Nintendo Switch

Tι λεει θα φτιαξει κανεις υποφορουμ για την NEA κονσολαρα της NINTENDO να ποσταρουμε νεα,ειδησεις,φημες,πληροφοριες κλπ η θα μεινουμε σε αυτο το θεμα που δεν αξιωθηκε καποιος εστω να αλαξει το παλιο ΝΧ και να βαλει το νεο Switch που το ξερουμε εδω και δυο μερες και επισημα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μου αρεσαν αυτα που ειδα, και λεμε να το παρουμε.

Switch on! λοιπον!

fetch
 
Είναι λίγο lol το trailer. Εγώ πάλι αν έβγαζα βόλτα το σκύλο αυτό και μόνο θα έκανα, δεν θα χαλάσω την έξοδο στο φύση για να παίξω Zelda :p

Από την άλλη όταν θέλω να παίζω games θέλω να είμαι μόνος και χαμένος στον κόσμο (για αυτό προτιμώ τα single player) και δεν με νοιάζει τίποτα. Δεν χρείαζεται να συνδιάσω το gaming με άλλες ασχολίες για να λέμε πως είμαστε κοινωνικοί :p

Μου αρέσει βέβαια το initiative, η διαφορετική ιδέα, απλώς δεν με τραβάει. Τώρα για τα specs το ξέρουμε, δεν περίμενα τίποτα άλλο η Nintendo και καλά κάνει. Αλλιώς θα είναι PC το πολύ κοντά στο PS4, όχι στο 4.5 και μέχρι να βγει θα έχει χάσει και άλλο. Είναι άσκοπο να κυνηγάς μόνο specs για κονσόλα, τα καλύτερα που μπορείς να βάλεις για να ξεχωρίσεις είναι PC hardware parts και τότε πρέπει να σου βγει και πανάκριβα για να εντυπωσιάσεις με specs.

p.s. Το PS Vita αδικοχαμένη σαν κονσόλα, και το λέω σαν Nintendo fan που έχει και 3DS. Είχε πολύ ωραίο form, οθόνη, αίσθηση, και τελικά κατέληξα να παίζω indie (Τέλειο για Spelunky) και περιμένο τέτοια (το νέο Castlavania kickstarter, το περιμένω για Vita προσωπικά).
 
Eπισημη παρουσιαση της κονσολαρας στης 12 ιανουριου 2017.
 
metalcandyman είπε:
Eπισημη παρουσιαση της κονσολαρας στης 12 ιανουριου 2017.
Κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή θα παρουσιάσουν την κονσόλα. Υπομονή 2 & 1/2 μήνες.
 
Switchformers!


Handhelds in disguise!



Switchformers!



:supergrin: :supergrin: :supergrin: :supergrin: :supergrin:

 






Nintendo Switch Anime Opening
 
Ενας τυπος ονοματι Etika ανεβασε φωτο με το Switch και το κουτι του!! Υπαρχει περιπτωση να ειναι αληθινο;;

image_145476.jpg

Update Τα συγκριτηκα δειξανε οτι εχει διαφορετικη γραμματοσειρα στα κουμπια αλλα το υπολοιπο φαινεται ιδιο! Ποιος ξερει...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για μενα ειναι μουφα γιατι αν εχεις κατι τετοιο στα χερια σου το πιο απλο που μπορεις να κανεις ειναι να το βαλεις στην τηλεοραση και να ανεβασεις βιντεο με την κονσολα σε λειτουργια και φυσικα μετα θα εισαι πρωτος μαγκας.Φωτογραφιες κλπ σαν την παραπανω δεν μου λενε τιποτα.
 
