Metal Slug X World Record (Twin Galaxies)

Εκτός του Χ, βλέπω πως έχεις πάρει αμπάριζα και τα υπόλοιπα Metal Slug !! :thumbup: (έτσι, για να μη νομίζουν ότι οι Ελληνες δεν φτουράνε ως gamers :D )
 
:bow: :bow: Φάτους όλους metalcandyman

Βάλε αν θες και κανένα screen shot με την λιστα που έχει τον 2ο και τον 3ο να βλέπουμε διαφορές στα σκορ ;)
 
Φιλε Billy πραγματικα δεν μπορεις να φανταστεις τι γνωμη εχουν για τους ελληνες gamers.Nομιζουν οτι ημαστε τιποτα πρωτογονοι που δεν εχουμε και πολυ μεγαλη σχεση μαυτα.Τους εχω κανει να το βουλωσουν ομως ειδικα σε εναν μεξικανο :D

Κampia μπηκε η photo.Σαυτο το ρεκορ η διαφορα δεν ειναι πολυ μεγαλη γιατι μολις περασα το ρεκορ σταματησα.Και να με περασει καποιος(που λεει ο λογος)εχω τους ασους στο μανικι μου να το παω και 7.000.000 αν θελω ;)
 
Thanks για την φώτο metal :) Πάντως βλέπω οτι από το 2006 που είναι ο 5ος το 2011 έπιασαν παλι τα ρεκόρ σε αυτό το παιχνίδι.

Καλή η στρατηγική αυτή του να σταματήσεις λίγο μετά το ρεκόρ ;)
 
Kambia είπε:
Thanks για την φώτο metal :) Πάντως βλέπω οτι από το 2006 που είναι ο 5ος το 2011 έπιασαν παλι τα ρεκόρ σε αυτό το παιχνίδι. Καλή η στρατηγική αυτή του να σταματήσεις λίγο μετά το ρεκόρ ;)
Ετσι ακριβως kampia.Αποφασισα μολις περναω το ρεκορ να το σταματαω το παιχνιδι οπου και να ειμαι.Φυσικα αναλογα το παιχνιδι γιατι ας πουμε στο metal slug x ειναι δυσκολο ρεκορ γιαυτο το αφησα ετσι και δεν το εκανα πιο μεγαλο αν ηταν κανενα αλλο θα το εκανα μεγαλητερο.Ωσο για τα ρεκορ για καθε παιχνιδι υπαρχουν κανονισμοι και τα πραγματα ειναι πολυ αυστηρα.Απλα καποιοι συνηθως βραζιλιανοι και αργεντινοι νομιζουν οτι απευθηνονται σε βλακες και κανουν ρεκορ με παρανομο τροπο και τα ρεκορ αυτα ανεβενουν κανονικα αλλα αυτο γεινεται απο τον πρωτο διαιτητη ας πουμε αλλα μετα ο δευτερος θα το εξετασει λεπτομερως και αν ειναι θα κοπει απο την λιστα γιαυτο σε πολλα παιχνιδια εχει 5,6 η ακομα και 1 ρεκορ.Το metal slug πχ ειχε 24 ρεκορ και απο ολα αυτα εμειναν 5 που ειναι τα νομημα.
 
Μπράβο φίλε! :)

Πόσα ρεκόρ έχεις κάνει? Πιο είναι το ρεκόρ κάποιου με τα περισσότερα world records στο twin galaxies?
 
Καταντάει βαρετό...πάλι παγκόσμιο ρεκόρ έκανες μπρε; :D
 
Οντως Doc κατανταει βαρετο χαχαχαχαχα :D Τωρα ειμαι στο ψαξιμο να δω με πιο παιχνιδι θα καταπιαστω.

Φιλε ntsmrtz οπως εχω ξαναπει υπαρχει και ατομο με 60 ρεκορ αλλα μεσα σαυτα δεν εχει κανενα worl record.Το πολυ πεμπτη θεση εχει απ'οτι θυμαμαι και γενικα χαμηλες θεσεις.Αν ανεβαζα και γω δευτερες θεσεις πχ θα ειχα εκατονταδες ρεκορ.Η ουσια για μενα ειναι οτι ο πρωτος ειναι πρωτος ενω ο δευτερος ειναι απλα δευτερος.Γιαυτο δεν ανεβαζω τιποτα αλλο εκτος απο world records.
 
Με λιγα λογια βρε παιδι μου εσυ εισαι ουσιαστικα αυτος με τα περισσοτερα world records,σωστα?
 
kajwbtfe είπε:
Με λιγα λογια βρε παιδι μου εσυ εισαι ουσιαστικα αυτος με τα περισσοτερα world records,σωστα?
Oχι φιλε υπαρχουν και αλλοι με πιο πολλα world records.Θεμα χρονου ειναι ομως θα τους φαω ολους :D
 
Φατους ολους Bill!!
 
Μπραβο Bill!Φατους ολους! :clap: :worship: :worship:
 
Θα ήθελά πολύ να δω longplays από όλα αυτά. Τα Metal Slug είναι τα αγαπημένα μου coin ops, ξέρω κυρίως το 1 και το 2 αλλά και πάλι θα χάσω κανά δυο coins για να τα τελείωσω, είμαι μακράν πίσω από τους καλούς δηλαδή. Θα ψάξω για τέλεια longplays στο youtube μάλλον.
 
Τα .wlf αρχεια ειναι μεγαλα ρε Βασιλη?
 
