[MB] Χελώνες Νίντζα: Η τρομακτική σύγκρουση

Hamtaro

Retro Member
Joined
7 Αύγ 2009
Μηνύματα
148
Αντιδράσεις
66
Αυτό ήταν το αγαπημένο μου επιτραπέζιο και αυτό που έχω παίξει τις περισσότερες ώρες..

Το είχε κανείς;

Η ελληνική έκδοση είχε και μερικά λαθάκια (όπως π.χ. στη ρουλέτα-πίτσα όλα τα κομμάτια είχαν την ίδια οδηγία 'Χάνεις μια κάρτα "Καλοί"' :p ). Ευτυχώς που διευκρίνιζε τουλάχιστον στις οδηγίες τι είναι το κάθε κομμάτι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και αν μπορείτε αλλάξτε τον τίτλο σε 'Χελωνονιτζάκια'.... Υποθέτω πάλι δεν θα μου κολλήσει αυτοκόλλητο η δασκάλα στο τετράδιο της ορθογραφίας......
 
βλεπω παντως κατι που ισχυει σε παρα πολλα παλια επιτραπεζια..απιστευτο artwork...καμια σχεση με σημερα..
 
Κάπου νομίζω το έχω καταχωνιασμένο αυτό! Πάω να ψάξω!
 
το εχω δει, κανει πολυ ωραια reviews ο AVGN
 
mb games..τι να λεμε τωρα εγγυηση...απιστευτη εταιρεια με απίστευτα επιτραπεζια..
 
Εκτος απο το επιτραπεζιο της ΜΒ...

attachment.php


...κυκλοφορησε και αλλο ενα,ιδιο με αυτο που αναφερεται στο βιντεακι που εχει ποσταρει ο Τασος. :)

Δυστυχως δεν γνωριζω απο ποια εταιρια ειναι... :(

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


ολες οι φωτο ειναι απο e-bay
 
Το είχα κι εγώ αυτό το επιτραπέζιο :D
 
Το Σάββατο αγόρασα την γερμανική έκδοση (τι άλλο) απο ένα φλο.... Ειναι της MB - 1990

Το πηρα μονο 2€ (5 ζητούσε, αλλα δεν ειναι σε τέλεια κατασταση, έχει φθορές στο κουτί)...

Ομως δεν έχει τις οδηγίες μεσα και δεν υπάρχει η γερμανική έκδοση (πολύ περίεργο) στο boardgamegeek ώστε να το περάσω στα επιτραπέζια που έχω, στην λίστα μου....

Μήπως υπάρχει δυνατότητα κάποιος να βάλει φωτο περιεχομένων για να σιγουρευτώ αν το έχω πλήρες?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

1@viking4a[/USER] καλησπέρα! Τα περιεχόμενα της ελληνικής έκδοσης είναι τα εξής: ταμπλό, 4 πιόνια με 4 βάσεις, 24 κάρτες "Καλοί", 24 κάρτες "Κακοί", 1 ζάρι, μία σβούρα σε σχήμα πίτσας με το βελάκι της, 8 σήματα "Στόμιο Υπονόμου", 8 σήματα "Μεταλλακτικό υγρό". Ελπίζω να βοήθησα! Τα περιεχόμενα είναι από την αντίστοιχη έκδοση της ΜΒ, με τίτλο "Η τρομακτική σύγκρουση".
 
Ευχαριστω πολύ φιλε, πρέπει να ειναι κομπλε τοτε, μια χαρά...
 
Πίσω
Μπλουζα