[MB - El Greco] Κερδίστε Χάνοντας

thebest20

RetroMuseum GateKeepeR
Joined
24 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.961
Αντιδράσεις
452
Επειδή δεν βλέπω να έχει γίνει topic για το συγκεκριμένο παιχνίδι,είπα να ξεκινήσουμε!!!!!!!!Τέλειο παιχνίδι,έπρεπε για να κερδίσει κάποιος να χάσει όλα τα χρήματά του κάνοντας αγορές,είτε αγοράζοντας μετοχές!!!!Όποιος μπορεί,ας ανεβάσει photos!Το έπαιζα αρκετές ώρες,τώρα είναι στο πατάρι και κάνει παρέα στα άλλα επιτραπέζια,στις κούκλες της αδερφής μου,και σε 2 κούτες playmobil!
 
επειδή έτυχε και το έπαιξα πρόσφατα, εντάξει πλάκα θα είχε να το έπαιζα πιο μικρός, αλλά τώρα δεν μου έκανε καμία αίσθηση

καλύτερα να έπαιζα μπαρμπούτι, περισσότερη στρατηγική και λιγότερη τύχη έχει :D
 
'90s βέβαια, αλλά πολύ ωραίο παιχνίδι, στην ηλικία που το έπαιζα τουλάχιστον.

Έχει ξανακυκλοφορήσει τώρα και θα το βρείτε σε διάφορα καταστήματα σε καλή τιμή (15 Ευρώ και κάτω).
 
Χε χε... Ακόμη παίζω με την μικρή ξαδέρφη μου και τον bro. Έχω ακόμη την έκδοση των 90s.

Αν και πάντα η monopoly παραμένει περισσότερο διαχρονική από τα άλλα οικονομικά games. Το κερδίστε απλά είχε πλάκα τις πρώτες φορές και προσέθεταν κάπως τα κατά

τα άλλα άχρηστα καζίνο κούρσες στο κέντρο του board.

Ήταν ακριβώς όπως η σταφυλοπαγίδα και το splat. Πλάκα τις πρώτες δύο φορές μέχρι να τα φάει η σκόνη στο ράφι. Από την άλλη πάντα ήμουν fan της ποντικοπαγίδας, του ζημιάρη Σαμ και του Ιπτάμενου Λούη( ακόμη το έχω αλλά χάλασε το μοτερακι που κινει το αεροπλάνο)
 
Giama είπε:
'90s βέβαια, αλλά πολύ ωραίο παιχνίδι, στην ηλικία που το έπαιζα τουλάχιστον.Έχει ξανακυκλοφορήσει τώρα και θα το βρείτε σε διάφορα καταστήματα σε καλή τιμή (15 Ευρώ και κάτω).
εμένα 7.000 δρχ μου το είχαν πάρει οι δικοί μου το 94,και γενικά τότε τόσο είχε ένα επιτραπέζιο και παραπάνω
 
Μου το είχαν αγοράσει οι γονείς μου το 93 (ΣΤ' Δημοτικού πήγαινα) κ έπαιζε συχνά κ ο πατέρας μου. Μου έχει μείνει χαραγμένο ένα παιχνίδι που ο πατέρας μου είχε ποντάρει στη ρουλέτα 50.000 στον αριθμό 0 κ βγήκε αυτός!!! Φυσικά κέρδισε λεφτά της Μιχαλούς...
 
Παιδι των 90s, και δεν ξερω τα παιχνιδια των 90s... :p Φαση εχει...! Γουσταρω που εχω μεγαλωσει με τις συνιθιες των μεγαλητερων γενιων...! :p
 
το είχα αγοράσει το 92 στην αρχική του έκδοση με 5.000 χραχμές αν θυμάμαι καλά!! μου χάρισε ατέλιοτες ώρες διασκέδασης!! το διατιρώ σε άριστη κατάσταση!!!
 