Οταν εγραψα οτι οι κονσολες οπως τις ξερουμε με τα κουτια κατω απο τη τιβι και το σωρο με τα καλωδια τελειωσαν πολλοι γελασαν. Αλλα δε το ειχα πει εγω το ειχε πει ο RJ Mical που δεν ειναι κανενας χτεσινος, δουλευει στο τομεα του gaming της google (Android), εχει σχεδιασει την amiga και πολλα αλλα και εχει πανω απο 30 χρονια στο κουρμπετι. Οι κονσολες στιλ Playstation 2-3-4 με το καλωδιομανι κατω απο τη τιβι τελος. Δεν εχουν να προσφερουν πλεον κατι οποτε το μονο που μενει ειναι να γινει το παιχνιδι πιο διασκεδαστικο και πιο portable οπως σωστα καταλαβε η nintendo, δε ξερω ομως αν ο κοσμος ακολουθησει γιατι ισως ειναι νωρις ακομα για να φανε το σουτ οι γνωστες παιχνιδομηχανες στιλ SNES με το κουτι και τα καλωδια. Και η Nintendo δεν εχει και το καλυτερο ονομα αυτη τη στιγμη με το WiiU που το αγορασε καποιος περυσι και φετος βλεπει οτι τερμα τα παιχνιδια.
 
Απο την αρχη δεν το πιστεψα και το εγραψα και στο χθεσινο μου Post.Μουφα το και καλα SWITCH του τυπου και μαλον αυτος που το φτιαχνει στο video θα του το εστειλε.Παντως ο τυπος εκανε πολυ καλη δουλεια οφειλω να το παραδεχτω αυτο.

 
Τρολλαρε κανονικα δηλαδη ο τυπακος :p

Καλυτερα που δεν υπαρχει γιατι θα γινοταν χαμος αν ηταν αληθεια...
 
Μετα το 5ο λεπτο εχουμε την εμφανιση του Switch για πρωτη φορα εκτος trailer! (με Zelda Botw gameplay)

 
Αντε να δουμε. Εχουμε να παρακολουθησουμε σοβαρη παρουσιαση απο την εποχη του 360 και του Moore οποτε το καλαθι που κρατω ειναι μεγεθους δακτυλυθρας (για τζιτζικια) :p
 
Yπαρχουν τοσες πολλες ειδησεις,πληροφοριες,αναλυσεις και φημες για το NS που απλα δεν της γραφω τοσο καιρο γιατι θα επρεπε να γραφω δυο μερες συνεχωμενα και παλι δεν θα τελειωνα.Οποτε ας περιμενουμε λιγες μερες ακομα ωστε να λυθουν ολες Οι αποριες.

Aπλα να αναφερω το τελευταιο leak της πιο αξιποπιστης πηγης οσον αφορα το NS της Laura kate dale για ενα παιχνιδι που το περιμενει παρα πολυς κοσμος.Το Beyond good and evil 2 λοιπον που εχει την ονομασια odyssey θα ειναι time exclusive για το NS και ενα χρονο μετα θα κυκλοφορησει σε ps4,xbox one και pc μονο σε ψηφιακη μορφη ενω στο NS θα υπαρχει και σε Retail.To teasser trailer Του παιχνιδιου ειναι ετοιμο και θα το δουμε προς το τελος του event στης 12 ιανουριου.

Επισης το Rime επιβεβαιωθηκε και για το NS μεσα απο ενα νεο trailer.

 
Ας ερθει η 13 Ιανουαριου και βλεπουμε. Αμα δειξουν κατι καλο ειμαι μεσα να το αγορασω. ;)
 
1984 Διαφημιση σε περιοδικο της εποχης!

 


"Τhe very first advertisement for what became the Nintendo Entertainment System, from late 1984!"


C1vi76nWEAILz3f.jpg

Remake της διαφημισης το 2017 για το Nintendo Switch

C1vi766XEAAL65r.jpg
 
Φοβερη η παλια διαφημιση φοβερη και η νεα που ποσταρε στο twitter ο manager της NINTENDO ισπανιας.Φοβερη και απολυτα σωστη.
 
Πίσω
Μπλουζα