[MB] Ιπτάμενος Λούη

θυμάμαι αυτο το παιχνιδι, δεν το ειχα παιξει ποτε...
 
Παιδιά των ηλεκτρολογικών, έχω πρόβλημα.. Μειντει μειντει, που θα έλεγε κι ο Καλυβάτσης απο τους ΑΜΑΝ...

Δεν δουλεύει (πάλι Ναταλί) ένας μηχανισμός που έχω για το επιτραπέζιο Loopin Louie..

Παρακάτω βάζω 2 φωτό με τον μηχανισμό ανοιχτό, μήπως παρατηρήσετε κάτι σαν πιο ειδικοί, γιατι εγώ πραγματικά,δε ξέρω την τυφλα μου.. Δηλαδή και να βρεθεί που λέει ο λόγος κάποια λύση η να με πείτε να δοκιμάσω, δε θα μπορέσω να το κάνω, φανταστείτε..

Τότε θα μου πείτε τώρα, γιατι παραθέτω φωτό χωρίς λόγο,αφού δε το'χω μ'αυτά..

Έλα ντε, μάλλον μόνο για εγκυκλοπαιδικούς λόγους φαντάζομαι.. :p

Anyway, ρίξτε μια μάτια αν θέλετε...
 
δες αν φτάνει τάση στο μοτέρ όταν έχεις βάλει μπαταρία και έχεις γυρίσει τον διακόπτη στο ον (άσπρο και μαύρο καλώδιο).θα χρειαστείς πολύμετρο, βρίσκεις και με δέκα ?. δες αν ο διακόπτης κλείνει κύκλωμα, πάλι με το πολύμετρο.δεν θα ήταν άσχημα να έβαζες λίγο γράσσο στα γρανάζια, πουλάνε στα βενζινάδικα, το σύγχρονο είναι ασβεστίου αλλά είναι κονσέρβα 1 κιλό :p θα βρεις μικρό σωληνάριο σε μαγαζιά που πουλάνε ανταλλακτικά οικιακών συσκευών.
 
viking4a είπε:
Παιδιά των ηλεκτρολογικών, έχω πρόβλημα.. Μειντει μειντει, που θα έλεγε κι ο Καλυβάτσης απο τους ΑΜΑΝ...Δεν δουλεύει (πάλι Ναταλί) ένας μηχανισμός που έχω για το επιτραπέζιο Loopin Louie..

Παρακάτω βάζω 2 φωτό με τον μηχανισμό ανοιχτό, μήπως παρατηρήσετε κάτι σαν πιο ειδικοί, γιατι εγώ πραγματικά,δε ξέρω την τυφλα μου.. Δηλαδή και να βρεθεί που λέει ο λόγος κάποια λύση η να με πείτε να δοκιμάσω, δε θα μπορέσω να το κάνω, φανταστείτε..

Τότε θα μου πείτε τώρα, γιατι παραθέτω φωτό χωρίς λόγο,αφού δε το'χω μ'αυτά..

Έλα ντε, μάλλον μόνο για εγκυκλοπαιδικούς λόγους φαντάζομαι.. :p

Anyway, ρίξτε μια μάτια αν θέλετε...
Δηλαδή βάζεις μπαταρία και το μοτέρ δε γυρίζει; Ή η μπαταρία είναι dead ή το μοτεράκι. Simple as that. Δε ξέρω αν ζορίζεται κάπου το μοτεράκι σε κανένα γρανάζι. Αν το γυρίσεις με το χέρι γυρίζει εύκολα;
 
Η μπαταρια ειναι ολοκαινουργια, γι αυτο το λογο πριν 2 ωρες την αγορασα, για να δω αν δουλευει...

Τα γραναζια φαινονται σε τελεια κατασταση και γυρνανε ευκολα...

Αρα, το προβλημα ειναι στις συνδεσεις η απλα, παρεδωσε πνευμα λογω παλαιοτητας και απραξιας.....

Αυτα....Κατα τ αλλα δε μπορω να κανω τιποτα αλλο, απλα που το ανοιξα για να βγαλω φωτο, κι αυτο πολυ ηταν,χαχα!!

ΑΣΧΕΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ, τι δεν καταλαβαινετε????? :p
 
Ε, τότε κοιτάς διακόπτη και μοτεράκι. Μια μπαταρία παίρνει, σωστά;
 
Δοκίμασε αυτό που σου λέει ο Uskoke και ο Johnny.

Συνήθως παραδίδει πνεύμα το μοτεράκι.
 
Πίσω
Μπλουζα