MTV Europe (80s & 90s)

Karnov είπε:
Αυτή πρέπει να ήταν!
Δε βρήκα άλλη φωτό στο διαδίκτυο που ν'αντιστοιχεί στο όνομα και την ιδιότητά της σαν παρουσιάστρια του MTV, plus, κάτι μου θυμίζει σαν φυσιογνωμία... άρα πρέπει να είναι αυτή ;)
 
snakeyes08 είπε:
Δε βρήκα άλλη φωτό στο διαδίκτυο που ν'αντιστοιχεί στο όνομα και την ιδιότητά της σαν παρουσιάστρια του MTV, plus, κάτι μου θυμίζει σαν φυσιογνωμία... άρα πρέπει να είναι αυτή ;)
Αυτή ήταν - μια ξανθιά νόστιμη παρουσιάστρια του MTV.

Βρήκα μία ακόμη φωτογραφία της στο διαδίκτυο, η οποία όμως μάλλον την αδικεί (το μαλλί είναι... ας τα να πάνε)

picture.php
 
Ειχε και καποιες καλες "αμερικανιες" τοτε.

Θυμαμαι οτι εβλεπα το τηλεπαιχνιδι Remote Control (με το Sing Along with Colin υποπαιχνιδι). Πολυ πλακα.

Ειδα λιγο το προγραμμα του "Ελληνικου" MTV και φρικιασα.

Reality για το ποιοα θα γινει φιλη της Hilton (με δικαστηριο που ορκιζονται στο ονομα της Paris!!??!!), αδερφες και παληκαρια γινονται μαλια κουβαια με την Τιλα Τεκιλα που παει με ολα (η τεκιλα εννοω :D ), πληθος εκπομπων που εφηβοι ψαχνουν γκομενο-α για αυτους και τη μανα τους και λοιπα εκτρωματικα.

Και εκνευριζομαι διοτι πολλοι τα βαζουν αδικως με το ελληνικο trash και δεν τους ενοχλουν οι εισαγομενες χαζομαρες
 
'Οντως, το σημερινό Mtv δεν βλέπεται, μόνο σκουπίδια είναι και χαζοριάλιτι.

Που είναι οι καλές εποχές με Headbangers Ball, 120 minutes, Mtv Unplugged... Αυτές ήταν εκπομπές και με πολλά video clips.

Επίσης θυμάμαι και ένα τηλεπαιχνίδι το Remote Control που είχε αρκετή πλάκα όπως και τα animation που έβαζε (Beavis and Butthead, Æon Flux, Celebrity Deathmatch, Undergrads) και άλλα.

Δυστυχώς τους έφαγε και αυτούς το σύστημα που θέλει τις εκπομπές να απευθύνονται σε χαμηλής νοητικότητας άτομα.
 
ΧΑΧΑΧΑ...το βρηκα.

Remote Control με το Sing along with Colin

 
Προσπερνωντας τα "γαργαλιστικα" προγραμματα του RTL :) στεκομαι στο Τηλεκοντρολ του MTV

Απιθανο τηλεπαιχνιδι μουσικων γνωσεων, σουπερ σκηνικο, φοβερος παρουσιαστης, τρελοι παικτες και κοινο, τελειως "αλλου" προσεγγιση γενικοτερα!

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ πάλι θυμήθηκα μία άλλη ξανθιά που παρουσίαζε ένα τηλεπαιχνίδι και σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ το όνομά της και το όνομα του παιχνιδιού και δεν μπορώ αλλά είναι πολύ γνωστή, ίσως να έχει παίξει και σε ταινίες κτλ...ξέρω, σας....κατατόπισα αλλά έχω πάθει αμνησία τώρα, δεν μπορώ να θυμηθώ και ζητώ την βοήθεια του κοινού!
 
Snoopitsa είπε:
Εγώ πάλι θυμήθηκα μία άλλη ξανθιά που παρουσίαζε ένα τηλεπαιχνίδι και σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ το όνομά της και το όνομα του παιχνιδιού και δεν μπορώ αλλά είναι πολύ γνωστή, ίσως να έχει παίξει και σε ταινίες κτλ...ξέρω, σας....κατατόπισα αλλά έχω πάθει αμνησία τώρα, δεν μπορώ να θυμηθώ και ζητώ την βοήθεια του κοινού!

