NBA JAM T.E. (Review)

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Metalcandyman
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Βασιλη νομιζω στο εχω ξαναπει οτι με ενα οποιοδηποτε προγραμμα που κανει video editing μπορεις να βαλεις οτι μουσικη θελεις να ακουγεται μαζι με το βιντεο σου. Απλα θα καθυστερεις λιγο γιατι πρεπει να το ξανακανεις rendering με την μουσικη απο πανω.
 
Γιαννη το δοκιμασα φιλε να βαλω δεικα μου τραγουδια να παιζουν αλλα το μεγεθος του τελικου αρχειου ηταν τριπλασιο μην πω τετραπλασιο και δεν παλευοταν η δουλεια γιατι με την δυαρα γραμμη που εχω ειναι κινεζικο μαρτυριο να ανεβαζω τοσο μεγαλα βιντεο στο youtube.
 
metalcandyman είπε:
Φιλαρακι εγω να δεις ποσο θελω να εχουν ηχο τα βιντεο που ανεβαζω αλλα δυστηχως εχω σκασει και ακρη δεν μπορω να βρω.Απο βδομαδα θα αλαξω καρτα ηχου και ελπιζω να λυθει το ζητημα αυτο γιατι ειμαι και πολυ οξυθυμος και δεν το χω σε πολυ να πεταξω τον υπολογιστη απο το παραθυρο.Το εχω ξανακανει εξαλου :D
Αι καλαα,αν ειναι να τον πεταξεις, καλυτερα δωστον σε μενα, που ψαχνω κι απεγνωσμενα , για να τον βαλω μεσα στην καμπινα και να εχω ολα τα mame!! χαχαχα!!

[edit] Υ.Γ.2:Νομιζω ξερω ποτε ηταν η πρωτη φορα που πεταξες/εσπασες το pc..χεχεχε!!:Pp....n!!!!

Ajax87: Γιαννη οχι ρε φιλε, το ιδανικοτερο ειναι να ακουμε τους ηχους του καθε παιχνιδιου που βαζει ο Bill, κατι πρεπει να γινει μ αυτο το θεμα..οχι να βαζει δικια του μουσικη(αν και ακουμε τα ιδια)..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φοβερό review Βασίλη. Το αγαπημένο μου μακράν παιχνίδι το οποίο έπαιξα πολύ (το NBA JAM) στα arcades και έλιωσα το Τ.Ε. στο Game Gear. Αν και φορητή κονσόλα το παιχνίδι έχει κρατήσει πάρα πολλά από τα χαρακτηριστικά των 16μπιτων. Επίσης το έχω και στο SNES το οποίο έχω επίσης λιώσει. Πάντως κακώς που δεν κράτησαν τους κρυφούς χαρακτήρες Subzero & Reptile και στις επόμενες εκδόσεις. Αγαπημένα cheat το Fire και το % shot percentage.
 
Οποιος εκτος απo κονσολες τερματισε το nba jam στα arcades (επαιξε δηλαδη ολα τα ματς ,με σωσμενο κωδικο , πρεπει να ηταν 27 ολες οι ομαδες αν θυμαμαι καλα ) να σηκωσει το χερι .Η μια περιοδος απαιτουσε 50ρικο (50 δραχμες ,δηλαδη ενα ολοκληρο ματς ηθελε 4χ50 200 δραχμες .Και φυσικα το εχω και το εχω λιωσει οπουδηποτε το βρηκα οποιαδηποτε εκδοση nba jam nba jam tournament edition nba hangtime nba jam extreme HES ON FIRE !!!
 
Σηκωνω το χερι εγω και το κανω ακομα και σημερα στο mame.Υπαρχει βιντεο στην προηγουμενη σελιδα.
 
Θυμαται κανεις οτι η πρωτη κανονικη εκδοση στο Megadrive δεν ειχε save αλλα κωδικο? θυμαμαι την ταλαιπωρια να βαλω τον κωδικο, που ηταν τεραστιος και μπορουσες να επιλεξεις απο πολλα γραμματα/συμβολα και μου εσπαγε τα νευρα.

Επισης θυμαστε οτι η εκδοση NBA JAM T.E. στο Megadrive ειχε επιτελους save στο cartidge, αλλα ειχε και ενα απιστευτο bug κατα το οποιο δεν μπορουσες να κανεις save? !!!!!!! Ναι ειχε save, αλλα δεν ειχε save λογω bug !!!! Για να επενεργοποιηθει το bug επρεπε να κανεις καποια συγκεκριμενα πραγματα (να παιξεις ενα φουλ παιχνιδι βαζοντας συγκεκριμενο ονομα, να κανεις save και κατι αλλα) ωστε να ξεκλειδωθει το save. Ολα αυτα ηταν γραμμενα σε ενα εξτρα φυλλαδιακι που σου εδιναν μαζι με το παιχνιδι. Αθανατες ρετρο στιγμες.
 
Μια ερώτηση για το απλό JAM αλλά μην ανοίγω άλλο θέμα τώρα. Πως γίνεται να σώσεις και να προχωρήσεις το πρωτάθλημα. Όλα τα χρόνια έπαιζα μεμονωμένα παιχνίδια και τις προάλλες που πήγα να συνεχίσω κόλλησα. Επέλεξα να σώζει την πρόοδο και μετά έβαλα τα αρχικά μου και ημερομηνία 1 JAN για συντομία. Κέρδισα τον αγώνα αλλά μετά που πήγα να βάλω τα αρχικά μου έβγαλε no record found. Πως γίνεται να προχωρήσω; :please: :help:
 
Τα λεφτα που ειχα ριξει στα ηλεκτρονικα στο παιχνιδι αυτο ειναι δυσκολο να μετρηθουν. Ειχα ρεκορ 65-10 η κατι τετοιο, φυσικα το ειχα τελειωσει και τα υπολοιπα παιχνιδια ηταν τετραπλα που παιζαμε τοτε σε ουφαδικο που ηταν τιγκα στα ηλεκτρονικα και ειχε τα παντα μεσα, απο Dragons Lair μεχρι Rodland, SF2 CE, Cadillacs n dinosaurs και ολα τα υπολοιπα δεκαδες καμπινες μεσα και το μαγαζι γεματο καθε μερα σχεδον. Μολις βγηκε το Playstation 1 μετα απο κανενα χρονο αντε εναμιση εκλεισε.
 
με τον φοβο πως θα βγω εκτος θεματος,σεβαστες ολες οι αποψεις αλλα αντικειμενικα το καλυτερο μπασκετακι μεχρι τα nba live και μετα τα nba 2k(που πλεον εχουν περασει σε αλλη διασταση) ηταν το εθιστικοτερο ολων:το run n gun..

ολα ομως ειχαν την γλυκα τους και το street hoop και το arch rivals αλλα οι λατρεις του ΝΒΑ ειχαν φοβερο κολλημα με το Nba Jam ακριβως γιατι ειχε πραγματικους παικτες..
 
Πίσω
Μπλουζα