Nέα adventure games !

Αν ενδιαφέρει κάποιον να κάνουμε μαζί παραγγελία για το συγκεκριμμένο παιχνίδι -μόλις αυτό είναι ξανά διαθέσιμο στο Play- ας το γράψει εδώ...

Εγώ θα το "τσιμπήσω" πάντως ! :)
 
Μάνο θα στο παραγγείλω εγώ (αν θες)
 
Ασφαλώς Αντώνη !Thanks !

Να δούμε μήπως το θέλει και κανείς άλλος...

Τέτοιες προσπάθειες,για μένα,δε γίνεται να μην τις επιβραβεύουμε,αγοράζοντας το προϊόν,ειδικά όταν είναι και σε προστιμή τιμή...!
 
Για τις κοπελες-gamers (υπαρχουν αραγε? ααα ναι,η Kambia! :) ) το

Dangerous High School Girls in Trouble (και review)

φαινεται πολυ ενδιαφερον.Πολυ καλες κριτικες και θα ειναι πλεον διαθεσιμο και στο Steam.

ss01DHS.jpg
 
To threadάκι αράχνιασε μου φαίνεται....! :xm: :xm:

Λοιπόν,έχουμε και λέμε:

Έχουν ήδη βγει τα:

- Ceville

ceville16b.jpg

ceville8b.jpg

και

-Art of Murder 2

Art+of+Murder2.jpg

474_1.jpg

αλλά το ενδιαφέρον πραγματικά είναι στο ποια θα βγούν:

Έχουμε και λέμε:

-Return to Mysterious Island 2

-Three Cards to Midnight (από τους δημιουργούς του Tex Murphy)

-Culpa Innata 2

-Simon the sorcerer 5

-Still life 2

-A Vampyre story 2

-Black Mirror 2

-Sherlock Holmes vs Jack the Ripper

-Secret files:Tunguska 2

-Ankh 3

-Syberia 3 ( !!! )

-Runaway 3

Πάρτε pics από το τελευταίο:

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


και φυσικά Gray Matter της Jane Jensen...

Όπως καταλαβαίνετε,μιλάμε για πολλές κυκλοφορίες σύντομα ή σχεδόν σύντομα (μέχρι του χρόνου δηλαδή...),κάτι που δείχνει ότι το είδος αυτό των παιχνιδιών έχει πάρει τα πάνω του για τα καλά ! :) :)

σ.σ Πολλά μπράβο στα παιδιά του adventureadvocate.gr (απ' όπου και αντλήθηκαν οι πληροφορίες) για την εξαίρετη δουλειά που κάνουν στον τομέα της πληροφόρησής μας....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Περιμενω πως και πως το Still Life 2...
 
Δε ξέρω αν παρατηρήσατε το pacman χαλάκι στην τέταρτη photo του Runaway 3 !
 
Με την ανακοίνωση του Monkey Island Remake μάλλον ξεχάστηκε η είδηση ότι βγαίνει νέο Monkey Island για το PC (σε επεισοδιακή μορφή) από την Telltale Games στις 7 Ιουλίου.

 
Δεν μου αρέσουν και τόσο τα γραφικά... έχει αλλάξει το στυλ στο πιο 'κουλ' :( Αλλά θα το δοκιμάσω - εννοείται.
 
Κατά τη γνώμη μου το Day of the Tentacle είναι το καλύτερο adventure της Lucasarts. Πολύ καλά γραφικά που στέκονται μια χαρά και σήμερα, καταπληκτικό χιούμορ, πανέξυπνοι γρίφοι, αλλά και ικανοποιητική διάρκεια παιχνιδιού σε αντίθεση με τα υπερβολικά εύκολα και πολύ σύντομα Sam 'n Max και Full Throttle που βγήκαν μετά.

Ελπίζω να βάλουν cel shaded γραφικά (κάτι που έπρεπε να είχαν κάνει και στο Sam 'n Max και το Monkey Island).
 
Πίσω
Μπλουζα