Monkey Island 2 in 3D using CryEnine

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.853
Αντιδράσεις
3.778
Ποιος θα πεταχτει πρωτος να πει "Ιεροσυλια-Τριζουν τα κοκαλα του Original."

 

 


Eιστε τοσο προβλεψιμοι μερικες φορες. :p

 


[ame=http://www.youtube.com/watch?v=3bInZ7_y4Lw&feature=player_embedded]YouTube - Monkey Island 2 in 3D using Cryengine

http://www.loneclone.de/projects/monkey.htm
 
Monkey Island: the FPS :D

Να ρωτησω, αυτο θα ειναι remake του παιχνιδιου που θα βγει, ή απλα βιντεάκι για πλάκα; Η σημειωση στο τελος εδειξε οτι ειναι (δυστυχως) το δευτερο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Guybrush : Killing Spree
 
Guybrush: Mega kill.
 
Monstel Kill και λείξαμε :p

GODLIKE!

Ενδιαφέρον αλλά τι νόημα έχει :p ;Μην μου πείτε ότι κάνουν remake.Καλό technology test που λένε και οι άγγλοι αλλά έχω δει και καλύτερα πράματα.
 
"Ιεροσυλια-Τριζουν τα κοκαλα του Original."
 
Φαίνεται πολύ ωραίο αλλά αν μπορούσε να ήταν 3rd person και mouse controlled με point and click..
 
God make me unsee what i just saw... :sealed:
 
εεε.....

Τι ειναι τουτο παλι....

Τι λεμε τωρα ρε παιδια!!

Τι... μα.... δεν μπορει.....

Πλακα πρεπει να ειναι!!
 
Χάλι μαύρο και εντελώς ανούσια προσπάθεια...
 
picture.php


:D :D :D
 
Πραγματι δειχνει τις τρομερες δυνατοτητες της CryEngine η οποια κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι η καλυτερη engine by far.... Γουστο θα ειχε να κυκλοφορουσε αυτο το παιχνιδι. Ο Τσουρινακης θα εβγαζε αφρους :)
 
Εγώ νομίζω πως η δουλεία που έχει κάνει ο δημιουργός που το έχει φτιάξει αυτό είναι εκπληκτική, και του αξίζουν συνχαρητήρια :)
 
Eιχαμε ανοιξει ενα παρομοιο θεματακι προσφατα. Ενα βιντεο μας εδειχνε τη μηχανη με την οποια μια εικονα bitmap μπορει να γινει 3d, και συγκεκριμενα εκεινο το πλοιο του Captain Dread που ειδαμε και σε αυτο το βιντεο. Το θυμαται κανενας ή το είδα στον υπνο μου;
 
Monkey Crysis. (Το είδαμε κι αυτό...)
 
Ας πω και γω την γνωμη μου αν και επιτηδες λαθος γραμμενος!χαχα!Μου αρεσω αρκετα αν και χανω λιγο την αιγλη του original.Δεν παυει ομως να ειναι μια πολυ καλη δουλεια.
 
Πίσω
Μπλουζα