My Resident Evil Collection!

είναι ή όχι το Gamecube η καλύτερη κονσόλα για τους φανς της σειράς?
Ειναι πως δεν ειναι ,εχει την πρωτη και καλυτερη εκδοση του Resi 4 στις κονσολες (αν το παραψαξουμε η εκδοση του Wii ειναι) που ισοπεδωνει οτι εχει βγει σε pc και PS2,εχει ως σημερα δυο exclusives που δεν εχουν δει το φως της μερας σε καμμια αλλη κονσολα και εχει ολα τα Resi εκτος του 1 διαθεσιμα στην βιβλιοθηκη του.


Για καποιον Resi φαν που δεν θελει να παιξει τα πανω του 4 που για πολλους δεν αξιζουν Cube is the way to go.


 




http://www.gameswelike.com/web/re/RE%20Comp.htm
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το Resident evil του Game Cube δεν ειναι η χειροτερη εκδοση απλα ειναι κατωτερη απο το αντιστοιχο remake του RE 1 και αυτο ηταν το παραξενο γιατι απλα θα μπορουσαν να κανουν το ιδιο πραγμα και με το 2.
 
metalcandyman είπε:
Το Resident evil του Game Cube δεν ειναι η χειροτερη εκδοση απλα ειναι κατωτερη απο το αντιστοιχο remake του RE 1 και αυτο ηταν το παραξενο γιατι απλα θα μπορουσαν να κανουν το ιδιο πραγμα και με το 2.
Ναι είναι μία copy paste έκδοση χωρίς καμία βελτίωση, σωστά;
 
Αφού λοιπόν δεν υπάρχει κάποια βελτιωμένη έκδοση του RE2 σε άλλη κονσόλα δεν μπορούμε να πούμε ότι στο GC είναι "χειρότερο". Απλώς είναι ίδιο. Εκτός και αν έχει προβλήματα που δεν υπάρχουν σε άλλες εκδόσεις.
 
Αυτο ακριβως γραφω στο post N.23
 
Το χειρότερο όλων από το 4 και πίσω για μένα είναι το Survivor. Εσάς;
 
johnny19818 είπε:
Το χειρότερο όλων από το 4 και πίσω για μένα είναι το Survivor. Εσάς;
Το 6. Με το 5 να ακολουθεί από κοντά. Τα μόνα RE που δεν άντεξα να παίξω αρκετά ώστε να τα τελειώσω. Αν και δεν έχω παίξει καθόλου τα spin-offs τουλάχιστον είναι spin-offs και όχι core games της σειράς.
 
Imgema είπε:
Το 6. Με το 5 να ακολουθεί από κοντά. Τα μόνα RE που δεν άντεξα να παίξω αρκετά ώστε να τα τελειώσω. Αν και δεν έχω παίξει καθόλου τα spin-offs τουλάχιστον είναι spin-offs και όχι core games της σειράς.
Ωραία. Είπα από το 4 και πίσω γιατί εγώ δεν έχω παίξει κανένα από αυτά που αναφέρεις :) .
 
johnny19818 είπε:
Ωραία. Είπα από το 4 και πίσω γιατί εγώ δεν έχω παίξει κανένα από αυτά που αναφέρεις :) .
Ε, τότε θα πω το 3 μιας και δεν μετράω τα spin offs. Μονο και μόνο ο κεντρικός χαρακτήρας ήταν αρκετός για να το βαρεθώ και να το παρατήσω.
 
Μου φαίνεται ότι αυτό το έχουμε συζητήσει ξανά. Με την Jill ντυμένη σαν bimbo αν θυμάμαι καλά...:what:
 
Μαζευτηκαν με τον καιρο κατι προσθηκες.




attachment.php


attachment.php
 
Καλοριζικα και Καλοπαιχτα!!

Ps. Επρεπε να παρεις Revelations στο Wii U :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ε πλεον την εχω ολη την σειρα μιας και εχουν βγει ολα στο PS3 ,τι να κανω.


Aς τα βγαζε στην VC η Νιντυ να τα μαζευα εκει.
:D

 


Υ.Σ Το 6 Και το Racoon City τα χω πολυ καιρο,το Revelations θα ειναι καλοπαιχτο!
 
Καλόπαικτα Άρντι.
 
Καλορίζικα και καλόπαιχτα.Και γώ αυτές τις μέρες περιμένω το revelations για το ps3.Έπαιξα λίγο το demo και μου άρεσε αρκετά
 
Εδώ είναι και τα δικά μου.

IMG_20150423_074535.jpg
 
Τελικα το RE4 στο PS2,απ'οτι βλεπω ειναι κοινο σε ολους μας!!! :D

Καλοριζικα δεν λεω γιατι μπαγιατεψαν ηδη.... :p ....Καλοπαιχτα Νικολα!!!! :thumbup:
 
Τhanks Σταυρο,ωραια κομματια Johnny το Revelations παιχνιδι δυνατο για την φορητη της Νιντυ.
 
Πίσω
Μπλουζα