Mάλλον την Jenny McCarthy εννοείς, που παρουσίαζε το "Singled Out" και το "Jenny McCarthy Show".
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυαγαπημένη μου εκπομπή το MTV's Greatest Hits με παρουσιαστή τον Paul King τα πρώτα χρόνια και διάφορους άλλους στη συνέχεια.


Δεν μπορώ να μην αναφέρω και τα εξαιρετικά MTV Unplugged με KISS, Queensryche, Duran Duran, Eagles, Roxette, Oasis, Nirvana, Tori Amos, Bjork και πολλούς άλλους.
 
Θυμάστε πως έλεγαν τον Άγγλο ψηλό λιγνό παρουσιαστή με το σηκωμένο μαλλί; Από ότι θυμάμαι ήταν ο καλύτερος VJ του MTV. Μετά ήρθε και ο Toby Amies με το Alternative Nation, από τις λίγες εκπομπές που παρακολουθούσα (και φυσικά το Super Rock με την Vanessa :dribble:).
 
Καλώς σας βρήκα παιδιά, πρώτο post στο forum...

Πέτυχα το thread ψάχνοντας πληροφορίες για το παλιό καλό Headbanger's Ball στο MTV. Η Vanessa Warwick πλέον ασχολείται με το real estate...

http://www.4wallsandaceiling.com/about-4walls

Κατα διαβολική σύμπτωση προχθές έφυγε από τη ζωή ο παρουσιαστής του τηλεπαιχνιδιού με το τηλεκοντρόλ...

http://www.latimes.com/news/obituaries/la-me-ken-ober17-2009nov17,0,6123710.story
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πω πω... ρε παιδιά τι μου θυμήσατε με όλα αυτά... Ειδικά το Remote Control ούτε που το θυμόμουν.

Με το που το είδα όμως, θυμήθηκα πως το έβλεπα συνεχώς.

Μα καλά, υπάρχει έστω και ένας που να του άρεσε η μουσική το '80 και να μην έχει δει έστω μία φορά αυτές τις εκπομπές?

Δύσκολο έως αδύνατο το βλέπω!
 
εγω απο εκπομπες εβλεπα συνεχεια το select με τον thomas μπορει να υπαρχει ακομα αυτη η εκπομπη

 
θανος είπε:
εγω απο εκπομπες εβλεπα συνεχεια το select με τον thomas μπορει να υπαρχει ακομα αυτη η εκπομπη
Και το Select, φυσικά το έβλεπα και εγώ.

Μπα... σίγουρα την έχουν κόψει. Το MTV πλέον δεν έχει καμία σχέση με το MTV που μεγαλώσαμε εμείς.

Το MTV έχει γίνει ένας χ@z0όμιλος που δείχνει όλο relality, κουτσομπολιό των star της Αμερικής,

και δείχνει όλα τα ζαβά που το παίζουν φίρμες και όταν μεγαλώσουν κανείς δεν ξέρει πως θα καταντήσουν στο τέλος.

Σίγουρα όχι παρουσιαστές σαν αυτούς που βλέπαμε εμείς και με την έννοια "παρουσιαστής" που όλοι ξέρουμε.

Σίγουρα φυσικά, δεν θα γίνουν και τραγουδιστές. Το μόνο που καταφέρνουν είναι να γίνονται για λίγο διάσημοι.

Το κακό όμως είναι πως η μισή Αμερική θα ήθελε να παίξει στο MTV και γι' αυτόν τον λόγο δεν βλέπω να σταματάει όλη αυτή η ιστορία...

ΟΚ, υπάρχουν και τα VH1 για καλή μουσική. Με ενοχλεί όμως που υπάρχουν τόσα MTV και τα περισσότερα έγουν γεμίσει βλακείες.

Ακόμα και το Ελληνικό!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Remote control ε? αυτη την εκπομπη την εβλεπα φανατικα κι εγω τοτε.

κριμα για τον ανθρωπο παει εφυγε κι αυτος. :(
 
Πίσω
Μπλουζα