Πανο δεν γεινεται να μοιραζω Inp αρχεια(αυτα ειναι το παιχνιδι τα wlf χρειαζονται στους διαιτητες)γιαυτο και τα original ρεκορ του Twin Galaxies δεν τα βαζει καποιος στο youtube.Kαθε μαγος εχει τα μυστικα του ;) Ανοιξα ενα θεμα πριν καιρο αν το θυμαται κανεις με ολοκληρομενα longplays και ανεβασα στο youtube το Toki και το wonder boy in monsterland.Κουραστηκα και απογοητευτηκα ομως γιατι με οτι προγραμμα δοκιμασα το τελικο αποτελεσμα ηταν παρα πολλα GB και μεχρι να το συμπιεσω να το κοψω σε κομματια και να το ανεβασω στο youtube με την ταπεινη δυαρα γραμμη που εχω στο χωριο περασε μια αιωνιοτητα.Αν με βρει καποιος ενα προγραμμα εμπορικο η μη που να γραφω το παιχνιδι και το τελικο αποτελεσμα να μην ειναι τοσο τεραστιο μπορω να ανεβασω στο youtube και εδω στο forum στο θεμα μου longplays με τερματισμο απο οτι παιχνιδι υπαρχει στο mame.
 
Σωστος. Δεν το ειχα σκεφτει απο αυτη τη πλευρα ;)
 
Απλα αυτο που ειπα για το προγραμμα ισχυει και αν με πει καποιος καμια καλη λυση βολικη θα το κανω.
 
Ξέρω ότι βγαίνω off-topic με αυτό που θα ρωτήσω αλλά με τρώει καιρό, και τώρα είναι η καλύτερη στιγμή νομίζω.

Οι κανονισμοί του twin galaxies, επιτρέπουν emulated games από το κανονικό μηχάνημα? Όσοι ασχολούνται καιρό με το emulation, ξέρουν πως οι emulators δεν μπορούν να εξομοιώσουν το μηχάνημα 100%. Δεν το θεωρούν cheating?
 
theoritikos είπε:
Ξέρω ότι βγαίνω off-topic με αυτό που θα ρωτήσω αλλά με τρώει καιρό, και τώρα είναι η καλύτερη στιγμή νομίζω.Οι κανονισμοί του twin galaxies, επιτρέπουν emulated games από το κανονικό μηχάνημα? Όσοι ασχολούνται καιρό με το emulation, ξέρουν πως οι emulators δεν μπορούν να εξομοιώσουν το μηχάνημα 100%. Δεν το θεωρούν cheating?
Φιλε Theoritike κατσε να σε εξηγησω αναλυτικα να καταλαβεις τι παιζεται.Ωσοι ασχολουνται με το Twin Galaxies και τα ρεκορ κατα 70% ασχολουνται με το mame,20% με τα arcades(με την original καμπινα του εκαστοτε παιχνιδιου δηλαδη)και ενα 10% ασχολειται με της κονσολες.Το mame θεωρειται τελειο emulation και ετσι ειναι γιατι ολα τα παιχνιδια ειναι πιστα με τα Arcades.Yπαρχουν συγκεκριμενοι κανονες για καθε παιχνιδι και ο παικτης καταγραφει το ρεκορ του σε inp και wlf αρχεια το πρωτο ειναι το παιχνιδι και το δευτερο ειναι σαν υπογραφη οι κριτες μπορουν ανα πασα στιγμη να δουν τα παντα γιαυτο και δεν υπαρχει περιπτωση να τους ξεγελασει καποιος η να χρεισιμοποιηση cheats οι αλλα Dip switches κτλ.Γενικα υπαρχουν πολλοι κανονες που χρειαζονται μελετη και προσοχη οπως ενα απλο ειναι οτι απαγορευεται gamepad με Auto fire γιατι σε ορισμενα παιχνιδια πραγματικα ειναι βοηθεια για τον παικτη αυτο.
Tα world records στα Arcades χωριζονται σε δυο κατηγοριες στο mame και στα Arcades.Tα Πρωτα ειναι τα γνωστα μας ρεκορ στο mame που ο καθενας μπορει να παιξει οποιο παιχνιδι θελει και επιτρεπεται απο το twin galaxies και στην δευτερη κατηγορια πρεπει να παιξει ο παικτης το παιχνιδι στην original καμπινα και να το καταγραψει με καμερα σε DVD.Γιαυτο και το να κανει καποιος αυτο ειναι απιθανο.Τα μονα σκορ κατα καιρους που εμφανιζονται ειναι για το pacman και το Donkey kong που οι κορυφαιει παικτες που ασχολουνται εχουν σπιτι τους της αυθεντικες καμπινες γιαυτα τα παιχνιδια.Γιυτο και το twin galaxies οταν διοργανωνει events συνηθως εχει pacman και Donkey kong καμπινες που ο συναγωνισμος ειναι απιστευτα σκληρος,παθιασμενος και με πολλα πισωπλατα μαχαιροματα.(Πιστευω στο επομενο επισημο event να καταφερω να παω στην αμερικη και να συγανωνιστο στο pacman και στο Donkey kong).

Στης κονσολες τωρα απαγορευεται δια ροπαλου να χρεισιμοποιoυνται emulators για τα παιχνιδια.Σε οποια κονσολα και αν επιλεξει ο παικτης θα πρεπει να γιννει στην original κονσολα με το original παιχνιδι και να καταγραφει με καμερα αποκλειστικα και να σταλει το DVD.Γενικα υπαρχουν πολλοι κανονες που πρεπει να διαβασει με προσοχη ο παικτης γιατι δεν ειναι κατι απλο.Ειναι το επισημο μεσο καταγραφης world records απο το 1981 μεχρι και σημερα και το μονο που συνεργαζεται επισημα με τα ρεκορ γκινες.
 
Πίσω
Μπλουζα