Micro And Computer Age

Μια φωτό με τά στοιχεία τής εκδοτικής.

Προβολή συνημμένου 263565

Η οποία υπάρχει ακόμα!!!



Σίγουρα θα έχει τεράστιο αρχείο με όλα τα τεύχη του συγκεκριμένου περιοδικά (και όχι μόνο αφού ασχολείται απο εκείνη την εποχή με τις εκδόσεις περιοδικών πληροφορικής)

Χμμ.. ξέρετε που το πάω.. ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Η οποία υπάρχει ακόμα!!!

Εχω τις αμφιβολιες μου... Γινεται εκδοτικη εταιρια πληροφορικης να μην εχει website;

Αν βαλεις την διευθυνση στο google street view εχει μια επιγραφη που λεει Ι Ν Λεουσης που ειναι μια διαφημιστικη εταιρια που εχει και website.
 
Τρομερό εύρημα και το περιοδικό φαίνεται φουλ ενημερωμένο. Μοιάζει κλάσεις ανώτερο από τα υπόλοιπα της περιόδου.

Θερμή παράκληση, υπάρχει ενδεχόμενο για 2-3 φωτό σελίδων από το αφιέρωμα στο ΕΜΠ, του τεύχους του Μάρτη 1987?
 
@Aardvark Ιουνης με βροχες...μπανακι γιοκ προσωρινα...δεν ξεκινας κανα σκαναρισμα να θυμηθουμε τα παλια?
 
Τα παραπανω οπως και τα ΕΠΤΑ δυσκολο ,αμα θελετε μπορω να σας σκαναρω το ΜΓΧΤΑ .
Ετσι για το καλοκαιρι που λεει και ο Wally.
Δεν ξερω αν εχει σκαναριστει απο αλλα φορουμ ,αμα ειναι πειτε μου.;)
 
Εχω τις αμφιβολιες μου... Γινεται εκδοτικη εταιρια πληροφορικης να μην εχει website;

Αν βαλεις την διευθυνση στο google street view εχει μια επιγραφη που λεει Ι Ν Λεουσης που ειναι μια διαφημιστικη εταιρια που εχει και website.

Μπορεί και να έχεις δίκιο.. :( Απο Δευτέρα θα κάνω μια απόπειρα να τηλεφωνήσω.

Θα επανέλθω
 
Εχουμε μόνο εξώφυλλα χωρίς το σώμα του περιοδικού για να το σκανάρουμε; Ααρντβρακ δικά σου είναι;
 
@Aardvark δύσκολο όλα και ολόκληρο, έχεις δίκιο. Εγώ είμαι ικανοποιημένος με τις 2-3 σελίδες που έγραψα παραπάνω από το εργαστήρι πληροφορικής του ΕΜΠ. Άμα και όποτε μπορείς ευπρόσδεκτες…
 
Εχω τις αμφιβολιες μου... Γινεται εκδοτικη εταιρια πληροφορικης να μην εχει website;

Αν βαλεις την διευθυνση στο google street view εχει μια επιγραφη που λεει Ι Ν Λεουσης που ειναι μια διαφημιστικη εταιρια που εχει και website.

Το τηλέφωνο δεν υπάρχει.. Φαίνεται ότι η εκδοτική εταιρεία έχει κλείσει. :(
 
Σας θυμιζω απο παλιά την περίπτωση με το Pixel που χρειάστηκε να έχουμε ειδική άδεια για να σκαναριστουν κάποια τεύχη.

Πιστεύω ότι το να σκαναριστουν 2-3 σελίδες δεν πειράζει αλλά το να σκαναριστει όλο το περιεχόμενο του κάθε τεύχους νομίζω ότι χρειάζεται ειδική άδεια απο τον ιδιοκτήτη της εκδοτικής εταιρείας ή έστω κάποιον νόμιμο εκπρόσωπο της εταιρείας (ακόμα και αν αυτή έχει κλείσει)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Τρομερό εύρημα και το περιοδικό φαίνεται φουλ ενημερωμένο. Μοιάζει κλάσεις ανώτερο από τα υπόλοιπα της περιόδου.

Θερμή παράκληση, υπάρχει ενδεχόμενο για 2-3 φωτό σελίδων από το αφιέρωμα στο ΕΜΠ, του τεύχους του Μάρτη 1987?
Δεν ειναι ιδανικο αλλα κατι εκανα.

64.png

65.png
66.png

67.png
69.png68.png70.png
 
Ξαναχαζεύω τα εξώφυλλα που σκάναρε ο μπουμπούνας πιο πάνω και σκέφτομαι.....Τί πανέμορφα που ηταν όλα τα συστήματα τη δεκαετία του 80! Ειχαν όλα προσωπικότητα, όχι όπως τώρα με αυτές τις βλακείες τύπου Razor-κάτι με φώτα μεσα στο σασί λες και βγήκε μεσα από το Fast and furious.

Ααρντβρακ θα τα σκανάρεις καμια φορά; Αντε και θα σου στείλω δώρο μία δισκΙέτα με το Ίκαρι για να παίζεις στον βρωμοΜπάσταρντ σου.
 
Tα έχω δώσει σε φιλαράκι να τα μελετήσει,πάρε άδεια εσύ για σκαναρισμα και τα παίρνω πίσω.
Μελομακάρονα θέλω να μου δώσεις.
 
Tα έχω δώσει σε φιλαράκι να τα μελετήσει,πάρε άδεια εσύ για σκαναρισμα και τα παίρνω πίσω.
Μελομακάρονα θέλω να μου δώσεις.
Εγώ είμαι κουραμπγιές, δεν τρώω μελομακάρονα. Αρα να υποθέσω ότι περιμένουμε σκανάριζμα από το φίλο σου;
 
Να μην υποθέσεις τίποτα, δεν είναι αυτές οι δουλειές για όλους, χαχαχα.
 
Πίσω
Μπλουζα