Nintendo 3DS - επίσημο θρεντ

Λέγοντας ο Βασίλης "δε χρειάζεται να κάτσω να το αναλύσω" το κατάλαβα κι εγώ μετά ότι μάλλον το λειτουργικό των κονσολών δεν κινδυνεύει από τέτοιες επιθέσεις.

Double check λοιπόν. Thanks guys! :thumbup:
 
Launch trailer για το xenoblade του 3DS.

 
Υπάρχουν εφαρμογές/emulators όπου μπορούμε να παίξουμε roms παλιών κονσολών;
 
Οχι Τζοννυ, μονο οτι υπαρχει στην VC...
 
Στην φορητη κονσολα που ξεσκιζει και σε σαρωνει σε ολες της αγορες ερχονται νεα παιχνιδια και μια πολυ καλη ειδηση.Η ειδηση ειναι πως ερχετε στο New 3DS και μονο σαυτο λογο της αναβαθμησης του hardware η Unity engine οποτε ενα σκασμομ indie παιχνιδαρες που δεν μπορουσαν να παιχτουν στο 3DS και αλλες τοσες που θα ερθουν θα της απολαυσουμε κανονικα.

Απο παιχνιδια το Project X zone 2: Brave new world ερχετε αποκλειστικα στο 3DS οπως και το πρωτο αλωστε και για οσους δεν το γνωριζουν το παιχνιδι αυτο ειναι ενα fighting game σε συνεργασια Bandai namco και sega και περιλαμβανει χαρακτηρες απο γνωστα παιχνιδια των δυο εταιριων.

 
Ασχολείται κανείς με τις AR κάρτες; Πέραν από αυτές που έχει μέσα η συσκευασία, η Ν πουλάει και άλλες στο εμπόριο;
 
Καλιο αργα παρα ποτε ερχεται επιτελους η παιχνιδαρα Dragon Quest Viii στο 3DS και μαλιστα με βελτιωσεις σε σχεση με την ps2 εκδοση με καποιες απο αυτες να ειναι νεα μελη στην ομαδα που ειναι η Garuda και Μorrie,λειτουργια Streetpass,μουσικη απο την συμφωνικη ορχηστρα του τοκυο αλλα και πολλα αλλα και ενδιαφεροντα καλουδια.Κυκλοφορει τον αυγουστο στην ιαπωνια και ελπιζω να μην μεινει μονο εκει αλλα να το απολαυσουμε και μεις.

http://www.dragonquest.jp/dq8/
 
Kαλά, εδώ δεν φέρανε το Dragon Quest VII για το 3DS. To 'χουμε ξαναπεί: η SquareEnix στα παλιά της τα παππούτσια για το Dragon Quest εκτός Ιαπωνίας πέρα από τα remakes παλιών DQ για κινητά τηλέφωνα και το Dynasty Warriors-style DQ. Για μένα η SE είναι νεκρή πλέον.
 
Και τώρα λόγω του capital control στην Ελλάδα δεν μπορούμε ν' αγοράσουμε παιχνίδια για το 3DS eShop. Tι ωραία... :angry:
 
Ερώτηση. Τώρα που έχω και το DS Lite και το New 3DS, γίνεται να παίξω διπλό ένα παιχνίδι του DS; Εννοείται βέβαια ότι έχω 2 αντίγραφα παιχνιδιού.
 
johnny19818 είπε:
Ερώτηση. Τώρα που έχω και το DS Lite και το New 3DS, γίνεται να παίξω διπλό ένα παιχνίδι του DS; Εννοείται βέβαια ότι έχω 2 αντίγραφα παιχνιδιού.
Mπορείς, το 3DS υποστηρίζει όλα τα παιχνίδια για το DS. :)
 
Για την ιστορία, το τσέκαρα με ένα cartridge και όντως γίνεται. Βέβαια λόγω του ότι μόνο στο παλιό DS υπάρχει η επιλογή DS Download Play, το παιχνίδι θα πρέπει να εισέρχεται στο 3DS, ενώ το DS μπορεί να είναι κενό, χωρίς παιχνίδι και πατώντας το download play παίζεις διπλό.

nintendo_ds_menu_by_pheonix93.png
 
Τα παιχνίδια του DS εισέρχονται αβίαστα στην υποδοχή του 3DS? Βέβαια και όταν βάζω παιχνίδι του 3DS νιώθω κάτι σαν εμπόδιο αλλά στα παιχνίδια του DS νομίζω ότι το πράγμα γίνεται χειρότερο.
 
johnny19818 είπε:
Τα παιχνίδια του DS εισέρχονται αβίαστα στην υποδοχή του 3DS? Βέβαια και όταν βάζω παιχνίδι του 3DS νιώθω κάτι σαν εμπόδιο αλλά στα παιχνίδια του DS νομίζω ότι το πράγμα γίνεται χειρότερο.
Είναι φυσιολογικό αυτό που περιγράφεις. Μπρέπει να έχει να κάνει με τον μηχανισμό που ωθεί τις κάρτες προς τα έξω, με λίγα λόγια θέλει λίγη προσπάθεια για να κουμπώσει,αλλιώς μπορεί να πεταχτεί πίσω. Στα παιχνίδια για το DS ζορίζεται περισσότερο γιατί δεν εφαρμόζουν καλά επειδή είναι 1-2 χιλιοστά μικρότερα.
 
Γνωρίζει κανείς πώς μπορούμε να επιδιορθώσουμε τις φθορές στην οθόνη αφής; Κυρίως τις βαθειές γραντζουνιές που ενοχλούν στο παιχνίδι. Επίσης, έχει τύχει σε κανένα να γίνει βαθούλωμα στην οθόνη; (Χωρίς να έχουν πειραχτεί οι αισθητήρες.)
 
Αντικατάσταση touch panel με ένα καινούργιο. Δεν γίνεται επισκευή επάνω σε αυτό.
 
Το προβλημα που ειχα εγω στην οθονη του DS ηταν οτι στις γωνιες η αφη δεν επιανε. 100 calibration εκανα αλλα τιποτα.
 
Πίσω
Μπλουζα