυγή επάνω, είτε ένα φάντασμα είτε ακόμη να μπει και στη φυλακή. Πολύ γέλιο.
 
max by bara

[edit]Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο.

 


Λυπούμαστε γι'αυτό.[/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μax! Tον λάτρευα! Τι ωραία ανέμελα χρόνια. Και τα αυτοκόλλητα Max από την Κουκουρούκου τα μάζευα μανιωδώς. Πολύ ωραίες αναμνήσεις μου έφεραν τα βίντεο.
 
πάντα μου αρεσαν τα ολιγόλεπτα κινούμενα σχέδια με τον max!
 
Αγαπητοί χρήστες,

Θέλετε να δείτε όλα τα μίνι επεισόδια (400 τον αριθμό) του Μαξ; Δεν αστειευόμαστε! Υπάρχουν δύο βιντεοκασέτες (ως Μαναμανά) από τη NEXTWORKS S.A. και την MODERN TIMES Α.Ε.Ε.:
1. Ο κυνηγός της γκάφας
2. Ο ναυαγός του γέλιου

Αρκεί να έχετε VHS Player και τις δύο βιντεοκασέτες.

Σημείωση: μπορεί τα VHS Player να είναι διαθέσιμα στην ελληνική αγορά ως μεταχειρισμένα, αλλά είναι δύσκολο να βρείτε τις δύο βιντεοκασέτες στην αγορά.

Συγγραφέας: Guy Bara
Σκηνοθέτης: Serge Rooryck
Co-production with RTBF
Από το ATELIER GRAPHOUI
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20240204_154303_YouTube.jpg
    Screenshot_20240204_154303_YouTube.jpg
    141,9 KB · Προβολές: 5
Αγαπητοί χρήστες,

Θέλετε να δείτε όλα τα μίνι επεισόδια (400 τον αριθμό) του Μαξ; Δεν αστειευόμαστε! Υπάρχουν δύο βιντεοκασέτες (ως Μαναμανά) από τη NEXTWORKS S.A. και την MODERN TIMES Α.Ε.Ε.:
1. Ο κυνηγός της γκάφας
2. Ο ναυαγός του γέλιου

Αρκεί να έχετε VHS Player και τις δύο βιντεοκασέτες.

Σημείωση: μπορεί τα VHS Player να είναι διαθέσιμα στην ελληνική αγορά ως μεταχειρισμένα, αλλά είναι δύσκολο να βρείτε τις δύο βιντεοκασέτες στην αγορά.

Συγγραφέας: Guy Bara
Σκηνοθέτης: Serge Rooryck
Co-production with RTBF
Από το ATELIER GRAPHOUI

@Stefanos Kolliopoulos

Η Modern Times AEE δεν είναι ενεργή εταιρεία. Το ίδιο συμβαίνει και με την NextWorkS SA.



Για πείτε μας περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το που μπορούμε να βρούμε αυτές τις βιντεοκασέτες νόμιμα φυσικά και αν υπάρχει κάποια εταιρεία που μπορούμε να κάνουμε αγορά αυτών των βιντεοκασέτων.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κοιτάξτε. Αφενός, οι δύο εταιρείες ΔΕΝ είναι ενεργές και αφετέρου, δεν υπάρχει καμία διαθέσιμη βιντεοκασέτα του Max. Επίσης, παρόλο που υπάρχει το PGCOSMOS (πωλήσεις VHS και DVD), ρώτησα τον υπεύθυνο του καταστήματος ότι υπήρχε μόνο η πρώτη βιντεοκασέτα (Ο κυνηγός της γκάφας). Η λύση; Περίμενετε να έρθουν οι δύο βιντεοκασέτες στο www.zartans.com και θα με θυμηθείτε.
 
είχε κυκλοφορήσει και ταινία δεκαετία 60

Πολύ ενδιαφέρον! Δεν ήξερα ότι ήταν απο τόσο παλιά ο Max Bara. Στον παραπάνω σύνδεσμο γράφει στα γαλλικά:

CATEGORIE : Film 16 mm
TYPE DE FILM : Animation

METRAGE : 100 mètres
COULEUR : Couleurs pâles
SON : Optique
LANGUE : Musical, titre en Français
ETAT : Très bon état
SUPPORT : Sur noyau Kodak


@Uskoke Μιας και ξέρεις απο αυτά για λύσε μου μια απορία σχετικά με το Métrage που γράφει ότι είναι 100 mètres (mètres= μέτρα). Εννοεί ότι συνολικά το τυλιγμένο φίλμ της μπομπίνας έχει μήκος 100 μέτρα; :bigeyes:

Συγγνώμη αν είναι κοτσάνα αυτό που ρωτάω! :fafoutis:
 
Τελευταία επεξεργασία:
εε φαντάζομαι αυτό είναι δεν ξέρω αν έχετε δει μπομπίνα κινηματογραφικού φιλμ επειδή το παλιό μου αφεντικό (και θείος μου-τώρα μακαρίτης) είχε θερινό σινεμά, οι μπομπίνες έχουν πλάτος 1 μέτρο για να χωρέσουν τόσο φιλμ, ο ήχος είναι γραμμένος ή οπτικά δίπλα στην εικόνα ή σε ξεχωριστό μαγνητικό track, ενώ ο προβολέας του σινεμά είχε φωτεινή πηγή με τόξο άνθρακα! τώρα φαντάζομαι τους πάνε κάνα σκληρό των 12 τέρα μιας και όλα είναι ψηφιακά.
 
Πίσω
Μπλουζα