Nέα adventure games !

manos426f

The King of Retro®
Joined
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.388
Αντιδράσεις
156
Εκτος λοιπον του Sam and Max Episode 2:Situation comedy,κυκλοφορουν ηδη και δυο ακομη ολοφρεσκα adventures,το Runaway 2 : Dream of the turtle της Pendulo Studios και το Sherlock Holmes:The awakened της Frogware....

Eπισης συντομα αναμενουμε το νεο παιχνιδι της Future Games,που μας εδωσε τα Black Mirror και Nibiru:Messenger of the gods,το οποιο θα ονομαζεται Reprobates και σε γραφικα,χειρισμο θα ομοιαζει πολυ με τα δυο προαναφερθεντα μια και θα χρησιμοποιει κατα βαση την ιδια μηχανη γραφικων....

Αλλες κυκλοφοριες - που θα αργησουν παραπανω ομως,αλλα θα ειναι μεσα στο ετος σιγουρα ( ; ) - ειναι οι εξης...

-Το πολυαναμενομενο A Vampyre story της Autumn moon,ενα παιχνιδι που δυστυχως δειχνει να εχει κολλησει στο σταδιο της παραγωγης και αγνωστο ειναι τελικα το ποτε θα κυκλοφορησει...

-Το Beneath a steel sky 2 της Revolution

-Το Tony Tough 2:A Rake's progress της Prograph Studios

-Τα επομενα μερη του Sam and Max της Telltale Games

-Η συνεχεια του The Exchange Student της -ελληνικοτατης- εταιρειας Pan Metron Ariston του Δημητρη Μανου....

(Θυμιζω οτι το πρωτο μερος απεσπασε θετικοτατες κριτικες ανα τον κοσμο!)

....και αλλα αρκετα adventures,σε μια χρονια που δειχνει οτι θα εχει πολλες και καλες κυκλοφοριες στο ειδος.....

Αντε να δουμε.....!!!
 
Beneath a steel sky 2 ??? Μακαρι να ειναι σαν το παλιο.Εψαξα λιγο αλλα το μονο που βρηκα ειναι παλια νεα.Φιλε Μανο εχεις κανενα link με "φρεσκο" υλικο για το παιχνιδακι αυτο???
 
Ωχ Ελληνική εταιρεία παραγωγής παιχνιδιών????

Πάντα ήθελα να δουλέψω σε αυτόν τον τομέα αλλά ελείψη δυνατοτήτων.... και εταιρειών στην Ελλάδα.... :(

Τώρα που είδα το team καλύτερα δεν είδα κανένα προγραμματιστή άρα το κόβω για flash το παιχνίδι :(
 
shock είπε:
Πάντα ήθελα να δουλέψω σε αυτόν τον τομέα αλλά ελείψη δυνατοτήτων.... και εταιρειών στην Ελλάδα.... :(
Έλα ντέ ... Κι εγώ το ίδιο όνειρο είχα πάντα , αλλα .....

Wrong country I guess ...
 
....λεω οτι δουλευει σε λαθος πλατφορμες... :biglaugh:
 
telamonas.stokos είπε:
Τό' ριξες το δηλητήριο πάλι :biglaugh:

telamonas.stokos είπε:
....λεω οτι δουλευει σε λαθος πλατφορμες... :biglaugh:
Γι' αυτό αμφιβάλλω πολύ mate ...

Όταν ολοκληρώσω το μεγαλειώδες adventure-RPG-FPS Pong Clone με τον φίλο Wally

θα τρίβετε τα μάτια σας :biglaugh: :biglaugh:

(όλο γραμμένο σε XNA με C# :p :p :p )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Shadowdancer2501 είπε:
Beneath a steel sky 2 ??? Μακαρι να ειναι σαν το παλιο.Εψαξα λιγο αλλα το μονο που βρηκα ειναι παλια νεα.Φιλε Μανο εχεις κανενα link με "φρεσκο" υλικο για το παιχνιδακι αυτο???
Oχι δεν εχω,αλλα πληροφοριες λενε οτι το παιχνιδι θα βγει τελικα και μαλλον μεσα στο ετος αυτο,αλλα κατα 99% θα ειναι 3D.....

Για να δουμε....
 
Το Gray Matter της Jane Jensen (οπως λεμε Gabriel Knight) ???
 
το Sam & Max Episode 2: Situation Comedy μολις βγηκε

ep2_sambanjo.jpg


ep2_candy.jpg
 
Ιδικά για εσένα Mano δεν τίθεται καμία αμφιβολία.... :D

Καλό φαίνεται αλλά εγώ θα προτιμούσα τα παλιά γραφικά!
 
Κυκλοφορει ηδη και το 3ο επεισοδιο του Sam n Max με τιτλο:

Sam and Max Episode 3-The mole,the mob and the meatball

Επισης,απο καποια screenshots που ειδα,το Gray matter πρεπει -γραφικως- να ειναι ΠΟΛΥ καλο.....!!
 
Υπάρχει και μια πρόσφατη συνέντευξη της Jane Jensen. Μεταξύ άλλων, μιλάει για το “Gray Matter” αλλά και για τα “Gabriel Knight”.
 
Εγώ εξακολουθώ να είμαι επιφυλακτικός.

Έχει παίξει κανείς κάποιο απο τα επεισόδια του Sam & Max τελικά?
 
Eγω παντως οχι,αν και φιλος μου (του οποιου τη γνωμη εμπιστευομαι) που εχει παιξει τα 2 πρωτα μου ειπε οτι ειναι μεν πραγματικα πολυ καλα,τους λειπει δε κατι απο το χιουμορ και το feeling της Lucasarts......
 
Πίσω
Μπλουζα