Περιμενουμε να ανεβασεις καμια φωτο να το θυμηθουμε!
 
δεν τα έχω μαζί μου αυτή τη στιγμή!! έχω πολλά να ανεβάσω στη συνέχεια!!
 
Εγώ πρέπει να ψάξω στο πατάρι!Πάντως έχουν βγει και μεταγενέστερες εκδόσεις σε χαμηλή τιμή!
 
παιδια plss βοηθεια!

εχω το κερδιστε χανοντας του 90 και το κατεβασα απ το παταρι μου αλλα δυστυχως δεν εχω οδηγιες χρησης! αν της εχει καποιος !!! θα του ημουν ευγνώμων!! το εμαιλ μου ειναι [edit] καλύτερα να μην δίνουμε δημόσια το e-mail μας. Υπάρχουν και τα πμ για συνεννόηση [edit] ευχαριστω πολυ!!! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:( αντε ρε παιδια καντε ενα κόπο να μου στειλετε της οδηγίες με τους κανόνες του παιχνιδιου!... :( :(
 
kisto είπε:
:( αντε ρε παιδια καντε ενα κόπο να μου στειλετε της οδηγίες με τους κανόνες του παιχνιδιου!... :( :(
Είναι απλό, ο πρώτος που θα χάσει όλα του τα χρήματα είναι ο νικητής!

Προσπαθείς με κάθε τρόπο να ξοδέψεις τα χρήματα σου, αλλά όλο και κάτι κερδίζεις οπότε δεν είναι και πολύ εύκολο να απαλλαγείς απ' αυτά...

Με λίγα λόγια το αντίθετο από Monopoly!

Πάντως δεν ήταν από τα αγαπημένα μου επιτραπέζια...
 
μια φωτογραφια του παιχνιδιου

14542110.jpg
 
Εχω και εγω την παλια εκδοση! Προσφατα προσπαθησα να ξαναπαιξω αλλα μου φανηκε λιγο κουραστικο !!! #)
 
Ευχάριστο παιχνιδάκι, αλλά δεν είχε κάτι νέο να προσφέρει. Αντί να θέλεις να πέσεις σε block που να σου λέει ότι κέρδισες πχ, 100000$ ήθελες ένα που να λέει ότι έχασες. Σαν παιχνίδι δεν είχε διαφορετικό τρόπο παιξίματος από ένα κοινό παιχνίδι που έπρεπε να έχεις "περισσότερα από τους άλλους". Με λίγα λόγια απλά ήταν ευρηματικό το theme του.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
φιλε η φωτογραφια που ανεβασες ειναι της καινουργια εκδοσης του κερδιστε χανοντας και το artwork σε σχεση με την εκδοση των 90s ειναι αθλιο,διαφωνο με τον φιλο επανω που δεν του αρεσει,ειναι απο τα καλυτερα και εθιστικοτερα επιτραπεζια εγω το εχω ολο με τα παντα του και σε εμφανιση πολυ καλη με μονο το γνωστο προβλημα με της φαγωμενες γωνιες,που λογικο ειναι τοσα χρονια,ειναι της mb games απο τα πιο σπανια πλεον παιχνιδια και πολυ εθιστικοτατο απο τα καλυτερα,αμα ηξερα να ανεβαζω φωτο θα ανεβαζα
 
Μερικές φωτογραφίες του παιχνιδιού και οι οδηγίες για το φίλο kisto που τις ζήτησε...

mb kerdiste xanontas 1.jpg

mb kerdiste xanontas 2.jpg

mb kerdiste xanontas 3.jpg

mb kerdiste xanontas 4.jpg

mb kerdiste xanontas 5.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ενω το ταμπλο ειναι ιδιο με αυτη την εκδοση που εχω απο εξω το κουτι εμενα ειναι ολο πρασινο,η εκδοση μου ειναι των 90ς καπου 97 98
 
Πίσω
Μπλουζα