[MB] Simon (1978)

Έχω παίξει για ώρες και ώρες. Αρχικά στον "ιπτάμενο δίσκο" της φωτό και αργότερα σε PC. Εθιστικό και εκνευριστικό όσο δεν έπαιρνε. Διότι ξαφνικά εκεί που θυμόσουνα τη σειρά 11 τομέων ας πούμε προσθέτοταν άλλος ένας και ξαφνικά το μυαλό σου άδειαζε... τι πατάω τώρα? Και πάταγες λάθος τομέα και έβγαζε έναν θριαμβευτικό ήχο (ή έτσι έμοιαζε τουλάχιστον) το παιχνίδι σαν να σε κορόιδευε και σου ερχόταν να το πετάξεις στον τοίχο, αλλά αντί γι' αυτό έσφιγγες τα δόντια και ξανάρχιζες.

Χώρια που, εκεί που θυμόσουνα μια χαρά και πάταγες τα σωστά χρωματάκια σου έλεγε κάτι ένας φίλος σου, σου αποσπούσε την προσοχή, πάλι άδειαζε το μυαλό σου, και άρχιζες να αναρωτιέσαι αν το δικαστήριο θα σε καταδίκαζε για ανθρωποκτονία ή θα θεωρούσε το έγκλημα δικαιολογημένο.
 
elephadas είπε:
Χώρια που, εκεί που θυμόσουνα μια χαρά και πάταγες τα σωστά χρωματάκια σου έλεγε κάτι ένας φίλος σου, σου αποσπούσε την προσοχή, πάλι άδειαζε το μυαλό σου, και άρχιζες να αναρωτιέσαι αν το δικαστήριο θα σε καταδίκαζε για ανθρωποκτονία ή θα θεωρούσε το έγκλημα δικαιολογημένο.
-: "Μα γιατι δεν με πιστευετε κυριε Προεδρε....ειμαι Αθωος!!!!


Εκεινος φταιει....μου ειπε οτι μου εφαγε ολα τα φουντουνια."
......:biglaugh:

Ηταν δηλαδη να μην σου αποσπασει καποιος την προσοχη..... :takethat:
 
δεν θυμάμαι το παιχνίδι...σίγουρα ήταν διασκεδαστικό...αλλά και εκνευριστικό!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα