My Resident Evil Collection!

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.882
Αντιδράσεις
3.858
Δεν εφτασε ακριβως στο σημειο να ειναι ολοκληρωμενη απο καθε εκδοση σε καθε κονσολα ,δεν ηθελα να εχω το Resident 3 ας πουμε και για PS1 και για dreamcast και για Cube (κρατηθηκα αλλα δεν καταφερα να το αποφυγω) αλλα ειναι ολοκληρωμενες σαν σειρες παιχνιδιων,δηλαδη ολα τα Main Series 1,2,3,4,5 ,ολα τα Outbreaks και ολα τα Survivors.


Αnyway λειπουν καποια gameboy,καποια του Dreamcast ειναι copies και καποια ειναι σε ψηφιακη μορφη για το PS3 ,οπως το original Resi 1 για Ps1 το
Resident Evil: Chronicles HD Selection που ειχαν βγει για το Wii kaθως και το Resident Evil "Revival Selection" με το Veronica kai το 4 με updated HD γραφικα!

 


Ξεκιναμε με τα του PS2 ,τα Multiplayer υποτιθεται Outbreaks kaι τα Rail on shooters η FPS η πειτε οπως θελετε Survivor (3 το πρωτο βγηκε σε Ps1)



Λειπει το Code Veronica αλλα υπαρχει υπαρχει στο Cube,dreamcast kαι στο ps3 που ειναι απιστεφταμπλ!


 


attachment.php


 


Νιντυ DS καποια στιγμη ευελπιστω και για τα 2 του 3DS!


 


attachment.php


 


PS1 Το 2 το 3 και το Survivor!!



Actually τα Original 1,2,3 αν ειναι να τα παιξεις τα παιζεις σε οποιαδηποτε κονσολα εκτος απο της Σονυ το PS1,σε dreamcast-cube kαι PS3 ειναι σκαλες ανωτερα


 


attachment.php


 


Toυ Ps3 με τα dlc του ολα κατεβασμενα ,δεν ειμαι τοσο ωστε να'χω και την Move Edition,ειπαμε!



Λειπει το Operation Racoon City...


 


attachment.php


 


Ειμαι τοσο ομως ωστε να'χω αγορασμενα day one παιχνιδια για το Wii χωρις να εχω την κονσολα ,ευτυχως βγηκαν σε ps3!


 


attachment.php


 


Kaι τα αγαπημενα μου για το CUBE με Remake ,Zero και δεν συμαζευεται!



Λειπουντα τα 2 και 3 για το Cube ,aλλα τα'χω σε τρεις αλλες διαφορετικες κονσολες!


 


attachment.php


 


OMG Παραλιγο να ξεχασω το 2 του Ninty64 aπο τις καλυτερες μεταφορες του 2 και με το memory exapnsion pack το παιχνιδι γραφικως απογειωνεται και χωρις loading times.



Παιχνιδι που για χαρη του αγορασα την κονσολα!


 


attachment.php


 


Και αλλο ενα τελευταιο ελπιζω!



Sega Saturn


 


attachment.php


 


Kαι τα τρια τελευταια τελευταια του PS3


 


attachment.php


attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εύγε μέγα ζομποκίλερ!!! Θεός! :worship:

Καμιά ψηφιακή της προκοπής θα πάρεις; :p
 
ΧΑχαχα η τελευταια ειναι cropped απο παλαιοτερη φωτο με πολλα μαζι,σορυ βαριομουν να ξαναβγαλω τον σακο με τα cartridges!


Thnx Dino και'συ με τα Silent Hills σου δεν πας πισω!
 
Μεγάλη χάρη σου, Aard!

Χάρη στη συνεχή και υποχθόνια πλύση εγκεφάλου σου, θα κάτσω να παίξω τα Resident Evil στο PS2!

Δηλαδή, όχι μόνη μου ακριβώς! Θα αγγαρέψω και το φιλαράκι μου, καθώς όπως έχω δηλώσει περήφανα, είμαι φοβιτσιάρα και δε μπορώ να μου πετάγονται ζόμπι από 'δω κι από 'κει, όταν είμαι μόνη μου! :biglaugh:

Με παρέα είναι αλλιώς! Φοβάται πιο πολύ ο άλλος (εσύ τη "μυρίζεσαι" γιατί π.χ. τρέμει το χειριστήριο!) και φαίνεται ο άλλος φοβητσιάρης κι εσύ η ατρόμητη, ένα πράμα! :diablotin:

Μεγάλη η χάρη σου, έχω να πω!

Α! Και πολύ ωραία συλλογή! :thumbup:
 
Άψογα παιχνίδια, άψογη συλλογή !

Άντε με το καλό εύχομαι να αποκτήσεις και τα Chainsaw Controllers (αν σε ενδιαφέρουν φυσικά)
 
Μπαα ,μονο παιχνιδια ,οχι κοντρολια φανελες,ταινιες,only games,σε ευχαριστω!


Παιδες προσθεσα και αλλο ενα ξεχασμενο lol ,την Sega Saturn εκδοση!



Θα τις αντικαθιστησω τις δυο τελευταιες φωτο που'ναι cropped,λιγο να ησυχασω θυμαμαι οτι εχω και αλλα resi θαμμενα damn it!
 
Να και τα δικά μου, πιστός στο Playstation...

attachment.php


Ξεχωρίζουν, κάτω δεξιά, ειδικές εκδόσεις, που έχω μόνο εγώ! :p
 
Aχαχαχαχαχα,Special Edition Gold Platinum Limiited εκδοσεις!
 
Θα σταθώ στο R.E. 2 του N64...power από πολλές πλευρές.

 


Συγχαρητήρια για την συλλογή.
 
Πολύ όμορφη η συλλογή σου Aardvark!! Αν και δεν είμαι καθόλου φαν της σειράς μου άρεσαν ιδιαίτερα το 2 για το PSX και το 4 για το Gamecube!!
 
Πολυ ωραια η συλογη σου εχω κγω απο το ps1,ps2,ps3,wii,gamecube,xbox.Μη μου πειτε για φωτος.
 
Τhanks ,για το Χbox ειδικα μεχρι να βγει το 5 δεν ειχαν δει Resi οι Microsoftαδες.


Απιστευτο δεν ειναι,μεγαλωναν παιδια χωρις να γνωριζουν τι εστι Resident Evil,απο τα κακα που εφερε στον κοσμο η M$,ανθρωπους στερημενους απο διασκεδαση.
:supergrin:
 
Πολυ ωραια Συλλογη!! Μπραβο!
 
Φοβερή η συλλογή σου Aardy. Τα βράδια κοιμάσε κανονικά ή βλέπεις ζόμπι γύρω σου :) .
 
Κανονικα lol,την αλλη βδομαδα ερχεται αλλο ενα κομματακι που θα ποσταρω μαζι με κατι προηγουμενα!
 
Μιας και το έχεις ψάξει με τα Resident Evil, είναι ή όχι το Gamecube η καλύτερη κονσόλα για τους φανς της σειράς?

Εγώ για 2 πράγματα μόνο την αγόρασα... για τα Metroid και τα RE.
 
Imgema είπε:
Μιας και το έχεις ψάξει με τα Resident Evil, είναι ή όχι το Gamecube η καλύτερη κονσόλα για τους φανς της σειράς?
Εγώ για 2 πράγματα μόνο την αγόρασα... για τα Metroid και τα RE.
Από την στιγμή που ο κύβος έχει το remake του original + το zero + RE 4 ναί είναι η καλύτερη κονσόλα για τους φανς.Το dreamcast δεν έχει το 1 και το 4 ενώ τα RE2-RE3 - code veronica που υπάρχουν και στις 2 κονσόλες είναι πάνω κάτω τα ίδια.Απο την άλλη έχεις και το ps2 όπου πέρα το code veronica και 4 έχεις spin off κυκλοφοριες που

μερικες δεν αξίζουν(RE outbreak)και κάποιες είναι αρκετά καλές (dead aim)αλλά δεν φτάνουν με τπτ την ποιότητα του remake ή του zero πχ
 
Imgema είπε:
Μιας και το έχεις ψάξει με τα Resident Evil, είναι ή όχι το Gamecube η καλύτερη κονσόλα για τους φανς της σειράς?

Μάλλον όμως έχει και την χειρότερη έκδοση του RE2, σωστά;
 
Πίσω
Μπλουζα