[MB - Nilco] Μάντεψε ποιος !!!

Snoopitsa

Retro Member
Joined
22 Ιαν 2008
Μηνύματα
103
Αντιδράσεις
6
...το θυμόσαστε?? Πολύ γέλιο!!!
 
Είναι από τα λίγα παιχνίδια που τα έπαιζα εγώ μικρή και τώρα τα παίζω με το γιό μου :D
 
SMIRE είπε:
Είναι από τα λίγα παιχνίδια που τα έπαιζα εγώ μικρή και τώρα τα παίζω με το γιό μου :D
Tι είπες τώρα,έτσι απλά,με μία φράση....!!!

Καλώς ήρθες στο GRM ! :)
 
Κυκλοφορεί ακόμα και σήμερα. #)

guess_who.jpg
 
!!

Θυμάμαι και την διαφήμιση " Το βρήκα είναι ο Γίαννης" :)
 
Guess Who Commercial

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η διαφήμιση πήγαινε κάπως έτσι:

Μάντεψε ποιος,σκέψου καλά,ρώτα σωστά

Πρώτα θα δεις,γρήγορα πως θα το βρεις

Χρώμα ματιών,μαλλιά μπλε μαλλιά

Έχει γυαλιά,φορά καπέλο

Το βρήκα είναι ο Γιάννης
 
Πο ποοοοο ναι το θυμαμαι...!!!!!!!!!!

Εχει γυαλια, φορα καπελο..Το βρηκα ειναι ο ΓΙΑΝΝΗΣ...!!!!!

Μυρτω και Παναγιωτη ελατε να παιξουμε το συγκεκριμενο παιχνιδι..!!!!!!

Να δουμε ποιος θα το βρει πρωτος..!!!! χεχεχεχεχεχεχεεχεχ

Φοβερο....παντα εχανα..!
 
Ηταν απο τα λιγα επιτραπεζια που ζηλεψα, παιδια, και ηθελα κι εγω!!! Δεν το απεχτησα ποτε αλλα μαλλον κι εγω θα εχανα συνεχεια σαν το Μακισιμο! Χρειαζεται πολυ Αγκαθα Κριστικο πνευμα!!! :D

Σας ευχαριστω που μου το ξαναθυμησατε!!! :)
 
Ουτε εμενα μου το πηραν ποτε, παρολο που το ειχα ζητησει και Χριστουγεννα αν θυμαμαι καλα, αλλα το ειχε ενας φιλος και πηγαιναμε σπιτι του και παιζαμε..!!!

Τι ωραια..!!! Εγω παντα εχανα γιατι νομιζα οτι η σωστη απαντηση στο τελος ηταν ο Γιαννης..!!! Ολο αυτον ελεγα εγω..!!! Και ποτε δεν ηταν..!! χαχαχαχ
 
Κι εμένα μ' άρεσε αυτό πολύ! Το απέκτησα σχετικά μεγάλη (χμ, γύρω στα 12) και πρέπει να είναι το επιτραπέζιο που έχω παίξει περισσότερο με την αδερφή μου, μετά τη Μονόπολη βέβαια! Μακίσιμε, εγώ τις πιο πολλές φορές κέρδιζα, εχεχεχε. Δε φαίνεται? :p :p :p :p :p
 
Ναι φαινεται...!!!

το βρηκες........!!!!!! ;)
 
κάπου το χε παρη το μάτι μου σε παραλαγη απο ήρωες κινουμένων σχεδίων η κάτι τέτοιο, δεν μπορώ να θυμηθώ:what:
 
Και εγώ το θυμάμαι, ήτανε απο τα πολύ δημοφιλή επιτραπέζια. Το έιχανε σχεδόν όλα τα ξαδέρφια μου. ;) Είχα και εγώ ενα ψιλοκαιμό που δε μου το πήρανε ποτέ, ίσως επειδή ο αδερφός μου ήτανε μεγαλύτερος. Για αυτο δε θα μπορούσα να παίξω με κάποιον. :(
 
Το έχει ένας ξάδερφός μου!Νόμιζα ότι το είχα,αλλά αυτό που είχα ήταν ένα παιχνίδι μνήμης,που έχει πλαστικά καρτελάκια,παρόμοια με το "Μάντεψε Ποιος"
 
Ωραιο παιχνίδι, αλλα γίνεται ακόμα καλύτερο (και δυσκολότερο) αν παίζετε με 2 ή 3 κάρτες ο καθένας. Με έναν φίλο μου το είχαμε κάνει επιστήμη, βάζαμε πάνω απο 3 κάρτες και έπρεπε να τις βρούμε όλες. Μιλάμε έσπαγε το κεφάλι μας αφού έπρεπε να κάνουμε συνδιασμούς. Με μία μόνο κάρτα ήταν περισσότερο θέμα τύχης του ποιος θα το βρεί πρώτος.
 
Το παιχνίδι το είχα κι εγώ μικρός και το είχα ξεχάσει εντελώς! Ήταν τέτοια τα συναισθήματα που ένιωσα όταν είδα το thread, που έκατσα και έφτιαξα αντίστοιχο παιχνιδάκι σε flash. Λόγω έλλειψης χρόνου αλλά και λόγω της λαχτάρας να το τελειώσω, το έφτιαξα λίγο βιαστικά, χωρίς να υπολογίσω ιδιαίτερα τις πιθανότητες των απαντήσεων, ενώ μπορεί να έχει και κανά προβληματάκι το παιχνίδι. Για προσωπάκια, έβαλα γνωστούς μου, οπότε θεωρώ πως μόλις το δουν, πραγματικά θα γελάσουν! Αν θέλει κανείς να πάρει μια ιδέα, το έχω ανεβάσει στο http://www.miniplay.gr/?view=game&gid=63 αλλά και στο facebook, οπότε, όποιος θέλει μπορεί να μου στείλει pm για το πώς θα το βρει αλλά και να μου προτείνει ιδέες, βελτιώσεις κλπ!



guess_who.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα