New Old Stock Ν64 games

marag

Retro Member
Joined
23 Νοέ 2007
Μηνύματα
107
Αντιδράσεις
1
Κι όμως, τα βρήκα σήμερα σε μία αποθήκη παιχνιδιών σε μια γωνιά μέσα σε ένα ντουλάπι να σκονίζονται εδώ και αρκετά χρόνια και οι ετικέτες των τιμών να διαδέχονται η μία την άλλη ... Δρχ 22.900 , νέα τιμή έκπληξη Δρχ 20.000 , EUR 49.99 και πάει λέγοντας! είναι σφραγισμένα, άθηκτα, όλα με ταινία ασφαλείας της NORTEC, άλλα πάλι και με ζελατίνα, έτσι θέλω να παραμείνουν και είμαι πολύ χαρούμενος :hurrah: . . . τι λέτε ?
 
χαχα τέλεια ανακάλυψη!

εύγε!!!!

αυτή είναι η μεγαλύτερη χαρά για έναν συλλέκτη...να ανακαλύπτει σκονισμένους θησαυρούς σε αποθήκες, πατάρια και ράφια ξεχασμένων παιχνιδάδικων :)

αμαρτία να μείνουν σφραγισμένα πάντως χεχε
 
για την ώρα τα χαζεύω σφραγισμένα, αργότερα βλέπουμε ... Ααααα !!! και τώρα που το σκέφτομαι, θέλω να ρωτήσω τους ιστορικούς experts του Ν64 διότι εγώ δεν γνωρίζω και πολλά από την database των παιχνιδιών αυτής της πανέμορφης κονσόλας, από τους τίτλους που βλέπετε στην photo , υπάρχει κάποιος που μπορεί να θεωρηθεί σπάνιος και πραγματικά συλλεκτικός ??? να αισθανθώ διπλά τυχερός τελικά !
 
Βασικά το Primal Rage στη φωτογραφία για SNES δεν είναι; Boxed Primal Rage για SNES δεν νομίζω να υπάρχουν πολλά.
 
τυχερός είσαι,εγώ όσες φορές βρίσκω κάτι είναι πάντα το nba jam 99 :mad: !
 
wow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Darth21 είπε:
Βασικά το Primal Rage στη φωτογραφία για SNES δεν είναι; Boxed Primal Rage για SNES δεν νομίζω να υπάρχουν πολλά.
για SNES δεν είναι τίποτα, όλα σφραγισμένα N64 games όπως πρωτοανέφερα.
 
Darth21 είπε:
Βασικά το Primal Rage στη φωτογραφία για SNES δεν είναι; Boxed Primal Rage για SNES δεν νομίζω να υπάρχουν πολλά.
έχεις δίκιο φίλε μου, αν και στην αρχή νόμιζα ότι όλα ήταν Ν64 , όταν τα περιεργάστικα σχολαστικότερα στο σπίτι είδα ότι είχε και ένα διαμαντάκι για SNES.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πραγματικός θησαυρός!

Πόσο τα αγόρασες;

Καλό θα ήταν να μην προσπαθήσεις να βγάλεις τις ταινίες της Nortec γιατί καταστρέφονται τα κουτιά. :eek:
 
krem13 είπε:
τυχερός είσαι,εγώ όσες φορές βρίσκω κάτι είναι πάντα το nba jam 99 :mad: !
αλήθεια , τι μανία με αυτό το "NBA jam '99" ? υπήρχαν άλλα 8 κομμάτια απ'ότι θυμάμαι που αδειάζαμε τα ράφια, ίσως πριν από 10 χρόνια που βγήκε, το έδιναν σε καλή τιμή ή πήγαινε πακέτο με την αγορά της κονσόλας ???
 
Είσαι πολύ τυχερός φίλε marag. Είχα κάνει κι εγώ μία παρόμοια ανακάλυψη με παιχνίδια και καταλαβαίνω τη χαρά σου! Όσο, όμως για τη σπανιότητα των τίτλων θα σε στεναχωρήσω διότι κανένας απο αυτούς δεν είναι συλλεκτικός εκτός από το Killer Insinct Gold.
 
ΚΛΑΨ ! δεν πειράζει, τουλάχιστον μπορεί κανείς να μου πει αυτή η παλιο-NORTEC γιατί τυλίγει τα τόσο όμορφα κουτάκια με αυτήν την απαίσια ταινία που για να ξεκολλήσει πρέπει να σκιστεί όλο το πλαίσιο ??? δύσκολα θα ήταν να βάλουν ένα μικρό sticker το άνοιγμα του κουτιού ??? όπως είπε και ο Buzzer δεν θα μπω στην ιεροτελεστία του ξεκολλήματος γιατί από NOS θα μετατραπούν σε very hard used ! LOL
 
@marag : Το primal rage δεν θα παει χαμενο,

... σου ετοιμαζω πακετο.

Υ.Γ. Αν εχεις και αλλα NBA JAM, κρατησε μου ενα, ακομα και "ανοιχτο".
 
είχε άλλα 8 ο τύπος, να πάω να πάρω κανα δυο ακόμα, κανένας άλλος θέλει ???

περιμένω και τρέχουν τα σάλια με το πακέτο που μου ετοιμάζεις !!!
 
Φίλε marag, εξαιρετική η ανακάλυψη σου! Είναι κάτι σαν κυνήγι θησαυρού... Πρίν 2 χρόνια ανακάλυψα σε παιχνιδάδικο στην επαρχία το Silent Hill 1, αυθεντικό, σε κουτάκι κτλ με αναγραφόμενη τιμή σε δραχμές... Το είχαν ξέχασει ακόμη και οι ίδιοι οι πωλητές... Δεν είχε καν τιμή σε ευρώ- να φανταστείς έκαναν τους υπολογισμούς σε κομπιουτεράκι εκείνη τη στιγμή για να μπορέσω να το αγοράσω!! :p Indiana Jones και έτσι...

Στο θέμα μας τώρα, πέρα από το Killer Instinct Gold (όπως ήδη ανέφερε ο φίλος geo2004z) ίσως συλλεκτικό να είναι και το Pilot Wings το οποίο ήταν και από τα πρώτα παιχνίδια που λανσαρίστηκαν στην αγορά μαζί με την κονσόλα...

Όσο για τις καταραμένες ταινίες της Nortec, θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου!! Με πολλή υπομονή και όσο πιο αργά και σταθερά γίνεται για να μην χαλάσει το κουτί... Έτσι έκανα εγώ τότε- χωρίς πάντα επιτυχία είναι η αλήθεια... :( Από το Turok 2 πάντως βγαίνει σχετικά εύκολα αν θυμάμαι καλά λόγω υφής του κουτιού...

Και πάλι συγχαρητήρια για την ανακάλυψη!!!
 
!

εισαι πολυ τυχεροσ που τα βρηκεσ αυτα φιλε,και εγω ετσι πσαχνω παω σε κατι ξεχασμενα παιχνιδαδικα και ψαχνω για παλιεσ κασσετεσ κονσολεσ,αν κ εδω επαρχια σιγουρα ειναι πιο λιγεσ οι πιθανοτητεσ να βρεισ κατι,παντωσ αν κ περασε καιροσ απο το ποστ αυτο,εγω στη θεση σου δεν θα τα ανοιγα,ισωσ ανοιγα μονο τα nba μπασκετακια,δεν θα ανοιγα με τπτ ομωσ το primal rage για snes,γιατι πιστευε ολοκαινουργιο αθικτο στο κουτι αυτο το παιχνιδι ποσα αντιτυπα να ειναι σε ολη την ελλαδα?1000 το πολυ πολυ σου λεω!μπραβο και παλι!
 
Μήπως πρέπει να φτιάξουμε έναν κατάλογο με ξεχασμένα παιχνιδάδικα που έχουν ακόμα τίτλους για παλιές κονσόλες. Να τρέξει όποιος ενδιαφέρεται να αγοράσει ότι τον ενδιαφέρει!!! :cool: ;)
 
Αυτά είναι ανακαλύψεις που με το που θα γίνουν, παύουν να υπάρχουν. Κοινώς, ο πρώτος που τα βρίσκει, αγοράζει ότι καλό υπάρχει. :)

Η΄νομίζεις ότι ο πρώτος συλλέκτης που θα ανακαλύψει τον "θησαυρό" θα φύγει αφήνοντας μερίδιο και για τους υπόλοιπους; ;)
 
όποιος προλάβει τον Κύριο είδε αχαααχαχαχα
 
πάντως απλά τα άνοιξα, έριξα μια ματιά στα manuals και ξαναμπήκαν στα κουτιά τους όμορφα και ωραία, αν κάποιος τα θέλει πολύ ας μου πει !
 
Πίσω
Μπλουζα