Michael Jackson - Αγαπημένο τραγούδι

Michael Jackson - Αγαπημένο τραγούδι

  • Ben

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Don't Stop Till You Get Enough

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Billie Jean

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Beat It

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Thriller

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Bad

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Man In The Mirror

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Black or White

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Smooth Criminal

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Earth Song

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    0
Τι μπορώ να πω εγώ γι' αυτόν τον χαρισματικό ανθρωπό? Μάλλον τα είπες όλα φίλε wally.

Για τα τεράστια ποσά που έδινε σε φιλανθρωπίες? Για το πόσο αγαπούσε τα παιδιά και τα ζώα? - κάτι που τα βρώμικα,διαστροφικά μυαλά πολλών δεν άργησαν να παρεξηγήσουν.

Αμέτρητα παιδιά αυτή τη στιγμή ζούνε εξαιτίας του γιατί τα βοήθησε ο ίδιος ενώ ήταν κακοποιημένα, ορφανά, φτωχά... Δεν ήθελε να ζήσει κανένα ότι πέρασε ο ίδιος απ'τον πατέρα του.

Επίσης να αναφέρω για όσους δε το ξέρουν ότι λάτρευε κυριολεκτικά τα videogames έχοντας μια τεράστια συλλογή απο κονσόλες, arcades και τίτλους. Ενώ υπάρχουν σοβαρές φήμες οτί έχει επιμεληθεί τη μουσική του Sonic 3!

Αγαπημένος μου ξένος τραγουδιστής-μεγαλύτερος ποπ καλλίτέχνης ever, κρίμα που οι περισσότεροι μεγάλοι πρέπει να φύγουν για να αναγνωριστούν.

Παντού γύρω μας επιφανειακοί άνθρωποι ικανοί να σε κρίνουν μόνο απ'την εξωτερική σου εμφάνιση, αγνοώντας κάθε αξία σου σαν άνθρωπο. Το συνειδητοποίησα από μένα όταν πάχυνα, ξαφνικά για πολλούς δεν πληρούσα πλέον της προδιαγραφές τους, ενω με κοιτούσαν λες και έπασχα από κάποια φρικτή μεταδοτική ασθένεια, τα σχόλια φυσικά πίσω απ΄τη πλάτη μου άπειρα.. Κάτι που μας ξεχωρίζει απ'τα ζώα είναι ένα απ΄τα χαρακτηριστικά μας, η υπερμετρή αχαριστία μας. Μαλλόν κατάντησε τόσο κακός ο κόσμος μας και αηδιαστικά εγωιστικός που και το παραμικρό καλό να κάνεις θεωρείται γελοίο.

Μακάρί και εμένα να μη χαθεί ποτε το παιδί που κρύβω μέσα μου.

ΑΘΑΝΑΤΟΣ

(Μη το χάσετε...)[ame=http://www.youtube.com/watch?v=RprOHf_84E0]YouTube - Michael Jackson

Wally είπε:
O ανθρωπος ηταν σε δικη του κλαση, επαιζε τη δικη του ποπ που απειχε χιλιομετρα απο το σκουπιδαριο του συρμου που εχουν συνηθισει να ταιζονται οι ποπ φανς.Ηταν ο Βασιλιας και ουδεις καλιτεχνης αυτου του ειδους μουσικης μπορει καν να σηκωσει το κεφαλι και να τον αντικρυσει.

Δεν ηταν τυχαιο που ειχε ευρυτατο respect. Εγω παρολο που ακουω heavy metal αγοραζα ευλαβικα τα αλμουμς του. Το ιδιο και φιλοι και γνωστοι (που ειμεθα στο ιδιο μουσικο βεληνηκες) αρα συμπεραινω οτι προκειται για κατι καθολικο και μοναδικο.

Πιστευω οτι πηγε τη χορευτικη μουσικη πολλα πολλα πολλα βηματα μακρια και αλλου. Και δεν ισχυει αυτο που ισχυει για αλλους πρωτοπορους, δηλαδη το οτι "επιταχυναν τις μουσικες εξελιξεις". Απλα και σταρατα αν δεν ηταν ο Jackson η ποπ μουσικη θα ηταν διαφορετικη και σιγουρα πολυ πολυ χειροτερη.

Η τελειομανια, το ταλεντο, η ερμηνεια, η ανησυχια του για τους κατοικους τουτου του κοσμου πιστευω οτι εφτασαν στο απωγειο με το Earth Song που απο πολλες σκοπιες αποτελει κορωνιδα και στολιδι της ποπ (εννοειται πως και τα υπολοιπα αριστουργηματα της, απαρτιζονται κυριως απο δημιουργιες του).

Θεωρω οτι απο ολους τους θανατους celebrities που εχω παρακολουθησει, τουτος εδω με "ακουμπησε" παραπανω...

Θα μου πεις ειναι καπως παραξενο να στεναχωριεσαι για εναν ανθρωπο που τα ειχε ολα...

Θα σου απαντησω απλα με το βιντεο οπου συνεργατες του, του νοικιαζουν ενα σουπερ μαρκετ για να κανει για πρωτη φορα ψωνια!

Βλεπεις ενα ΠΑΙΔΙ (αυτο ηταν, ενα παιδι που ουτε εζησε ως παιδι αλλα ουτε μεγαλωσε) να παιζει ενθουσιασμενο φρισμπυ με τα πλαστικα πιατα, οι γυρω να του αδειαζουν παγωτο και σαντιγυ στο κεφαλι και να γελα και να χαιρεται σαν να του συμβαινει το καλυτερο πραγμα στο κοσμο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είμαι ανάμεσα στο Thriller και στο Bad με ελαφρύ προβάδισμα του 2ου. Το Dirty Diana που είναι?
 
Στη δημοσκόπηση δείχνει το Beat It με italics, άρα μάλλον αυτό θα είχα ψηφίσει... δεν έχω ιδέα lol.

"Beat it" it is then! Πιο πολύ ίσως επειδή μ' αρέσει η version του από τον Weird Al Yankovic, το... "Eat it" φυσικά.
 
arpacolla είπε:
Στη δημοσκόπηση δείχνει το Beat It με italics, άρα μάλλον αυτό θα είχα ψηφίσει... δεν έχω ιδέα lol.
Σωστά :) Αυτό που δείχνει με italics είναι και αυτό που ψηφίσατε
 
α) γιατί η δημοσκόπηση είναι κλειστή;

β) ψήφισα Billie Jean αλλά μου αρέσει και το τραγούδι You are not alone.
 
Nαι, εγώ ήθελα να ψηφίσω τώρα και δεν μπορώ. Πάντως θα διάλεγα καθαρά το Smooth Criminal, πάντα ήταν το αγαπημένο μου.
 
Τα αγαπημένα μου από Jackson είναι το Smooth Criminal και το Liberian Girl που δεν είναι στη λίστα.

( να πάρει, μπερδεύτηκα και ψήφισα το beat it ).... :frypan:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πλέον είναι ανοιχτή η δημοσκόπηση, οπότε μπορείτε να ψηφίσετε :)
 
Billie Jean. Απο τα πιο ωραια τραγουδια της εποχης εκεινης που απ' ο,τι βλεπω ερχεται και πρωτο στη δημοσκοπηση.
 
Πίσω
Μπλουζα