Mortal Kombat η συλλογή μου

johnny19818 είπε:
Δεν ήξερα ότι είχε τόσα πολλά παιχνίδια το Dreamcast! Απλά WOW και respect στις συλλογές σου!



Μάλλον δεν το διατύπωσα σωστά. Όταν έλεγα "θα τα βλέπατε και αυτά" εννοούσα ότι θα τα είχα αγοράσει. Τώρα όμως δεν έχω κανένα.
A Ok! :D .
 
Προστέθηκαν στη συλλογή μου 2 ακόμη Mortal Kombat αφού δέησα να αγοράσω τον Master System Converter.

IMG_20141223_123942.jpg

IMG_20141223_124101.jpg

Έτσι η συλλογή έχει ως εξής

IMG_20141223_124839.jpg
 
Καλοριζικα Johnny!!

Για συλλογη μια χαρα ειναι , τωρα για να παιξεις οταν εχεις τοσες αλλες εκδοσεις δεν νομιζω οτι αξιζει :p .
 
Ajax87 είπε:
Καλοριζικα Johnny!!
Για συλλογη μια χαρα ειναι , τωρα για να παιξεις οταν εχεις τοσες αλλες εκδοσεις δεν νομιζω οτι αξιζει :p .
Σ'ευχαριστώ Ajax!! Να'σαι καλά! Αν κατάλαβα καλά εννοείς γιατί να παίξω την έκδοση του MK2 στο Master System ενώ την έχω και στο Saturn που είναι σαφώς ανώτερη,έτσι; Δεν έχω πρόβλημα και με υποδεέστερες εκδόσεις. Έχουν κι αυτές το χαβαλέ τους :p .
 
Ναι αυτο εννοω :) .

johnny19818 είπε:
Έχουν κι αυτές το χαβαλέ τους :p .

Μονο για χαβαλε ειναι χαχαχαχα :p . (εκτος αν δεν εχεις αλλες εκδοσεις οποτε εκει παιζεις αναγκαστικα)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
johnny19818 είπε:
Σ'ευχαριστώ Ajax!! Να'σαι καλά! Αν κατάλαβα καλά εννοείς γιατί να παίξω την έκδοση του MK2 στο Master System ενώ την έχω και στο Saturn που είναι σαφώς ανώτερη,έτσι; Δεν έχω πρόβλημα και με υποδεέστερες εκδόσεις. Έχουν κι αυτές το χαβαλέ τους :p .
Αυτό ισχύει. Για μένα εχει ενδιαφέρον να παίζεις υποδεέστερες εκδόσεις μόνο και μόνο για να βλέπεις τις διαφορές. Για παράδειγμα γουστάρω πολύ να παίζω όλες τις εκδόσεις του Doom (ακόμα και τις χειρότερες όπως του 3DO) και να βλέπω την εμπειρία που είχε ο κάτοχος κάθε κονσόλας με το συγκεκριμένο παιχνίδι (συνήθως με emulators αυτά). Εγώ εκείνη την εποχή ήμουν για πολύ καιρό κάτοχος της έκδοσης SNES... Οπότε καμιά φορά μου αρέσει να παίζω αυτή την έκδοση και να θυμάμαι τι έπρεπε να ανεχτώ για να πάρω μία γεύση από Doom :p

Αλλά βέβαια για να κάτσω να παίξω "σοβαρά" για να τερματίσω παιχνίδι ή για διπλό, φυσικά θα διαλέξω την καλύτερη έκδοση. Στην περίπτωση δηλαδή των Doom βάζω τα PC original (σε μοντέρνα μηχανή για 60fps και μεγάλη ανάλυση) ή το Doom64 EX και στην περίπτωση των παλιών Mortal Kombat φορτώνω ΜΑΜΕ και τελείωσε.
 
Καλα απο θεμα νοσταλγιας και συνηθειας και εγω προτιμω μερικες υποδεεστερες εκδοσεις(σε σχεση με τα arcades) οπως τα Super Street Fighter 2 , MK 2 ή ακομα και το UMK3 , τα οποια προτιμω να τα παιζω συνηθως στην Snes εκδοση!

Στο Snes τα ελιωσα και εκει μου φαινονται πιο οικεια! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Άσχετο αλλά αυτή η έκδοση MK & MKII βγήκε μόνο στο Game Boy (βλέπε παραπάνω φώτο) και στο PC.Πως και δεν κυκλοφόρησε και σε κανένα άλλο φορματ είναι απορίας άξιο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αγνωστες οι βουλες της Acclaim! :p
 
Πολύ όμορφη η συλλογή σου φίλε johhny!!
 
johnny19818 πως κ δεν έχεις την έκδοση στο psx?
 
geo2004z είπε:
Πολύ όμορφη η συλλογή σου φίλε johhny!!
Σε ευχαριστώ Γιώργο. Μακάρι να βρεθεί και το ΜΚ3 στο Master System σε λογική τιμή να είναι κομπλέ.

and1 είπε:
johnny19818 πως κ δεν έχεις την έκδοση στο psx?
Να είμαι ειλικρινής δεν το σκέφτηκα πολύ γιατί δεν έχω Playstation.Έχω όμως Playstation 2 κι είχα διαβάσει ότι το MK Trilogy είχε θέματα αν κι όπως βλέπω εδώ όχι και τόσο σοβαρά. Το ΜΚ2 δυστυχώς βγήκε μόνο στην Ιαπωνία, θα είναι σπάνο=>ακριβό και δε θα παίζει στο ευρωπαϊκό μου PS2. Μένει το ΜΚ3 λοιπόν. Ευχαριστώ για την ιδέα πάντως.
 
Ρε θηριο πηρες και τα 4 του Snes; :eek:

Καροζικα και καλοπαιχτα Τζοννυ!
 
Πολυ ομορφη συλλογη! Μπραβο! Αυτο το MK advance ουτε για ενα ευρω δεν θα το αγοραζα.
 
Αψογος για την συλλογη, διαμαντακι εδω ειναι το MKTrilogy για το Saturn, εχει ξεφυγει η τιμη του εδω και πολλα χρονια.

Επομενος σταθμος για την συλλογη, φανταζομαι πως ειναι το ΜΚ4 για το N64. Ηταν πολυ τεχνικος τιτλος για την εποχη του, με πολυ καλο ηχο και gameplay. Αν δεν υπηρχε η DC εκδοση, θα μιλουσαμε περισσοτερο για αυτην.
 

1@Ajax87[/USER] Ευχαριστω πολυ Γιαννη. Εκπληξη αποτελεσε το Ultimate MK εδω καθως το βρηκα σε λογικη τιμη και ευκολα.

1@DarkSynbios[/USER] Σ ευχαριστω!!! Το MKA οντως πολυ κακο παιχνιδι,οπως και το MK4 για το color βεβαια.

1@Getta Robo[/USER] Να σαι καλα Getta. Το Trilogy ακομη πριν μερικα χρονια που το αγορασα ειχε τριψηφιο νουμερο τιμης.Αξιζει ομως. Επομενος στοχος ειναι το ΜΚ3 για το MASTER SYSTEM καθως οπως εχω γραψει με ενδιαφερουν τα 2d Mortal Kombat.

 
Άντε Γιάννη και με το καλό να αποκτήσεις και την καμπίνα mortal kombat. ;)
 
Πίσω
Μπλουζα